Mýty o svíčkách, které pravděpodobně neznáte

Přemýšleli jste někdy, proč je světlo svíček tak klidné? Jedním z důvodů jsou mýty o svíčkách z celého světa! Zde jsou některé mýty o svíčkách, které vás možná překvapí.

Svíčky jsou uklidňující a relaxační, když je máte doma nebo v kanceláři. Dodávají příjemnou teplou záři a dokonce bylo prokázáno, že světlo svíček má relaxační účinek na mysl.

Věděli jste, že když svíčku zapálíte na obou koncích, dohoří rychleji?

Tento mýtus o svíčkách je pravdivý jen částečně. Pokud necháte svíčku hořet příliš dlouho na jednom konci, může to způsobit tunelování – nerovnoměrné nahromadění vosku po stranách svíčky – což může znesnadnit opětovnému vznícení knotu svíčky po zhasnutí. Měníte, jak rychle vaše svíčka hoří v závislosti na tom, kde necháte její plamen být pokaždé, když ji zapálíte.

Výrobci svíček však nyní používají „dvojité namáčení“ jako techniku, která usnadňuje a urychluje výrobu svíček. Dvojité namáčení zahrnuje ponoření knotů svíček do roztaveného vosku dvakrát, než je vložíte do formy na svíčku, aby měly tužší knot svíčky, který časem neklesne ani se neohýbá.

Zatímco dvojité máčení může snížit počet případů, kdy výrobci svíček potřebují navlhčit své knoty svíček, hořící svíčky vyrobené tímto procesem mohou stále vést k nerovnoměrnému popálení. To znamená, že není dobrý nápad nechat svíčky hořet z obou konců, pokud se chcete vyhnout tomu, aby se tento mýtus o svíčkách naplnil!

Věděli jste, že použití více svíček v jedné místnosti současně může způsobit jejich rychlejší dohoření?

Tento mýtus o svíčkách je zcela mylný. Ve skutečnosti výrobci svíček používají knoty svíček různých velikostí, aby se ujistili, že plameny svíček jsou stejně vysoké. Jeden dlouhý knot svíčky nemusí nutně ovlivnit ostatní svíčky v místnosti.

Pokud ve svícnu používáte kratší knoty svíček, může to změnit, jak rychle svíčky hoří, pokud jsou umístěny blízko sebe. Nesouvisí to však s tím, zda hoří více svíček současně!

Věděli jste, že zapálení svíčky může pomoci chránit se před duchy a zlými duchy?

V mnoha kulturách v průběhu historie lidé věřili, že světlo může odpuzovat zlé duchy. Kvůli této víře se často zapalovaly svíčky během náboženských obřadů a někdy byly před náboženskými obrazy dokonce drženy malé svíčkové lampy, aby chránily lidi, kteří se modlí pod nimi.

Svíčky hrály roli i v mnoha pověrách. Některé mýty o svíčkách uváděly, že ponechání svíčky přes noc zažene zlé duchy nebo zabrání tragédiím, jako jsou mrtvé narození a potraty.

Věděli jste, že světlo svíček může zlepšit chuť jídla?

Tento mýtus o svíčkách může být pravdivý! Barva světla svíček může ovlivnit, jak si myslíme, že jídlo při svíčkách vypadá; pokud díky teplejšímu světlu vaší svíčky bude vaše lahodné jídlo vypadat méně chutně, nemusí se také snížit.

Zatímco jasnější světla mohou přimět naši mysl, abychom si mysleli, že naše polévka při svíčkách vypadá tak akorát. Výzkum ukázal, že světlo svíček může také zlepšit chuť. Sladká jídla jsou tak sladší a hořká méně hořká.

Věděli jste, že světlo svíček může skutečně vymazat z vaší mysli všechny myšlenky na každodenní stres nebo úzkost?

Tento mýtus o svíčkách je zcela pravdivý! V jedné studii vědci zjistili, že pokoje osvětlené svíčkami měly relaxační účinek na mysl lidí již po 15 minutách vystavení světlu svíček.

Tyto efekty pravděpodobně souvisí s teplotou barvy svíčky. Bylo prokázáno, že světlo svíček má uklidňující účinek, protože vyzařuje teplejší světelné spektrum. To nám pomáhá uvolnit naši mysl.

Tento mýtus o svíčkách je jedním z důvodů, proč se svícny často používají jako dekorace v místech, jako jsou restaurace a obývací pokoje. Pomáhají vytvářet atmosféru, kde je snadné pro přátele a rodiny trávit čas společně!

Svíčky se používají z mnoha důvodů – ale bohužel, mýty o svíčkách, jako jsou tyto, mohou ztěžovat užívání si chvil při svíčkách bez obav, zda se splní.

Věděli jste, že svíčky s různými knoty budou produkovat různé plameny?

Velikost knotu každé svíčky totiž určuje, jak vysoký bude plamen její svíčky. Vysoký plamen svíčky může časem klesnout. To může vést některé lidi k přesvědčení, že by měli zapálit více svíček najednou, pokud chtějí, aby všechny hořely co nejdéle!

Existují však dobré důvody, proč většina výrobců svíček používá pouze jeden knot na svíčku. Za prvé, plameny svíček s různými výškami mohou produkovat kouř svíček, který podivně zapáchá, nebo dokonce spálí vaše svícny.

Věděli jste, že vonné svíčky nemusejí nutně lépe provonět prostory?

Mnoho mýtů o svíčkách naznačuje, že výrobci svíček konfigurují své svíčky tak, aby vydržely déle, přidáním vůně k nim; to znamená, že budou hořet pomaleji a váš prostor bude déle vonět!

Příliš mnoho vůně vám však může ztížit vychutnat si skutečnou vůni svíčky. Vůně jako okvětní lístky růží jsou k této výzvě obzvláště náchylné.

Je to kvůli tomu, jak jsou husté, příliš mnoho růžového oleje ve svíčce by mohlo způsobit změnu barvy jejího plamene! Navíc, to je důvod, proč se většina výrobců svíček snaží najít svíčkové knoty a vůně, které spolu dobře fungují.

Závěr

Takže až si příště budete užívat světlo svíček, nenechte se podobnými mýty o svíčkách dostat do cesty! Můžete zapálit svíčku kdekoli a kdykoli, abyste vytvořili okamžik při svíčkách, aniž byste se příliš obávali těchto mýtů o svíčkách.