Jak vykoupat novorozeně

Jak koupat nově narozené miminko? Kroky v této příručce vás naučí, jak na to.

Kroky, jak koupat novorozeně

– Naplňte malou vanu nebo umyvadlo teplou vodou. Teplota by měla být příjemná na dotek, asi 100 stupňů Fahrenheita. Před přidáním dítěte vyzkoušejte vodu na vnitřním zápěstí.

– Do vody přidejte pár kapek dětského oleje nebo olivového oleje. To pomůže zabránit vysychání pokožky vašeho dítěte.

– Jemně ponořte své dítě do vody a ujistěte se, že má podepřenou hlavu a krk. Jednou rukou podepřete záda a zadeček vašeho dítěte a druhou rukou je veďte pod kohoutkem, aby se mohlo celé namočit.

– Nechte své dítě hrát si ve vaně několik minut, poté je jemně umyjte mýdlem a měkkým hadříkem. Věnujte zvýšenou pozornost záhybům na krku a pod pažemi a také kolem genitálií. Po dokončení je opláchněte teplou vodou.

– Zabalte své dítě do měkké osušky a zcela je osušte. Ujistěte se, že se jim dostanete mezi prsty na rukou a nohou. Některá miminka se ráda leští fénem na nízkou teplotu – ale buďte opatrní, zvláště pokud je vašemu miminku méně než měsíc.

– Oblečte své dítě do volného oblečení, aby se mohlo vyvětrat. Vyhněte se používání vlněných nebo jiných škrábavých látek proti jemné pokožce.

Lze šampon použít jako mycí prostředek na tělo?

Existuje určitá debata o tom, zda lze šampon použít jako mycí prostředek na tělo. Někteří lidé říkají, že to není efektivní, zatímco jiní tvrdí, že to funguje dobře.

Nakonec je na jednotlivci, aby se rozhodl, co chce používat. Pokud hledáte cenově výhodnější možnost, pak může být správnou volbou použití šamponu jako mytí těla. Jen si dejte pozor, abyste zvolili jemné složení, které vaši pokožku nevysušuje.

Pokud s touto myšlenkou začínáte, začněte smícháním malého množství šamponu s vodou v lahvičce nebo dávkovači a vyzkoušejte to. Podívejte se, jak se vaše pokožka po použití cítí, a podle toho upravte poměr. Můžete také experimentovat s různými značkami šamponu, abyste zjistili, který z nich je pro vás nejlepší.

Použití šamponu jako prostředku na mytí těla má mnoho výhod, včetně jeho všestrannosti a dostupné ceny. Šampon lze použít na všechny části těla včetně obličeje, rukou, nohou a dokonce i na vlasy, pokud si to přejete!

Je také skvělý, protože je snadno k nalezení v každém obchodě s potravinami nebo drogerii, takže při nákupu tohoto produktu nejsou nutné žádné zvláštní výlety – stačí dojíst během polední přestávky nebo po práci! A v neposlední řadě důležité.

Šampony neobsahují agresivní chemikálie, jako některé jiné produkty, jako jsou sulfáty parabenů atd., které by mohly potenciálně dráždit citlivé typy pleti, takže vybírejte moudře na základě vlastních potřeb pleti.

Jak čistíte podpaží dítěte?

Nejlepší způsob, jak vyčistit podpaží dítěte, je použít měkký hadřík a teplou vodu. V případě potřeby můžete také použít jemné mýdlo, ale poté jej dobře opláchněte. Je důležité zabránit vniknutí mýdla nebo vody do očí dítěte.

Pokud má vaše děťátko v podpaží hodně chlupů, může být užitečné použít malé nůžky k zastřižení vlásků před koupáním. Jen pozor, ať neproříznete kůži!

Někteří rodiče volí k čištění podpaží svého dítěte ubrousek nebo krém na bázi alkoholu, ale není to nutné, pokud vám lékař nedoporučí jinak.

