Jak vyrobit ovesnou koupel pro dítě? Tipy

Jak udělat ovesnou koupel pro dítě? Ingrediencemi pro přípravu dobré koupele z ovesných vloček pro miminko jsou oves, mléko, mýdlo a med. Přidejte všechny tyto přísady do velké mísy nebo hrnce a dobře promíchejte, dokud nezhoustne jako kaše.

Jak víte, že miminka mají citlivou pokožku, musíme používat přírodní produkty jen proto, že jim nijak neublíží, na rozdíl od těch na chemické bázi, které mohou způsobit podráždění nebo alergickou reakci při příliš časté aplikaci na jejich jemný povrch těla.

Po smíchání všeho s vodou nechte směs přes noc uležet při pokojové teplotě, než ji použijete jako prášek do koupele druhý den ráno po snídani (nebo ještě lépe – než půjdete ven). Tento domácí lék můžete skladovat až tři měsíce, pokud je správně uložen v chladničce vaší chladničky.

Chcete-li použít, jednoduše naberte hrst a přidejte ji do vany naplněné teplou vodou a poté jemně míchejte, dokud se oves nerozpustí. Relaxujte ve vaně alespoň 20 minut nebo déle, pokud máte čas, a poté se osušte ručníkem.

Koupel z ovesných vloček je nejen velmi uvolňující, ale také prospěšná pro dětskou pokožku, protože pomáhá odstranit přebytečný maz, nečistoty a odumřelé buňky a zanechává na povrchu jemnou, hladkou a zdravou vrstvu.

Kromě toho lze tento přírodní lék použít ke zmírnění svědění způsobeného ekzémem nebo jinými kožními onemocněními. Tak to zkuste příště, až se vaše malá začne škrábat po celém těle kvůli nadměrné citlivosti!

Proč děti kakají do vany?

Jednou z nejčastějších otázek, které si rodiče kladou, když jejich dítě začíná poprvé chodit na toaletu, je proč děti kakají do vany? Existuje pro to několik různých důvodů a může se to lišit od dítěte k dítěti.

Některá miminka mohou začít kakat do vany, protože jim ještě není příjemné chodit na záchod. Mohou se cítit bezpečněji a bezpečněji kakat ve vaně, zvláště pokud se teprve začínají učit používat toaletu.

Dalším důvodem může být to, že trávicí systém vašeho dítěte si stále zvyká na pobyt mimo dělohu. Novorozenecké střevo se stále vyvíjí, takže může dojít k počáteční zácpě nebo průjmu, když se věci začnou regulovat. To může často vést k tomu, že děti kakají do vany, protože tam jsou zvyklé chodit.

Je také důležité si uvědomit, že děti mají často menší kontrolu nad svými střevy než dospělí. To znamená, že to možná tak dlouho nevydrží a mohou skončit kakáním do vany, i když nechtějí.

Jak funguje mléčná koupel?

Mléčná koupel je luxusní způsob, jak zjemnit a zvlhčit pokožku. Mléko obsahuje kyselinu mléčnou, která je přirozeným exfoliátorem. Tuky v mléce také pomáhají uzavírat vlhkost. Navíc je to prostě úžasný pocit namočit se do vany teplého mléka! Zde je návod, jak si připravit mléčnou koupel:

Ingredience:

-Jeden galon plnotučného mléka

-Jeden šálek jedlé sody

-Jedna polévková lžíce medu

– Jeden esenciální olej (volitelné)

Instrukce:

-Nasypte jedlou sodu na dno vany. Pomůže neutralizovat veškeré kyseliny v mléce a sníží tak drsnost pokožky.

– Zahřejte mléko, dokud není horké, ale ne vroucí.

– Přidejte med a esenciální olej, pokud používáte.

-Mléko nalijte do vany a namočte alespoň 20 minut.

– Až budete hotovi, opláchněte se ve sprše. Ujistěte se, že používáte jemné mýdlo, protože mléko může na kůži trochu lepit.

Jak dezinfikuji hovínka svého dítěte po koupeli?

Dezinfikovat hovínka vašeho miminka je snadné! Vše, co potřebujete, je trochu vody a dezinfekce.

Jednoduše namočte hovínko vodou a poté přidejte malé množství dezinfekčního prostředku. Vetřete dezinfekční prostředek do hovínka, dokud se úplně nerozpustí. Opláchněte dezinfekční prostředek větším množstvím vody.

Hovínka vašeho miminka budou nyní čistá a bez bakterií a bakterií! Ujistěte se, že zadeček dítěte poté důkladně osušíte.

Poznámka: Máte-li potíže s kočárkem, naučte se snadné způsoby, jak toho dosáhnout, když si přečtete, jak sklopit sedačku kočárku Graco.

Jaký druh mléka používáte do mléčné koupele?

Používám plnotučné mléko, ale můžete použít i půl na půl nebo tučnou smetanu. Nejsem si jistý, zda je odstředěné mléko tou správnou volbou pro mléčnou koupel, protože může být příliš vodnaté, ale neváhejte s ním experimentovat. Nedoporučuji používat mandlové mléko, sójové mléko nebo kokosové mléko, protože zanechají pokožku mastnou (a možná ucpou potrubí).

Více o mém zdůvodnění si můžete přečíst níže. Moje doporučení je držet se mléčných výrobků, pokud se chcete máčet v tradiční vaně naplněné teplou vodou a buď celá/půl-n-půl/těžká smetana smíchaná jako jedna jednotná směs, spíše než oddělené přísady, jako je oves nebo med, které by měly být smíchány. s vodou z vany.

Pokud jde o mléčnou koupel, je třeba vzít v úvahu několik věcí. První je, jaké mléko chcete použít. Doporučuji použít plnotučné mléko, ale můžete použít i půl na půl nebo hustou smetanu. Nejsem si jistý, zda je odstředěné mléko tou správnou volbou pro mléčnou koupel, protože může být příliš vodnaté, ale neváhejte s ním experimentovat.

Nedoporučuji používat mandlové mléko, sójové mléko nebo kokosové mléko, protože zanechají pokožku mastnou (a možná ucpou potrubí).

Další věcí, kterou se musíte rozhodnout, je množství mléka, které chcete použít. Vanu si můžete buď napustit nejprve teplou vodou, pak přidat mléko, dokud to nebude vypadat, že tam plave dost na nasáknutí, nebo nalít několik galonů tekutiny přímo do vany, než ji naplníte horkou H20. Pokud však použijete příliš mnoho mléčných výrobků, může vaše koupel vypadat jako pudink z bílé čokolády!

Můžete také smíchat další přísady, jako je med nebo ovesné vločky s vybraným druhem mléka, aby směs byla hustší a luxusnější na pokožce – ale pamatujte, že přidání těchto věcí zředí jejich účinnost, takže při použití nebudou tak dobře fungovat. samostatně bez jakékoli tekutiny přidané z jiného zdroje (jako je voda).