Jak vyrobit potah na autosedačku pro panenku

V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit autosedačku pro panenku. Kroky jsou snadné a jednoduché.

Co potřebuješ:

Potah na autosedačku (seženete v každém obchodě pro miminka) Jehlu a nit nebo šicí stroj Nůžky na látku Nitě, jehly, špendlíky Stuha Elastická šňůra Šití síťovina

Postup:

Ustřihněte si látku na rozměry vaší autosedačky (budete mít kolem dokola o palec navíc). Přehněte okraje a sešijte je dolů. V případě potřeby našijte na každou stranu stuhu na ozdobu.

Do „košíkové“ části vystřihněte malé zářezy, kam chcete provléknout elastickou šňůrku. Navlékněte jeden konec každého kusu elastické šňůry do dvou protilehlých zářezů na každé straně tak, aby se křížily uvnitř koše.

Ujistěte se, že je dostatečně těsný, aby panenka nemohla uniknout, ale ne příliš těsný, aby poškodil nebo zlomil jehly!

Na obou koncích u spodních vnějších rohů zavažte uzly.

Odstřihněte veškerý přebytek pomocí nůžek nebo rotační řezačky/podložky Nasaďte na horní část potahu autosedačky Použijte kolíky k zajištění okrajů k potahu autosedačky (volitelné).

Měla by být dětská sedačka za řidičem nebo spolujezdcem?

Děti jsou ve větším bezpečí na zadním sedadle, kde by měly být instalovány dětské sedačky zády ke směru jízdy. Pokud však vaše vozidlo nemá ukotvení LATCH pro každé místo k sezení (nebo pokud je nechcete používat), pak dává smysl, že dítě může jet za řidičem nebo spolujezdcem v závislosti na prostoru a na tom, co mu nejlépe vyhovuje. montáž autosedačky.

Pokud se však rozhodnete pro tuto možnost, odborníci doporučují mít na paměti jeden z těchto dvou scénářů: Když dáváte malé dítě do dětské autosedačky – zvláště když se připoutá po setmění – je mnohem snazší, když vidí přímo před sebe, protože obličej zachytí více světla než jejich chodidla nebo nohy.

Rodiče se tak nebudou muset tolik otáčet a buď zlomit pohled dítěte, nebo se otočit způsoby, které by mohly být nebezpečné. Když však chce batole sedět za rodičem v nosítku (nebo když potřebuje pomoct vidět kvůli špatnému zraku).

Je pro ně snazší vidět přímo zpět na svého pečovatele; Tímto způsobem mohou rodiče mluvit s dětmi tváří v tvář a v noci se připoutat, aniž by se museli příliš kroutit.

Může moje 6měsíční dítě jet v autosedačce po směru jízdy?

Ano, autosedačky mají zachránit život vašeho dítěte a lze je použít ve většině automobilů. Všechny autosedačky orientované po směru jízdy budou fungovat pro dítě, dokud nebude vážit 40 liber a bude alespoň 32 palců vysoké (přibližně čtyři roky staré).

Bezpečnostní pokyny pro autosedačky doporučují, aby děti zůstaly v autosedačce zády ke směru jízdy co nejdéle. Takže pokud máte dítě, které odpovídá tomuto popisu, je pro ni naprosto bezpečné zůstat v autosedačce obrácené proti směru jízdy při cestování autem.

Když však přeroste požadavek na výšku svého současného, ​​ale stále neváží dost na to, aby mohla přejít na jiný model, zvažte koupi konvertibilní sedačky s vyššími váhovými limity, abyste nepotřebovali dvě různé zádržné prvky, když je proti směru jízdy.

Může moje 6měsíční dítě jet v autosedačce po směru jízdy?

AAP doporučuje, aby děti byly v autosedačce obrácené proti směru jízdy, dokud nejsou alespoň dva. Všechny děti musí být na zadním sedadle! Jak již bylo řečeno, pokud vaše dítě váží více než 20 liber a/nebo se blíží délce 30 palců, můžete začít uvažovat o jeho přeměně na autosedačku obrácenou po směru jízdy, jako je tato (Graco Snugride Click Connect 35).

Nevýhoda příliš brzkého přechodu? 80 % rodičů uvádí, že jejich dítě mělo oporu hlavičky, když přecházeli z dětské autosedačky na kabriolet nebo naopak.

Toto riziko může pro některé děti převážit výhody, protože to odborníci jako Safe Kids Worldwide nedoporučují. Pro jiné rodiny, pokud budou jejich ratolesti připoutaní pomocí systému podpory hlavy pro novorozence, budou šťastnější a bezpečnější jen o něco déle.

Jak dlouho zůstávají děti otočené proti směru jízdy?

AAP doporučuje, aby děti zůstaly v pětibodovém pásu čelem vzad, dokud nedosáhnou maximální výšky a hmotnostních limitů jejich autosedačky. Tyto limity mohou být kolem dvou nebo tří let, ale je důležité zkontrolovat konkrétní autosedačku vašeho dítěte, abyste zjistili podrobnosti o jejím použití.

Jakmile batolata přerostou svou výškou a hmotností polohu zády ke směru jízdy, mohou se přestěhovat do konvertibilních sedaček s postroji (a popruhy) směřujícími dopředu, než přejdou na podsedáky s polohováním pásů, když jsou dostatečně staré (ve věku od čtyř do sedmi let).

Jaká je další autosedačka po kojenci?

Rodiče by si měli před použitím posilovače pečlivě přečíst návod k autosedačce svého dítěte. Musí zajistit, aby byla sedačka navržena pro výšku a váhu jejich rostoucího dítěte, jinak to může být nebezpečné.

Většina odborníků doporučuje držet vaše děťátko v kojeneckém nosítku, dokud mu nejsou alespoň dva roky nebo váží asi 20 liber (což je přibližně devět měsíců).

Po uplynutí této doby budete pravděpodobně chtít přejít na autosedačku s pětibodovými bezpečnostními pásy směřující dopředu s vyššími horními otvory, než nabízí dětské autosedačky. Pokud je to možné, snažte se své miminko neotáčet příliš brzy – stále má velmi křehké krky a hlavičky!

Jakmile váží asi 40 liber (opět v závislosti na velikosti), může přejít z pětibodového pásu na podsedák.