Po koupání místo vždy dobře osušte, protože vlhkost může vést k podráždění.

Někteří rodiče volí k čištění podpaží svého dítěte ubrousek nebo krém na bázi alkoholu, ale není to nutné, pokud vám lékař nedoporučí jinak.

Po koupání místo vždy dobře osušte, protože vlhkost může vést k podráždění. Pokud má vaše děťátko v podpaží hodně chlupů, může být užitečné použít malé nůžky k zastřižení vlásků před koupáním. Jen pozor, ať neproříznete kůži! Je důležité zabránit vniknutí mýdla nebo vody do očí dítěte.

Poznámka: Pokud máte kočárek s formami a je pro vás obtížné klanovat, přečtěte si naše tipy a triky Jak dostat plíseň z látky na kočárky.

Kdy můžete začít používat tělové mýdlo na dítě?

Jakmile pupeční šňůra odpadne a pupík je zahojený, ve většině případů. Když se to stane, bude to pro každé dítě jiné. Některá miminka se rodí s již zcela zahojenými pupíčky, zatímco jiná mají před sebou ještě spoustu léčení i poté, co opustí nemocnici.

Průměrná doba, než se pupík vašeho děťátka zahojí, je asi 14 dní, ale některým dětem to může trvat o něco déle.

Pokud máte obavy o to, zda se vaše dítě po narození plně zotavilo, nebo ne, promluvte si s jejím pediatrem při kontrolách zdravých dětí ve věku dvou týdnů a znovu v šesti měsících – tyto schůzky vám poskytnou dobrou představu o tom, jak vaše dítě je na tom vývojově a zdravotně.

Proč má moje dítě po koupeli vyrážku?

Vyrážka po koupeli může být způsobena mnoha věcmi, jako jsou zbytky mýdla, šamponu nebo chlóru v bazénové vodě. Pokud má vaše miminko citlivou pokožku, je důležité používat jemný čisticí prostředek, který nebude jeho pokožku dráždit.

Možná budete chtít omezit množství času, které vaše dítě tráví ve vaně, a ujistěte se, že je úplně suché, než si obléknete nějaké oblečení nebo plenky. Pokud vyrážka přetrvává, poraďte se s pediatrem o další léčbě.

Pokud používáte mýdlo vyrobené pro kojence, přečtěte si pozorně štítek, abyste se vyhnuli jakýmkoli přísadám, které by mohly způsobit reakci. Existuje také spousta přírodních alternativ k tradičním mýdlům, jako jsou koupele z ovesných vloček nebo koupele s olivovým olejem. Ty mohou pomoci zklidnit a chránit pokožku vašeho dítěte.

Je 39 stupňů příliš horko na dětskou koupel?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože různá miminka mají různé tolerance teplot. Dobrým pravidlem je však udržovat teplotu vody pod 39 stupňů Celsia nebo 102 stupňů Fahrenheita, abyste se vyhnuli případným popáleninám nebo nepohodlí.

Pokud se vaše dítě zdá ve vaně rozrušené nebo nepohodlné, může to být známka toho, že je voda příliš horká a měli byste podle toho snížit teplotu. Pokud máte nějaké dotazy nebo obavy ohledně koupání miminka, vždy se poraďte se svým pediatrem.

Někteří rodiče se rozhodnou koupat své dítě při pokojové teplotě namísto použití teplé nebo horké vody. To může být výhodné zejména v chladnějších měsících, kdy není nutné používat extra teplo v koupelně. Koupele při pokojové teplotě jsou také skvělé pro děti s ekzémem nebo jinými kožními onemocněními, protože je méně pravděpodobné, že zhorší stav.

Před vložením miminka do vany je důležité vždy otestovat teplotu vody. Můžete to udělat tak, že ponoříte ruku nebo loket do vody a zkontrolujete, zda je to pro vás pohodlné. Pokud je příliš horko pro vás, bude příliš horko pro vaše dítě!