Jak sundáte originální potah autosedačky? Průvodce

Jak sundáte původní potah autosedačky? Pokud máte autosedačku používanou zády ke směru jízdy, nepokoušejte se sami sundat potah.

Pokud je však vaše dítě otočené po směru jízdy nebo starší a již nepotřebuje dětskou autosedačku, bude jeho odstranění jednoduché.

Krok 1. Nejprve si v příručce vyhledejte konkrétní pokyny, jak sejmout originální potah autosedačky jakékoli značky nebo modelu.

Pokud v návodu k obsluze nejsou žádné pokyny, rozhodněte se, kterým směrem byste se chtěli s tímto projektem vydat, než začnete s čímkoli, co by mohlo vaši sedačku dále poškodit.

Krok 2. Jeden způsob může vyžadovat více času než jiný v závislosti na tom, jaký typ tkaniny výrobce původně použil, ale každá metoda by měla fungovat dobře, jakmile bude provedena správně.

Některé značky používají pásku se suchým zipem, zatímco jiné používají patentky, takže nezapomeňte vybrat jednu ze dvou metod, která vám nejlépe vyhovuje.

Jak udržím krk svého dítěte v autosedačce rovně?

Je důležité poskytnout dítěti správnou oporu v autosedačce. I když chcete zajistit, aby jejich nohy byly podepřeny, je stejně důležité, aby jejich krky nebyly ohnuté nebo v nepohodlné poloze.

Abyste udrželi krk dítěte, když spí, rovný, použijte srolované přikrývky na každé straně hlavy a zastrčte je za ramenní popruhy, aby mezi přikrývkou a zády/rameny vašeho dítěte nezůstaly žádné mezery, které by mu mohly způsobit nepohodlí. .

Tímto způsobem, i když prospí hrbolatou jízdu, nebudou na ně přitisknuty žádné tlakové body, které by způsobovaly zbytečnou bolest. Pokud pro vás použití této metody nefunguje, další možností by bylo umístit něco pod nohy vašeho dítěte, abyste je udrželi ve výšce.

Měli byste se také ujistit, že hlavička vašeho miminka je při vyjímání autosedačky z auta vždy vzpřímená a nikdy ji při vyjímání tělíčka neotáčejte hlavou dolů, protože to může v některých případech způsobit poškození nebo dokonce smrt.

Abyste se dostali do domu, budete chtít sundat všechny objemné kabáty, které mohou zakrývat část nosiče, než přesunete své dítě dovnitř.

Jakmile je po jídle/probuzení umístíte zpět do sedadel, aby si zdřímli, ničím je nezakrývejte, protože by to také mohlo vést k udušení; místo toho nechte okna pokud možno popraskaná, aby mohl procházet čerstvý vzduch!

Další důležitou věcí je nedovolit dětem, které jsou dostatečně staré, aby se batolaly na kluzké podlaze bez dozoru, protože by mohly spadnout a narazit si hlavu, což je nejen pro ně nebezpečné, ale mohlo by dojít k poškození samotného nosítka.

Jak sundáte opěrku hlavy z autosedačky?

Při sejmutí opěrky hlavy z autosedačky je potřeba uvolnit popruhy. Jsou umístěny na obou stranách opěrky hlavy v úrovni ramen. Chcete-li je uvolnit, zatáhněte za popruh směrem k sobě a držte jej, přičemž vytáhněte každý konec smyčky přes příslušný otvor v sestavě postroje.

Druhou možností je, že tam může být tlačítko nebo zaklapnutí někde poblíž místa, kde se váš palec setkává s rukou, když se chytáte za řídítka, která je třeba zatlačit/zatáhnout, než se znovu pokusíte sejmout opěrku hlavy.

Pokud žádná neexistuje, jednoduše uchopte obě strany látky opačnými rukama a pevně ji odtáhněte od autosedačky, abyste zajistili, že odstranění proběhne podle očekávání, aniž by se během procesu nebo po dokončení objevily nějaké problémy!

Kdy můžete vyjmout novorozeneckou vložku z autosedačky?

Když je vašemu dítěti více než jeden rok, můžete novorozeneckou vložku z jeho autosedačky vyjmout. Pokud je pro něj stále příliš malé, aby se v něm pohodlně posadilo bez podepírání polštářů na obou stranách, používejte jej, dokud již nebude potřebovat hlavu podloženou polštářem, když sedí.

Jakmile se to stane a on/ona dosáhne přibližně 20 liber, můžete novorozeneckou vložku vyjmout. V tomto bodě budou také připraveni na podsedák pro polohování pásu pro dospělé, který jim umožní zůstat během cestování vzpřímeně sedět.

Poté již u těchto sedaček nebudete muset používat žádné speciální vložky, protože jsou navrženy tak, aby se do sedačky bez dalšího příslušenství správně vešly i děti o hmotnosti 20 – 50 kg.

Kdy mohu sejmout opěrku hlavy z autosedačky?

Když vaše dítě může držet hlavu neustále vzpřímeně a může také sedět vzpřímeně s minimální podporou po dva po sobě jdoucí měsíce. V tuto chvíli již není potřeba autosedačku sklápět pod úhlem 45 stupňů.

Můžete jim také sundat tříbodový pás přes ramena, protože splnil svůj účel tím, že je držel v bezpečí v poloze proti směru jízdy. Pětibodové pásy však budou muset zůstat neporušené, aby nevyklouzly!

Jak odstraníte opěrku hlavy autosedačky Graco?

-Podpěru hlavy autosedačky Graco můžete sejmout tak, že na ni zatlačíte prsty. To způsobí, že se z oblasti háčku vysune malá plastová chlopeň, kterou poté uchopíte a vytáhnete, dokud ji nebudou držet na místě žádné další háčky.

-Chcete-li znovu připevnit opěrku hlavy, jednoduše srovnejte popruhy do příslušných otvorů a pevně je zatlačte dolů, dokud nezacvaknou zpět na místo. Celý proces by měl trvat asi 30 sekund, jakmile si na to zvyknete!