Jak opravit netěsnící topné jádro? 2 nejlepší způsoby!

Chcete vědět, jak opravit netěsné jádro topení? Pravděpodobně cítíte chladicí kapalinu uvnitř vozu a ta neprodukuje teplo v kabině nebo má zamlžená přední skla. Pak je pravděpodobně problém s jádrem vašeho topení.

Existují důvody, proč vaše topné jádro neprodukuje teplo, i když jste nastartovali motor vašeho auta nebo uběhli několik mil a možná vám netěsní hadice topení.

Dva způsoby vám mohou pomoci odstranit netěsnost v hadicích jádra ohřívače: obejít hadice nebo je odstranit a později je vyměnit za nové. Pokud si nevíte rady s výměnou hadic topení a musíte cestovat k mechanikovi nebo použít své auto, můžete to mezitím obejít. Všimněte si však, že při obcházení hadic se uvnitř vozidla nezahřívá.

Co je topné jádro?

Topné jádro automobilu vypadá jako malý chladič ve vašem autě, který předává teplo motoru vašeho auta. Horká chladicí kapalina z motoru putuje do jádra topení a poskytuje teplo uvnitř kabiny, zatímco výstupní hadice topení je místem, kde studená chladicí kapalina vychází z jádra topení. Studená chladicí kapalina opět cestuje a vrací se zpět do motoru. To je důvod, proč testování kapacity vašeho topného jádra vyžaduje, abyste nechali motor několik minut běžet. Jste připraveni dozvědět se více o tom a jak opravit netěsné jádro topení, příteli? Prosím pokračujte ve čtení.

Způsoby opravy topného jádra

Předpokládejme, že zjistíte, že unikají hadice z jádra vašeho topení. Máte dvě možnosti, jak je opravit: vyjměte celé topné jádro z auta nebo ho nechte a připojte dvě hadice. Demontáž celého topného jádra zabere čas, ale můžete se také dostat k vozidlu, zvláště pokud jej potřebujete vyměnit, pokud nechcete vyjmout celé topné jádro. Trubky můžete jednoduše obejít!

Obtok je způsob, při kterém jsou vstupní a výstupní hadice připojeny pomocí potrubních spojek, pokud jsou netěsnosti mírné. Obtok také znamená, že žádná horká a studená chladicí kapalina nepůjde dovnitř ani ven z vašeho topení a vaše auto nebude produkovat žádné teplo ani proudění vzduchu. Tuto metodu můžete používat kratší dobu, dokud je nevyměníte nebo dokud nepřijde váš mechanik. Na druhou stranu, pokud už je venku zima a mrzne, obcházení topného tělesa se nedoporučuje, protože pro bezpečné cestování potřebujete vyšší teplotu uvnitř kabiny.

#1. Obcházení topného jádra

Musíte připojit přívodní a výstupní hadice topného tělesa. Při této metodě musíte vědět o správném řezání hadic, protože s nimi musíte být opatrní. Nesprávný obtok může způsobit, že vaše chladicí kapalina bude unikat více, než byla, a způsobit další poškození jádra vašeho topení. Kromě toho může horká chladicí kapalina způsobit fyzické zranění. Chcete-li začít, vyhledejte hadice jádra ohřívače. Můžete je snadno najít, když se připojují k jádru ohřívače, běžně umístěnému ve firewallu nebo mimo motor. Protože se auta liší, můžete to umístit jinak než ostatní.

Můžete odříznout hadice nebo odstranit hadici z firewallu. Pokud se rozhodnete hadice přeříznout, ponechte alespoň několik centimetrů od firewallu pro snadný přístup. Zabalte oblast, kterou se rozhodnete řezat, položte hadřík a připněte hadice pomocí nástroje. Clipping zastaví případný průtok chladicí kapaliny a uvolní klip po řezání. Můžete také umístit nádobu pod auto, abyste zabránili úniku chladicí kapaliny po povrchu.

Proveďte stejný postup na obou hadicích, poté připojte 180stupňovou plastovou hadici, která musí pevně sedět. Pokud není k dispozici 180stupňová plastová trubka, můžete místo ní použít trubku z PVC. Doplňte chladicí kapalinu a nastartujte motor svého auta.

#2. Vyjmutí topného jádra

Pro výměnu topného jádra je potřeba demontovat palubní desku auta, y. Některá vozidla vyžadují pro přístup k přístrojové desce odstranění mřížky klimatizace. Při demontáži palubní desky dávejte pozor, abyste nepřeřízli žádné vodiče nebo konektory. Poté odpojte hadice v jádru ohřívače a pomocí křížového nebo plochého šroubováku odstraňte šrouby nebo povolte šroub. Po vyjmutí jádra ohřívače použijte spojku nebo hadicovou spojku a připojte ji ke vstupní a výstupní hadici.

Pokud jste se rozhodli koupit nové, jste obešli jádro ohřívače jeho odstraněním a zajištěním náhradního, zvláště pokud je vaše jádro ohřívače dostatečně staré. Spusťte motor auta a zkontrolujte, zda se vaše vozidlo nepřehřívá. Pokud ne, můžete jít. Možná vás také bude zajímat informace o příznacích špatného nebo selhávajícího jádra ohřívače.

It’s A Wrap!

Nyní jste se úspěšně naučili, jak opravit netěsné jádro topení! Už se nebudete starat o únik chladicí kapaliny z auta, protože je nyní můžete opravit sami a určit, jaký typ bypassu potřebujete. Není to snadné a rychlé? Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit důležitost jádra ohřívače a metod obcházení. Můžete si také přečíst o tom, za kolik vyměnit jádro topení a jak opravit ucpané jádro topení.