Kdy vyměnit dětské autosedačky? Přečtěte si tuto příručku!

Kdy vyměnit dětské autosedačky? Dětské autosedačky jsou velmi důležité pro každou rodinu nebo rodiče, ale co se stane, když je váš malý přeroste?

Nejbezpečnější možností je pořídit si konvertibilní autosedačku, která unese děti od narození, dokud nebudou potřebovat podsedáky. Ne každý model však dítěti s přibývajícím věkem správně sedne.

Takže musíte vědět, kdy je čas vyměnit dětské autosedačky! Zde je několik pokynů, jak dlouho by vaše dítě mělo zůstat ve své první autosedačce a milníky na cestě:

– Děti obvykle zůstávají otočeny proti směru jízdy do dvou let věku, poté je udržují čelem ke směru jízdy do čtyř let. Nejlepší je, když děti pokračují v používání systémů pětibodových pásů, dokud nedosáhnou hmotnosti 40 liber nebo více

– Nejlepší je držet děti v autosedačce s pětibodovým pásem co nejdéle. Poskytují nejbezpečnější ochranu při nárazu pro malé děti, a přestože někteří výrobci začali vyrábět podsedáky s vysokým opěradlem se stejnou úrovní bezpečnosti, podle výzkumu IIHS je většina rodičů nepoužívá pokaždé správně.

– Ve skutečnosti musí vaše dítě zůstat připoutáno zařízením pro polohování pásu – i když váží dostatečně na to, aby již nepotřebovalo autosedačku – protože tato zařízení omezují zranění při nárazu lépe než pouhé použití samotného břišního/ramenního pásu.

– AAP doporučuje ponechat děti bezpečně otočené proti směru jízdy až do jejich druhých narozenin, pokud nejdříve nepřerostou svůj model kabrioletu. Poté by měli pokračovat v jízdě na zadním sedadle až do věku 12 let

– Americká pediatrická akademie doporučuje, aby bylo dítě otočeno proti směru jízdy tak dlouho, jak je to možné. To znamená minimálně do jejich druhých narozenin a/nebo do doby, kdy překročí výškový či váhový limit pro jejich autosedačku.

Jaká je nejbezpečnější autosedačka na trhu?

Najít nejbezpečnější autosedačku na trhu může být obtížný úkol. Existuje mnoho různých typů možností a před jakýmkoli rozhodnutím o nákupu je důležité promluvit si s odborníkem.

Znalost toho, jak jednotlivé typy fungují, a také to, co mají rodiče na jejich vlastním nejraději, vám může pomoci při rozhodování. Zde prozkoumáme některé věci, které by měl každý rodič zvážit při nákupu nové nebo náhradní autosedačky pro své dítě:

– Bezpečnost

– Pohodlí

– Snadné použití pro rodiče a techniky autosedaček

– Velikost a hmotnostní kapacita

Jaká je nejbezpečnější autosedačka 2021?

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby děti v autě nebo na sedadlech jezdily čelem vzad co nejdéle. Měli by sedět na sedadlech ve směru jízdy, až když přerostou své dětské zádržné systémy, což je obvykle kolem věku čtyř a 40 liber.

Je třeba mít na paměti i další úvahy, například kolik místa máte, protože větší děti potřebují více prostoru mezi sebou a opěradlem vašeho předního sedadla než menší děti, takže starší dítě nemusí být schopné sdílet pás s mladším. sourozenec.

Nejbezpečnější cesta vpřed bude záviset jak na velikosti, tak na věku, takže než učiníte jakékoli rozhodnutí o přechodu na pásy, věnujte nějaký čas průzkumu, co nejlépe vyhovuje situaci vaší rodiny.

I když se může zdát, že oddalujete nevyhnutelné, bezpečnost vašeho dítěte je mnohem důležitější než to, abyste je mohli vidět ve zpětném zrcátku. Pamatujte, že autosedačky by měly být vždy používány pro děti nad 20 liber a menší než 40 palců vysoké. Měli by jezdit čelem vzad, dokud nedosáhnou těchto milníků nebo je nepřekročí alespoň o jeden rok věku.

Americká akademie pediatrů doporučuje přechod na podsedák s polohováním pásů ve věku od čtyř do osmi let, pokud je to nutné kvůli rozdílům ve velikosti.

Zatímco někteří rodiče se cítí pohodlně sdílet pásy s mladšími sourozenci, pokud jsou dostatečně staří, může to způsobit problémy během nouze, takže nemusí mít cenu riskovat, pokud nejsou k dispozici žádné jiné možnosti. Pomáhá také zajistit, aby starší děti seděly vzadu v autě, aby mohly mladším pomoci připoutat se.

Může moje jednoleté dítě sedět v autosedačce po směru jízdy?

Ano. Autosedačky umístěné po směru jízdy jsou bezpečné, pokud vaše dítě používá pětibodový pás a nepřekračuje výškový nebo váhový limit, dokud nedosáhne některého z těchto milníků.

Za určitých okolností může být bezpečnější držet je zády ke směru jízdy, pokud máte na předním sedadle airbagy, protože jejich tělo absorbuje více nárazů od těch, než narazí na tvrdý povrch, než by to udělal dospělý.

Je důležité si uvědomit, že to platí pouze v případě, že neexistují žádné další bezpečnostní problémy s držením zády ke směru jízdy (tj. omezený prostor).

Pokud se ve věku jednoho roku rozhodnete umístit je po směru jízdy, ujistěte se, že jeho/její nohy správně sedí mezi okrajem sedadla vozidla a jakoukoli částí autosedačky nebo že může sedět vzpřímeně na sedadle vozidla, aniž by se hrbil. . To umožní dobré ovládání hlavy, krku a páteře při sezení v pětibodovém pásu.

Pokud vaše dítě překročí tyto limity před svými druhými narozeninami, je čas přemístit je do posilovače pro polohování pásu pro dospělé.

Je vám jeden rok, můžete to používat, dokud nedosáhnou výšky 180 cm (nebo 57 palců), což by bylo vhodnější s posilovačem pro vysoké záda kvůli problémům s podporou hlavy, pokud v tomto věku používáte pouze možnost bez zad.

Nemělo by být potřeba žádné další vybavení kromě autosedačky, kterou jste již nainstalovali, pokud nedošlo k poškození při nárazu z nehod nebo nějaké události, jako je požár, kde mohou být potřeba náhradní díly.

I když je vybavení poškozeno, je stále bezpečnější nechat své dítě v původní autosedačce, než používat jinou, která mohla být také ohrožena.