Jak vybrat podsedák

Jak vybrat podsedák? Ve Spojených státech jsou dětské sedačky povinné pouze pro děti do 40 liber. Děti od 44 do 80 liber mohou legálně jezdit v bezpečnostním pásu místo na podsedáku a osoby nad 80 liber, které musí správně používat pás pro dospělé, nepotřebují vůbec žádný typ dětského zádržného systému.

Podsedáky hrají klíčovou roli při zajištění bezpečnosti dětí při cestování autem nebo dodávkou: zvednou vaše dítě tak, aby pro ně bylo snazší sedět bezpečně zády opřenými o zadní sedadlo vozidla.

Zbaví vás stresu i vašeho batolete, protože už se nemusíte snažit připoutat ho na místo nebo přetahovat objemné autosedačky, když to není potřeba. Volba mezi vysokými a nízkými zády závisí na velikosti, pohodlí a preferencích vašeho dítěte.

Mělo by moje 6leté dítě sedět na autosedačce bez opěradel?

Ano, podsedák bez opěradla byl popsán jako něco jako „cvičná kolečka“ pro autosedačku vašeho dítěte. Umožňuje jim sedět vzpřímeněji, takže mohou vidět z okna, ale nemá žádný typ dodatečné podpory nebo popruhů nahoře.

To je skvělé, protože nemusíte podstupovat všechny ty potíže s tím, jak dostat jejich ramena dostatečně nízko a ujistit se, že nikde nejsou žádné mezery, aby byly v bezpečí!

Nevýhoda? Protože to podporuje pouze oblast bříška (ve skutečnosti nic jiného nezakrývá), děti mají tendenci se hrbit dopředu, což je nebezpečné. Pokud se tedy rozhodnete pořídit svému dítěti jeden z těchto posilovačů… UJISTĚTE SE, že se správně drží a nekulhá.

Může moje 5leté dítě používat podsedák bez opěradel?

Posilovač bez zad je dobrou volbou pro vaši pětiletou dceru. Tento typ autosedačky jí poskytne větší ochranu než autosedačka po směru jízdy, protože zvedá dítě, aby poskytlo správnou oporu a polohu při nehodě.

Tento typ bezpečnostního zařízení však můžete používat, i když stárne, protože existuje několik typů dostupných až do věku 12 nebo 13 let. Ve skutečnosti některé děti, které váží více než 100 liber, mohou jeden potřebovat i poté, co jim bude 18 let, pokud jim lékař doporučí jeho používání kvůli určitým zdravotním stavům, jako je skolióza (zakřivená páteř).

Bez ohledu na to, jakou velikost nebo výšku může vaše holčička do té doby být, ujistěte se, že každých pár let budete mít přehled o jejím pokroku, když ji vezmete na kontrolu do ordinace lékaře. Tímto způsobem se může podle potřeby neustále přizpůsobovat tomuto typu bezpečnostního zařízení automobilu, aby bylo zajištěno, že stále poskytuje správnou podporu a polohu během nehody.

Jaké jsou požadavky na výšku a hmotnost pro podsedák bez opěradla?

Posilovač bez opěradla je bezpečnostní sedadlo, které nemá vysoké opěradlo. Při používání by měla být hlava dítěte alespoň jeden palec pod horní částí sedadla vozidla a jeho uši by měly zůstat nad výškou ramen.

Kromě těchto pokynů od NHTSA je dalším hlediskem, zda má vaše auto nastavitelné opěrky hlavy na předních sedadlech. Pokud ano, pravděpodobně je můžete nechat dole pro další podporu během cestování s posilovačem nainstalovaným za nimi.

Pokud ne nebo pokud se nenastavují a nepřekážou dostatečně snadno podle vašich představ, pak by možná bylo nejlepší tento typ autosedačky úplně přeskočit, protože instalace takových posilovačů by mohla způsobit zbytečné problémy.

U vozidel bez bočních airbagů (většina modelů vyrobených před rokem 2007) carseat.org doporučuje, aby děti zůstaly na zadních sedadlech, dokud nedosáhly hmotnosti 40 liber a věku osmi let. U aut s bočními airbagy je nejlepší se zcela vyhnout použití posilovače (a místo toho umístit dítě přímo do bezpečnostního pásu vozidla), protože by to mohlo způsobit vážné zranění, pokud by jeho hlava při nárazu narazila do nafouknutého airbagu.

Kdy může dítě přejít na posilovač bez zad?

Když se dítě blíží výškovým a hmotnostním limitům pro jejich autosedačku otočenou po směru jízdy. Když přerostou své pětibodové bezpečnostní pásy (v takovém případě je čas přejít na posilovač) nebo když vaše dítě obrácené proti směru jízdy dosáhne 40 liber.

Pokud máte více dětí, které jsou si blízké věkem a velikostí, platí to také, protože nemusí být potřeba kupovat dva různé typy zádržných systémů jen proto, že je obě děti budou používat, dokud nedosáhnou hmotnosti 40 liber.

V těchto případech doporučuji zakoupit jednu autosedačku po směru jízdy s vysokým opěradlem, protože děti mohou v těchto sedadlech bezpečně sedět, dokud nesplní požadavky na výšku – obvykle kolem 50 palců na výšku v závislosti na modelu). Pouze po dosažení bezpečnostních pokynů by rodiče měli přejít na nízkoprofilové podsedák.

Potřebuje moje 8leté dítě autosedačku?

Žádný stát nevyžaduje, aby dítě v tomto věku bylo na sedačce. Všech 50 států a District of Columbia však vyžadují vhodný bezpečnostní zádržný systém pro děti mladší osmi let, jak je uvedeno v seznamu Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Pokud je vaše dítě vyšší než 57 palců nebo starší než 145 liber A rozhodnete se ho nedržet v autosedačce obrácené po směru jízdy, pak by mělo přejít na jiný typ autosedačky, který bude poskytovat lepší ochranu: buď polohovací pás. posilovač nebo posilovač s vysokým opěradlem v závislosti na tom, zda vaše dítě projde pětikrokovým testem! Zde se dozvíte více o tom, které typy jsou vhodné pro vaši rodinu.