Jak sledovat, kdo dal knihu dítěti

Jak sledovat, kdo dal knihu dítěti? Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste měli přehled o tom, kdo dal jakou knihu vašemu dítěti.

Jedním ze způsobů je vytvořit systém, kde každý člen rodiny nebo přítel, který dá vašemu dítěti knihu, má na přední straně obálky napsáno své jméno. Kdykoli si tak vaše ratolest bude chtít přečíst svůj oblíbený příběh, budete přesně vědět, kdo mu ho dal.

Další možností je vyfotografovat každou knihu, kterou dítě dostane, a uložit je do fotoalba nebo online souboru. To může být užitečné zejména v případě, že chcete knihy uložit pro budoucí děti nebo vnoučata. Ke každému obrázku můžete dokonce přidat krátkou poznámku od dárce.

Bez ohledu na to, jakou metodu zvolíte, sledování toho, kdo dal jakou knihu vašemu dítěti, je skvělý způsob, jak ukázat své uznání za jeho ohleduplnost. A může být velmi zábavné ohlížet se na tyto speciální dárky, až vaše dítě vyroste.

Kdy bych měl svému dítěti představit knihy pro dotyk a hmat?

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby rodiče se zavedením knih o dotyku a hmatu počkali, dokud dítě nedosáhne věku alespoň 12 měsíců. Je to proto, že děti nejsou vývojově připraveny porozumět pojmům předávaným v těchto typech knih, dokud nedosáhnou tohoto věku.

Knihy Touch and Feel jsou skvělým způsobem, jak naučit vaše dítě o různých texturách. Dotykem různých textur na stránkách těchto knih se děti mohou dozvědět, jak vypadají různé materiály. To jim pomáhá rozvíjet jejich hmat, který je důležitou součástí jejich celkového rozvoje.

Jak představíte dítěti knihu před čtením?

Existuje několik různých způsobů, jak dítěti knihu před čtením představit. Jedním ze způsobů je nechat dítě podívat se na obálku knihy a říct vám, o čem si myslí, že kniha je.

Můžete je také nechat ukázat na různé předměty nebo lidi na obrázcích na obálce. Dalším způsobem je přečíst si zadní stranu knihy a říct jim, o čem je.

To jim pomůže nadchnout se pro příběh, který uslyší. Ať už zvolíte jakoukoli metodu, ujistěte se, že si najdete čas na to, abyste si o příběhu s dítětem promluvili. položte jim otázky o tom, co si myslí, že by se v příběhu mohlo stát, a diskutujte o všech předpovědích, které mohou mít. To ve vašem dítěti podpoří lásku ke čtení!

Co říkáte na první knihu dítěte?

V první knížce dítěte můžete říkat, co chcete! Můžete napsat své naděje a sny pro své dítě nebo jim říct o všech úžasných věcech, které spolu budete dělat.

Můžete také zaznamenat všechny roztomilé věci, které říkají a dělají, takže se na ně můžete později podívat. Ať už se rozhodnete napsat cokoli, ujistěte se, že je to pro vás a vaši rodinu výjimečné. Dětské první knihy jsou skvělým způsobem, jak zachytit tyto rané vzpomínky!

Pokud se vám nechce psát sami, existuje spousta předpřipravených dětských deníků, které vám pomohou začít. Jen nezapomeňte uvést každý záznam a podepsat ho, aby si ho mohly užít i budoucí generace!

Kdy mám svému dítěti představit knihu?

Americká akademie pediatrů (AAP) doporučuje číst svému dítěti každý den od narození. To pomáhá rozvíjet lásku ke knihám a čtení a také poskytuje důležité příležitosti k rozvoji jazyka.

Někteří rodiče čekají, až jejich dítě trochu povyroste, než je seznámí s knihami, ale není třeba čekat. Ve skutečnosti mohou děti velmi brzy začít rozvíjet dovednosti, jako je otáčení stránek a prohlížení obrázků.

Pokud si nejste jisti, kde začít, AAP má několik skvělých tipů pro výběr dětských knih. A nezapomeňte na deskové knihy – jsou ideální pro miminka!

Tak neváhejte a seznamte své miminko s knihou – bude se mu líbit!

Která kniha je nejlepší pro těhotenství?

Pokud hledáte knihu, kterou byste si mohli přečíst během těhotenství, existuje mnoho skvělých možností, ze kterých si můžete vybrat. Zde je několik našich oblíbených:

„Co očekávat, když očekáváte“ je klasický průvodce těhotenstvím, který pokrývá vše od prenatální péče až po porod. V průběhu let byl aktualizován, aby odrážel nejnovější výzkumy a obsahuje informace o přirozeném porodu, adopci a vícečetných porodech.

„The Baby Book“ od Williama Searse je dalším komplexním průvodcem, který pokrývá všechny aspekty těhotenství a rodičovství. Sears je přední odborník na zdraví kojenců a dětí a jeho kniha je plná rad o všem, od kojení po trénink spánku.

Pokud hledáte něco konkrétnějšího, „Příručka lékaře pro maminky těhotenstvím a porodem“ je skvělá volba. Je napsáno OB/GYN, který poskytuje podrobné informace o všem, od výběru lékaře až po řešení běžných těhotenských příznaků.

Ať už si vyberete jakoukoli knihu, přečtěte si ji od začátku do konce, abyste se mohli co nejlépe připravit na cestu, která vás čeká. Užívejte si těhotenství – rychle to utíká!