Jak ukotvit pomocné sedadlo

Máte své podsedadlo, jak ho teď ukotvíte? V tomto příspěvku na blogu se bude diskutovat o tom, jak ukotvit podsedák. Zahrnuje, jak určit vhodnou výšku ukotveného podsedáku, jak nainstalovat kotvu a jaký typ kotvení nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Ukotvení pomocného sedadla

Správné ukotvení podsedáku je jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba při používání tohoto pohodlného způsobu přepravy dítěte udělat. Chcete-li ukotvit, umístěte pásek horního popruhu kolem vhodného kotevního bodu ve vozidle nebo na něm a utáhněte, dokud nebude pevně přiléhat ke spodnímu polštáři posilovače.

Nejlepším místem pro starší děti jsou nízké kotvy umístěné poblíž jakéhokoli místa k sezení s tříbodovými pásy (patří sem všechna zadní sedadla kromě prostředního).

Je třeba ukotvit přídavná sedadla?

Podsedáky je nutné ukotvit, pokud jsou na sedadle vozidla vybaveném LATCH. Ukotvení posilovače umožní větší bezpečnost při nehodě a ochrání vaše dítě před zraněním.

Kam vede bezpečnostní pás na přídavném sedadle?

U podsedáků se doporučuje používat břišní pás a ramenní pásy. Spodní část bezpečnostního pásu by měla být umístěna na bocích nebo nízko přes stehna, nikoli na úrovni pupíku, zatímco horní část bezpečnostního pásu by měla vést přes střed ramene.

Může pomocné sedadlo jít uprostřed?

Ne, podsedák by měl být umístěn na zadním sedadle, protože je to pro děti bezpečnější. Dítě může být také vyhozeno z auta, pokud sedí mezi dvěma dospělými nebo dospělým a jiným dítětem, které správně používá bezpečnostní pásy při nehodě. Děti mladší 13 let musí také vždy jezdit v zadní části vozidla.

Na některých místech to možná budou muset dělat i starší děti, i když většina států stanoví minimální věk mezi osmi a dvanácti lety, než někdo může přestat sedět vzadu s dospělými místo toho, aby jeli vepředu sami, bezpečně připoutaní ke správnému zádržnému systému. .

Kde by měly popruhy ležet na kojenci?

Popruhy dětského postroje by měly ležet na obou ramenech a přes boky. Pokud je dítě v sedačce proti směru jízdy, mělo by být umístěno tak, aby se jeho hlava neopírala o žádnou část vozu.

Ramenní pás musí vést přes jedno rameno a přitom spočívat nízko na horní části stehna se sponou umístěnou pod nimi v úrovni rozkroku.

Jak zabráním tomu, aby moje batole upadalo v autosedačce?

Nejlepší způsob, jak zajistit, že nespadnete dopředu, jsou popruhy postroje, které by měly těsně přiléhat. Ujistěte se, že vaše hrudní deska je na úrovni místa, kde by měli podpaží, pokud by stáli rovně, a poté se odpovídajícím způsobem zakloňte.

Jak těsná by měla být základna Carseat?

Základna autosedačky by měla být dostatečně těsná, abyste nemohli sevřít mezeru mezi sedačkou a autosedačkou. Pokud tomu tak není, vaše dítě bude mít více prostoru pro pohyb, což může snížit jeho bezpečnost v případě nehody.

Jak připoutáte autosedačku bez základny?

Existuje několik možností, jak připoutat autosedačku bez základny. Nejprve můžete použít bezpečnostní pás k upevnění autosedačky vašeho dítěte.

Nevýhodou je, že použití této možnosti vyžaduje větší úsilí a může způsobit poškození bezpečnostních prvků u některých modelů, pokud není provedeno správně nebo pokud mezi místem, kde dítě sedí, a bezpečnostním pásem nezůstane žádná vůle.

Další možností je použít krájené nudle do bazénu nebo speciálně navržené potahy na popruhy autosedaček, které můžete najít v místním obchodě pro miminka, Walmart, Target atd. Tyto se velmi snadno instalují bez nutnosti složitých pokynů. Jednoduše je nasaďte na sloupek opěrky hlavy na předním sedadle a autosedačka vašeho dítěte bude připravena k jízdě.

Můžete nainstalovat autosedačku pouze pomocí břišního pásu?

Můžete, ale je to nebezpečné a nedoporučuje se. Břišní pás neposkytuje dostatečnou ochranu dítěte při autonehodě. Nejbezpečnějším řešením je nainstalovat autosedačku vašeho dítěte s břišním pásem a ramenními popruhy pro maximální bezpečnost.

K čemu slouží lišta ve spodní části autosedačky?

Ta tyč na spodní straně autosedačky je tam, aby pomohla zabránit nohám vašeho dítěte, aby se plazily a potenciálně se nezranily. Lišta byla přidána v reakci na stížnosti na zranění rodičů, jejichž děti při nehodě vlezly pod popruhy nebo do jiné části vozidla.

Co můžete dělat, když vaše auto nemá ISOFIX?

I když váš vůz nemá systém Isofix, stále můžete nainstalovat bezpečnostní pás a použít jej jako způsob instalace. Univerzální design tohoto typu umožňuje snadnou montáž do jakéhokoli vozidla bez ohledu na značku nebo model.

Naklání se Maxi Cosi 2 Way Pearl?

Ano, Maxi Cosi Pearl je vhodný pro děti od narození do 12 měsíců. Když vaše miminko v autosedačce usne, můžete ji naklonit zpět k sobě s jedinečnou opěrkou hlavy, aby měl krk a páteř dokonale podepřený.

Můžete snadno přepínat mezi režimem po směru jízdy (přibližně od šesti měsíců) a režimem po směru jízdy (od narození).

Jaký věk je Maxi Cosi Pearl pro?

Maxi Cosi Pearl je vhodná pro děti od narození do 18 měsíců. Pearl je malý, takže se snadno používá ve většině aut a taxíků po celém světě.