Jaký druh ohrádky si mám koupit? Přečti si tohle

Jakou ohrádku si mám koupit? Při nákupu ohrádky pro vaše dítě je třeba zvážit několik věcí. Jaký je věk vašeho dítěte? K čemu to budou používat? Kolik místa máte k dispozici?

Pokud máte malé dítě, budete chtít koupit ohrádku se síťovými stranami, aby vidělo své okolí a nebylo příliš frustrováno. Pokud je vaše dítě starší nebo hledáte něco všestrannějšího, na trhu je mnoho typů ohrádek, které obsahují funkce jako odnímatelné kočárky, hrazdičky a dokonce i úložné prostory.

Před nákupem si nezapomeňte změřit množství místa, které máte k dispozici – nechcete skončit s objemným předmětem, který zabírá příliš mnoho místa! – a mějte na paměti, že ne všechny ohrádky jsou si rovné; některé jsou odolnější než jiné, takže si před nákupem udělejte průzkum.

Nejlepší ohrádka pro vaše dítě je nakonec ta, která vyhovuje jeho individuálním potřebám a vyhovuje životnímu stylu vaší rodiny. Udělejte si čas s výběrem toho dokonalého a můžete si být jisti, že si v něm užijí hodiny bezpečné a zábavné hry!

Může dítě spát přes noc v ohrádce?

Někteří rodiče se rozhodli nechat své dítě přes noc v ohrádce. Toto může být bezpečná volba, pokud budete dodržovat některá bezpečnostní pravidla. Ujistěte se, že je ohrádka umístěna v oblasti, kde se z ní vaše dítě nemůže vyvalit, a že nemá přístup k žádným kabelům nebo zástrčkám.

Měli byste také zkontrolovat teplotu v místnosti, abyste se ujistili, že je pro vaše dítě pohodlná. Pokud používáte přikrývku nebo přikrývku, ujistěte se, že je bezpečně zastrčená, aby se do ní vaše dítě nemohlo zamotat. Nakonec nezapomeňte umístit matraci na nejnižší možnou polohu, aby vaše dítě nemohlo vylézt z ohrádky.​

Pokud se rozhodnete používat ohrádku přes noc, vždy se nejprve poraďte se svým pediatrem, abyste se ujistili, že je pro vaše dítě bezpečná.​

Používají už rodiče ohrádky?

Na tuto otázku neexistuje správná ani špatná odpověď. Někteří rodiče ano a někteří ne. Použití ohrádky v obou směrech má své klady i zápory.

Někteří rodiče je používají, protože mají pocit, že je to jediné bezpečné místo pro jejich miminko. Možná nemají dost peněz na koupi postýlky nebo nemají doma dost místa na postýlku.

Jiní rodiče je používají jako způsob, jak udržet své děti nablízku, když dělají věci kolem domu. To může být užitečné, zvláště pokud dítě stále kojí a potřebuje často jíst.

Použití ohrádky má také své nevýhody. Pokud v jednom dítě tráví příliš mnoho času, může se začít cítit omezeně a nemusí ho chtít opustit.

To může být problém, pokud se dítě potřebuje naučit prozkoumávat a orientovat se ve svém okolí. Také pokud rodič používá ohrádku jako způsob, jak mít dítě blízko, dítě nemusí mít dostatek pohybu.

Nakonec je na rozhodnutí každé rodiny, zda ohrádku chce či nechce používat. Někteří rodiče je považují za užitečné, zatímco jiní ne. Vše záleží na tom, co je pro každou rodinu nejlepší.

Pro jaký věk jsou ohrádky určeny?

Většina lidí věří, že ohrádky jsou pro kojence a malé děti, ale není tomu tak vždy. Někteří rodiče zjišťují, že používání ohrádky jako pomůcky při učení na nočník může být velmi užitečné. Když se vaše dítě poprvé začíná učit používat záchod, možná ho budete chtít umístit do ohrádky poblíž záchodu, aby mohlo sledovat, co děláte, a učit se z vašeho příkladu.

Ohrádku můžete využít i jako bezpečné místo pro pobyt vašeho dítěte, když se potřebujete osprchovat nebo vyřídit něco. Ohrádky jsou také skvělé, když batolata zabaví, když jim připravujete jídlo. Pokud se ujistíte, že je vaše dítě neustále pod dohledem, může být ohrádka užitečným nástrojem.

Jak rozložíte hru Pack n s kočárkem?

Pack n play s kočárkem lze snadno rozložit, ale mějte na paměti, že matrace se nevejde do žádné postýlky standardní velikosti.

Pack n plays se prodávají v mnoha velkých obchodech s krabicemi a menších specializovaných obchodech ve vašem okolí. Dodávají se v obdélníkovém nebo kruhovém tvaru v závislosti na vašich preferencích designu.

Většina z nich má také boční strany ze síťoviny, takže rodiče mohou vidět své dítě, když leží vedle sebe v posteli, což usnadňuje usínání, když spolu spí v prvních měsících, kdy se děti probouzejí každou hodinu kvůli špatným spánkovým návykům kojenců způsobeným špatné rodičovské praktiky, jako je přílišné krmení nebo houpání dopředu a dozadu, dokud neupadnou do hlubokého spánku, a poté je uložit do postele pro dospělé jen proto, že je rodič příliš unavený na to, aby vstával.