Jak propláchnout beztankový ohřívač vody? 4 snadné kroky!

Máte doma ohřívač vody a chcete se naučit proplachovat beznádržkový ohřívač vody? Tak to jste ve správném článku. Přečtěte si dále a zjistěte, jak propláchnout ohřívač vody bez nádrže. Pokud ještě neznáte a neviděli nikoho, kdo by splachoval plynový nebo elektrický ohřívač vody, nebojte se, my vás tím provedeme.

Přemýšleli jste, proč z vaší horké vody vycházejí usazeniny? No, to proto, že ohřívač vody může časem hromadit minerály. Usazeniny ovlivňují čistotu vody a vašeho ohřívače vody. Jak se minerál dostane na dno vašeho ohřívače vody bez nádrže, stupnice tepelného výměníku musí pracovat usilovněji, aby zajistila vaši domácí vodu, a čím tvrději to funguje, tím vyšší může být váš účet za energie.

Důležité proplachování ohřívačů vody

Čištění je hlavním faktorem, který ovlivňuje životnost vašich zařízení, jako jsou ohřívače vody. Většina zásobníkových ohřívačů vody vydrží až 15 až 20 let, a pokud je správně udržována, mohou trvat až 30 až 50 let. Je smutné, že nevyčištěné ohřívače vody nevydrží déle než osm let. Pokud nemáte ponětí nebo jste svůj ohřívač vody nikdy nečistili, je ten správný čas začít jej pravidelně čistit a naučit se, jak propláchnout beztankový ohřívač vody ještě dnes. Čištění ohřívače vody zabere jen chvíli, ale pokaždé, když tak učiníte, prodloužíte jeho životnost. Kromě toho zabráníte vzniku nákladných škod, jako jsou náhradní díly nebo vysoké účty za elektřinu.

Postup propláchnutí ohřívače vody

Je nezbytné propláchnout ohřívač vody v procesu krok za krokem, protože vám to pomůže porozumět každému kroku a správně jej dodržet. Budete potřebovat proplachovací sadu skládající se z čerpadla, kbelíku, odstraňovače vodního kamene a hadic. Pokud ještě splachovací sadu nemáte, můžete si ji také pořídit. Na druhou stranu využijete také alespoň čtyři neředěné bílé ocet. Použití chemického roztoku je přísně zakázáno, protože váš ohřívač vody podporuje hlavně domácí koupel a pití. Jelikož je ohřívač vody nerezový, nepoškodí je.

Krok č. 1. Vypněte elektrické napájení

Jedním ze základních, ale nezbytných kroků při čištění zařízení je vypnutí primárního zdroje, plynu nebo elektřiny. Pokud jste nainstalovali izolační ventil, nemuseli byste vypínat celý přívod elektřiny ve vašem domě, protože izolace řídí elektřinu nebo plyn jdoucí do vašeho topení. Bylo by to dostupnější, kdybyste si to nainstalovali doma, stejně jako z bezpečnostních důvodů. Pokud váš ohřívač vody nemá izolační ventil, vypněte celý přívod elektřiny. Mezitím najděte plynový izolační ventil a vypněte jej pro plynový pohon.

Krok č. 2. Vypněte horké a studené ventily

Poté, co vypnete elektrické nebo plynové zdroje, zavřete přívod horkého vzduchu a přívod studeného vzduchu. Uzavřením přívodu studené vody zabráníte vniknutí studené vody do ohřívače vody. Současně bude výstup teplé vody kontrolovat vyhasínání stávající teplé vody. Opatrně otevřete pojistný ventil horké vody, abyste uvolnili tlak. Po odstranění napětí připojte hadice k servisnímu portu studené vody a horké vody. Můžete si také přečíst o tom, co je ventil ohřívače vody.

Krok č. 3. Čerpání ohřívače vody

Pořiďte si ponorné čerpadlo, umístěte ho do pětigalonového kbelíku a připojte konec hadice od servisního portu studené vody k čerpadlu. Na druhou stranu vložte koncovou hadici horkého servisního portu do kbelíku a nalijte čtyři galony neředěného octa do čerpadla. Spusťte čerpadlo a nechte ho projít vnitřním jádrem alespoň 1 hodinu. Poté, co necháte ocet cirkulovat, vypněte čerpadlo a vyhoďte ocet.

Krok č. 4. Vypusťte vodu

Chcete-li vypustit stávající vodu uvnitř ohřívače vody, musíte uzavřít servisní port studené vody a odpojit hadici. Otevřete ventil studené vody a poté alespoň několik minut vyplachujte zbývající neředěný ocet uvnitř ohřívače vody. Poté po propláchnutí zavřete ventil studené vody a vypusťte vodu. Poté vyjměte hadici ze servisního portu horké vody. Nyní, když jste vypustili a vypláchli všechny minerály uvnitř ohřívače vody. Najděte filtry, filtr studené vody a filtr horké vody. Povolením šroubů vyjměte filtry a vyčistěte všechny nečistoty nebo hmyz. Pokud dáváte přednost čištění filtrů vodou, ujistěte se, že jsou dobře vysušené, když je vrátíte na místo.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste zcela věděli, jak propláchnout ohřívač vody bez nádrže, můžete nyní ignorovat volání profesionála, aby to udělal. Vždy je výhodné, když víme, jak udržovat výkon ohřívače vody a správně se o něj starat. I když nákup tlakové myčky přijde jako užitečné návody, nevysvětluje jiné věci. Čtení článků vám tedy pomůže shromáždit užitečné nápady, zejména pokud jde o údržbu vašich domácích spotřebičů. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyčistit zásobníkový ohřívač vody a kolik gpm pro zásobníkový ohřívač vody.