Jak umístit podsedák do auta

V této příručce se dozvíte, jak umístit podsedák do auta Když máte dítě, které je na autosedačku příliš velké, ale stále potřebuje být ve vozidle, je čas přejít od podsedáku. Následuj tyto kroky:

Postup vložení podsedáku do auta

Krok č. 1 – Ujistěte se, že vaše děťátko sedí správně s oběma nohama na podlaze a zády opřenými o opěradlo autosedačky.

Krok č. 2 – Položte všechna sedadla kromě těch, které jsou přímo za nimi, kde bude sedět vaše dítě (nezapomeňte na žádné opěrky hlavy).

Krok č. 3 – Odstraňte nebo sklopte loketní opěrky mezi sedadly cestujících. Tento krok nemusí platit, pokud má vaše druhá řada místo lavice křesla kapitána. Přepážky, jako jsou středové konzoly, můžete také použít jako alternativní možnost při přeměně dvou řad sedadel na tři řady sedadel.

Potřebují 4leté děti autosedačky?

Pokud jsou dítěti čtyři roky a váží méně než 40 liber, pak nemusí mít vlastní autosedačku. Mohou sedět na zadním sedadle s dospělým, který sedí před nimi, nebo s jiným dítětem, které také váží méně než 40 liber. Pokud chcete, aby byly vaše děti při cestování autem bezpečnější, zde je několik tipů pro nákup dobré podsedačky:

– Ujistěte se, že bezpečnostní pás vašemu dítěti sedí

-Získejte booster, který je schválen NHSTA

-Ujistěte se, že má vysoká záda a je robustní. To vydrží v případě nárazu nebo uhýbání, když rychle zabouchnete přestávky, aby nesletěli ze židle

-Vybírejte mezi modely s nastavitelnými výškovými popruhy, protože děti rychle rostou!

Pokud chcete být při cestování na dlouhé vzdálenosti extra v bezpečí, kupte si pro svůj přenosný DVD přehrávač přídavnou autonabíječku. Děti milují sledování filmů při jízdě v autech, ale většina z nich vydrží pouze dvě hodiny bez nabíjení.

Pokud již není součástí dodávky, ujistěte se, že všechny přenosné přehrávače DVD mají k dispozici také sluchátka. Při nákupu jednoho příslušenství na trh s náhradními díly se ujistěte, že má úložný sáček pro snadné čištění.

Jsou podsedáky bezpečné pro 4leté děti?

Podsedáky se doporučují pro děti, které přerostly váhové a výškové požadavky své autosedačky. Když vaše dítě již nepotřebuje být v připoutaném podsedáku, budete ho chtít připoutat pomocí vhodného posilovače pro polohování pásu, který se správně vejde na zadní sedadlo vašeho vozidla.

Rodiče by nikdy neměli umisťovat malé děti do podsedáků, dokud nemohou správně sedět, aniž by se hrbily nebo nakláněly přes systém břišních/ramenních pásů kamionu. Abyste se ujistili, že vaše dítě sedí bezpečně, musí být schopno udržet správnou polohu v sedě a zároveň udržovat správné držení těla během cesty – jinými slovy, během cesty vůbec neklesat!

V jaké autosedačce by mělo být 2,5leté dítě?

Dítě by mělo stále sedět v autosedačce zády ke směru jízdy, dokud mu nejsou dva roky nebo dokud nedosáhne výškového a váhového limitu pro konvertibilní sedadlo.

Jaký věk je autosedačka stupně 2?

Autosedačku, která je označena jako druhý stupeň, musí obvykle používat děti, kterým je nejméně 18 měsíců a váží 20–40 liber.

Tato sedadla mají kapacitu pojmout větší batolata, ale neumožňují více než 30 palců na výšku. Postroj se vysouvá zpod ramen dítěte místo toho, aby na nich spočíval, což může způsobit určité nepohodlí nebo podráždění, pokud tak činí opakovaně v průběhu času.

Tento typ autosedačky se obvykle doporučuje, jakmile dítě dosáhne jednoho roku, protože jeho krční svaly jsou dostatečně vyvinuté, aby udržely hlavu vzpřímenou, když sedí vzpřímeně bez jakékoli pomoci samotného těla.

Ačkoli tento typ sezení poskytne pohodlí a zároveň udrží vaše batole v bezpečí během všech typů cestovních situací, je nejlepší je držet v poloze proti směru jízdy co nejdéle.

Jak dlouho vydrží batole v autosedačce?

Batole by mělo zůstat v autosedačce co nejdéle, ale mohou používat podsedáky, jakmile budou mít ramena nad horními otvory pro popruhy.

Ty přejdou na posilovače s vysokými zády, které lze používat do věku osmi nebo devíti let, než přejdou na posilovače bez zad, které poskytují větší ochranu starším dětem a dospívajícím, kteří přerostli jiné typy bezpečnostních pásů. Většina dětí absolvuje dětské zádržné systémy ve věku kolem dvanácti let!

V jaké autosedačce by mělo být čtyřleté dítě?

Čtyřleté dítě by mělo být v autosedačce po směru jízdy. Výška a váha dítěte určuje, jaký typ autosedačky by mělo používat, takže pokud je jejich velikost vhodná pro další krok nahoru, pak je to, kdo v ní musí sedět.

Dítě mezi 40-50 librami, neboli asi čtyři roky staré, by začalo používat posilovač polohování pásu. Podsedáky jsou bezpečnější než pouhé nošení bezpečnostních pásů samotných, protože drží břišní pás přes horní části silných kostí nohou a lépe jej umístí na boky a stehna.

Mohu posadit své 3leté dítě na sedadle s vysokým opěradlem?

Ano! Pokud má vaše dítě alespoň 40 liber a je starší tří let, můžete ho umístit na podsedák. Pokud to váš vůz umožňuje, použijte k jeho správnému zajištění popruh. U většiny vozidel vyrobených po roce 2002 to bude možné.