Jak ušiju látkovou knížku pro miminko? Přečti si tohle

Jak ušiju látkovou dětskou knížku? To je častá otázka čerstvých maminek. Přečtení tohoto článku však upozorní na kroky, jak toho dosáhnout.

Způsoby, jak ušít látkovou knížku pro miminko

– Ustřihněte kus látky na požadovanou velikost. U dětské knihy budete chtít, aby měla alespoň 12″ x 12″.

– Vystřihněte koordinační kus látky na hřbet knihy. Mělo by být asi ½ – ¾ palce široké a dlouhé jako délka vašeho látkového obdélníku.

– Sešijte dva kusy látky k sobě pomocí švu ¼ palce. Nechte jeden konec otevřený.

– Otočte šitou látku pravou stranou ven.

– Vyplňte hřbet vatelínem nebo jiným vycpávkovým materiálem, dokud nebude tlustý zhruba ⅜ – ½ palce. Uzavřete otvor v hřbetu ručním sešitím.

Nyní je vaše dětská knížka připravena na to, aby se naplnila vzpomínkami vašeho děťátka! Přidejte fotografie, kresby a další upomínkové předměty. Můžete jej dokonce použít jako deník k zaznamenání vašich myšlenek a pocitů během tohoto zvláštního období vašeho života. Užívat si!

Záleží na tom, co čtete svému dítěti?

Existuje mnoho různých myšlenkových směrů, pokud jde o čtení vašemu dítěti. Někteří rodiče věří, že jakékoli knihy jsou prospěšné, jiní si myslí, že důležitější jsou konkrétní typy knih nebo příběhů. Jaká je tedy správná odpověď?

Pravdou je, že nemusí nutně existovat jedna správná odpověď. Různá miminka budou mít prospěch z různých typů materiálů ke čtení, takže je důležité trochu experimentovat a najít to, co pro vaše dítě funguje nejlépe. Zde je několik obecných tipů pro výběr knih pro dítě:

– Hledejte deskové knihy nebo obrázkové knihy s jednoduchými příběhy a velkým textem. Tyto typy knih jsou ideální pro malé děti, které se teprve začínají učit číst.

– Začněte s knihami, které mají jasné barvy, výrazné vzory a jednoduché tvary. Pomohou vaše miminko zaujmout a čtení pro ně bude zábavnější.

– Nebojte se číst ze stejné knihy znovu a znovu! Opakování je skvělé pro děti, protože pomáhá rozvíjet jejich jazykové dovednosti a zároveň vytváří pocit obeznámenosti se slovy na každé stránce.

Také je učí, jak příběhy fungují: začínají v jednom bodě (začátek), pokračují mnoha dalšími body (uprostřed), až nakonec nějakým způsobem skončí (konec). To může vytvořit pevný základ, na kterém se nakonec naučí, jak vyprávět své vlastní příběhy!

V jakém věku mají děti rády knihy na dotyk a hmat?

Procházel jsem v knihkupectví sekci pro miminka, když jsem si všiml, že některé knihy byly označeny pro děti do šesti měsíců a jiné pro děti nad šest měsíců.

Zpočátku mi to nepřišlo divné; koneckonců existuje mnoho způsobů, jak je třeba s novorozenci zacházet jinak než se staršími kojenci.

Ale pak mě začalo zajímat: Mají děti různé preference v závislosti na jejich věku? Jsou starší kojenci více vzrušeni texturou než mladší?

Poté, co jsem se na to podíval podrobněji online, narazil jsem na výzkumné studie provedené jak s novorozenci, tak s mírně staršími kojenci, které ukázaly rozdíly mezi nimi, pokud jde o to, co je zajímavé – i když slovům ještě nerozuměli! Odpověď není zcela jednoznačná, jak uvidíte níže.

První věc, kterou jsem našel, byla studie z University of Cambridge publikovaná v Psychological Science, která se zabývala tím, jak miminka reagují na různé typy objektů.

Výzkumníci ukázali osmiměsíčním kojencům dva druhy: jedno s hladkým povrchem vyrobeným z látky (jako plsť) a další skupinu skládající se ze zcela drsných, jako je dřevo nebo kartonové krabice – a poté testovali, zda by se jich raději dotýkali přes jejich oblečení (které bylo speciálně navrženo tak, aby se necítil jako žádný typ).

Zjistili, že děti, kterým byly ukázány oba typy, si častěji než ne vybíraly, když dostaly na výběr mezi dotykem něčeho hladkého nebo drsného na jeho povrchu; pokud však byly prezentovány pouze s materiály podobnou texturou jako jejich oblečení, děti neměly žádnou preferenci v žádném případě.

Takže podle tohoto experimentu si děti vyberou, co je příjemné na dotek, bez ohledu na to, zda je to vyrobeno z měkkých materiálů (jako je plsť) nebo tvrdých, jako jsou lepenkové krabice – a udělají to, i když tomu nerozumí. proč se něco může cítit lépe než jiný předmět, když je drží v rukou!

Dají se dětské látkové knihy prát?

Krátká odpověď je ano, dětské látkové knihy lze prát. Při jejich mytí byste však měli mít na paměti několik věcí.

Nejprve vždy před praním zkontrolujte pokyny pro péči o látku na štítku knihy. Některé materiály nemusí být možné prát v pračce nebo mohou vyžadovat zvláštní péči.

Zadruhé, ujistěte se, že používáte vlažnou vodu a jemný mycí prostředek při praní vašich dětských látkových knížek. Horká voda může časem způsobit vyblednutí barev a drsné prací prostředky mohou látku poškodit.

A konečně, vyhněte se vystavování látkových knížek vašeho dítěte nadměrnému teplu nebo slunečnímu záření. UV paprsky ze slunce mohou časem způsobit vyblednutí a další poškození. Takže pokud je budete pověsit, aby uschly, ujistěte se, že tak činíte ve stínu.