Jaké jsou nejlepší plenky na plavání pro batolata? Průvodce

Jaké jsou nejlepší plavecké plenky pro batolata? Při výběru nejlepších plaveckých plen pro vaše batole je třeba zvážit několik věcí. První z nich je, zda potřebujete jednorázové nebo opakovaně použitelné plavecké plenky.

Pokud je budete používat jen příležitostně, mohou být výhodnější jednorázové plenky. Pokud však plánujete plavání často, jsou opětovně použitelné plenky lepší volbou, protože jsou šetrnější k životnímu prostředí a mohou vám z dlouhodobého hlediska ušetřit peníze.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je velikost. Většina jednorázových plaveckých plen se dodává v malých, středních a velkých velikostech, zatímco většina plaveckých plen na opakované použití má univerzální designy. Ujistěte se, že vyberete velikost, která bude vašemu dítěti pohodlně sedět, ale nebude příliš volná nebo těsně.

Nakonec zvažte typ látky použité v plaveckých plenkách. Pokud žijete v teplém klimatu, může být síťovina pro vaše dítě nejpohodlnější. Pokud je však vaše dítě citlivé na teplo nebo náchylné k vyrážkám, je nejlepší zvolit alternativu, jako je nylon, který je ochrání jak před vodou, tak před škodlivými UV paprsky slunce.

Mám přes noc měnit čůrací plenku?

To je otázka, kterou si v jednu chvíli položí každý rodič. Existuje několik způsobů, jak na to odpovědět, zde jsou některé tipy – podle odborníků:

– Vyměňte je, jakmile uvidíte, že jsou mokré nebo špinavé (jako během spánku)

– Když se ráno probudí a znovu před spaním pro batolata, která ještě nespí celou noc.

Sledujte, jak často vaše dítě používá plenky, abyste mohli odhadnout, kdy potřebuje přebalit. Zjistíte, že neexistuje žádný konkrétní časový rámec, po kterém je potřeba miminka přebalovat, ale že každé dítě má jiné vzorce v závislosti na tom, jakou stravu mělo atd.

Novorozenci mají tendenci chodit častěji než starší děti, protože jejich střeva se ještě nevyvinula do bodu, kdy mohou zadržovat svůj odpad po dlouhou dobu.

Když přebalujete, ujistěte se, že je vše čisté – miminko, povrch, na kterém leží, i vaše ruce. Pokud má vaše dítě vyrážku, můžete také použít krém nebo vazelínu.

Přebalujete při nočním kojení?

To je otázka, které čelí mnoho rodičů a odpověď závisí na vašem dítěti. Některé děti budou spát celou noc, aniž by potřebovaly výměnu plen, zatímco jiné se kvůli výměně plenky probudí několikrát.

Pokud je vám nepříjemné přebalovat vaše dítě uprostřed noci, pak může být dobrý nápad počkat s tím do rána. Pokud však vaše dítě během noci pomočuje nebo špiní plenku, budete ji muset co nejdříve vyměnit. Nakonec je jen na vás, co se rozhodnete udělat – jen se ujistěte, že vám vyhovuje jakékoli rozhodnutí, které uděláte.

Pokud kojíte, můžete se cítit unavení. Je to proto, že kojení může z vašeho těla vzít hodně, ale je dobré si pamatovat, že výhody převažují nad všemi negativními pocity! Pomáhá také, když máte někoho jiného, ​​kdo vám může pomoci postarat se o vaše dítě na krátkou dobu, abyste si mohli občas odpočinout.

Kolik hodin vydržíte bez přebalování?

Toto je otázka, která nemá definitivní odpověď, protože bude záviset na věku dítěte, jeho velikosti a celkové produkci plen. Většina rodičů však zjistí, že u průměrně velkého dítěte mohou jít kamkoli od šesti do osmi hodin bez přebalování.

U větších miminek nebo těch, která častěji vlhnou, je možná budete muset měnit častěji; podobně, pokud je vaše dítě mladší než šest měsíců, budete je pravděpodobně muset měnit častěji, protože ještě neprodukuje pevný odpad. V neposlední řadě je důležité věnovat pozornost vašemu dítěti a jeho individuálním potřebám, aby bylo zajištěno, že bude pohodlné a čisté.

Pokud se chystáte ven na delší dobu, může být užitečné přibalit si pro jistotu jednu nebo dvě plenky navíc. A pokud jste někdy na pochybách, vždy je lepší vyměnit plenku raději dříve než později!

Kolik mokrých plen by mělo mít 14měsíční dítě?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože každé dítě je jiné. Většina dětí ve věku 12 až 18 měsíců však bude mít asi šest mokrých plen denně.

Pokud má vaše dítě méně než čtyři mokré plenky za 24 hodin nebo jsou plenky neobvykle suché, měli byste se poradit s pediatrem. To může být známkou toho, že vaše dítě nedostává dostatek tekutin.

Naopak, pokud má vaše dítě více než osm mokrých plen za den, může pít příliš mnoho tekutin a měli byste si promluvit se svým lékařem o vhodných úpravách stravy. Počty mokrých plen se také mohou lišit v závislosti na tom, jak je dítě aktivní; takže pokud je ten váš přes den obzvlášť aktivní, pravděpodobně bude mít v důsledku toho více mokrých plen.