Jak si vybrat pohlaví dětské knihy

Jak vybrat Pohlaví dětské knihy? Existuje několik různých věcí, které můžete udělat pro výběr pohlaví vaší dětské knihy. Můžete si koupit předem připravenou knihu, vytvořit si vlastní knihu nebo použít online zdroj.

Pokud si chcete koupit předem připravenou knihu, máte k dispozici mnoho různých možností. Můžete najít knihy, které se zaměřují buď na chlapce nebo dívky, nebo můžete najít neutrální knihy, které konkrétně nezmiňují pohlaví.

Někteří rodiče také rádi používají pohádkové knihy, které obsahují vybrané jméno pro jejich dítě a obsahují podrobnosti o narození a osobnosti dítěte.

Pokud si chcete vytvořit svou vlastní dětskou knížku, na internetu je k dispozici mnoho zdrojů, které vám mohou pomoci celým procesem. Můžete si vybrat z různých formátů, včetně tradiční dětské knihy, která má stránky pro fotografie, krabičku na památku nebo dokonce elektronickou verzi. Někteří rodiče dávají přednost výrobě vlastních knih pomocí scrapbookingových materiálů.

Pokud chcete použít online zdroj, existuje mnoho různých webových stránek, které nabízejí informace o tom, jak vybrat pohlaví svého dítěte. Mnoho z těchto stránek také obsahuje tipy a triky, jak vyrobit perfektní dárek pro vaše nejmenší!

Kolik mám svému dítěti číst?

Na tuto otázku neexistuje žádná odpověď, protože se bude lišit v závislosti na věku, osobnosti a individuálních potřebách vašeho dítěte. Čtení nahlas vašemu dítěti je však oblíbená tradice, která může vám i vašemu děťátku poskytnout řadu výhod.

Zde je jen několik důvodů, proč je čtení nahlas tak důležité:

Pomáhá rozvíjet jazykové dovednosti.

Rytmus a zvuk slov čtených nahlas pomáhají dětem naučit se, jak jazyk funguje. Když poslouchají, začnou si spojovat určité zvuky s významy a položí tak základ budoucího úspěchu ve čtení.

Podporuje lepení.

Společné čtení poskytuje rodičům příležitost, jak se zvláštním způsobem spojit se svými dětmi. Během těchto společných chvil mohou rodiče sdílet příběhy o svém dětství a mluvit o rodinné historii.

Pomáhá rozvíjet lásku k učení.

Čtení s dětmi jim ukazuje, že znalosti jsou důležité a jejich získávání může být zábavné. Děti, kterým je doma předčítáno, budou pravděpodobně vstupovat do školy s touhou učit se více, což zvyšuje jejich šance na studijní úspěch v budoucnu.

Co mám číst svému novorozenci?

Existuje tolik úžasných dětských knih, ze kterých si můžete vybrat, že může být těžké vědět, kde začít! Zde jsou některé z našich oblíbených:

The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea – Tento klasický příběh sleduje dobrodružství velmi hladové housenky, která si pojídá jídlo za jídlem.

Jdeme na lov medvěda od Michaela Rosena – Sledujte rodinu na jejich vzrušujícím lovu medvědů v tomto zábavném a rýmovaném příběhu.

Where The Wild Things Are od Maurice Sendaka – V této oceňované knize je Max poslán do svého pokoje bez večeře a představuje si, jak odpluje na ostrov obývaný divokými monstry.

Udělejte cestu pro kachňata od Roberta McCloskeyho – vítěze Caldecottovy medaile, tento příběh sleduje rodinu kachen, jak si razí cestu z Bostonu do Charles River.

Manšestr od Dona Freemana – Roztomilý medvěd jménem Manšestr se v tomto klasickém příběhu vydává na řadu dobrodružství.

Lev a myš od Jerryho Pinkneyho – Tento vítěz Caldecottovy medaile vypráví příběh lva, kterého před lovcovou sítí zachrání malá myš.

Doufáme, že si tyto knihy užijete stejně jako my! Pro ještě více doporučení se podívejte na náš seznam nejlepších knih pro miminka a batolata. Šťastné čtení!

Čení dělá děti chytřejšími?

Dlouho se vedou debaty o tom, zda je čtení dětem dělá chytřejšími. Na jedné straně se někteří lidé domnívají, že včasný kontakt s knihami a příběhy pomáhá dětem rozvíjet důležité dovednosti, jako je slovní zásoba a gramotnost.

Na druhou stranu, jiní tvrdí, že neexistuje žádný důkaz, že čtení dětem skutečně zlepšuje jejich inteligenci nebo akademický výkon.

Co tedy výzkum říká? Nedávná studie publikovaná v časopise Pediatrics zjistila, že čtení nahlas nemluvňatům zlepšilo jejich jazykové dovednosti.

Studie zahrnovala více než 800 kojenců, kteří byli sledováni od narození až do věku tří let. Vědci zjistili, že ti, kterým se četlo často, dosáhli v jazykových testech vyššího skóre než ti, kterým se často nečetlo.

Tento výzkum poskytuje přesvědčivé důkazy, že čtení dětem má pozitivní dopad na jejich vývoj. Takže pokud přemýšlíte, zda byste měli svému malému číst nebo ne, odpověď je rozhodně ano! Nejen, že to pomůže zlepšit jejich jazykové dovednosti, ale také jim to poskytne náskok v jejich akademické kariéře.

Co mám číst svému novorozenci?

Čtení vašemu novorozenci je skvělý způsob, jak mu pomoci rozvíjet se a růst. K dispozici je mnoho různých dětských knih, takže může být těžké vědět, které si vybrat.

Zde jsou některé z našich oblíbených knih, které můžeme číst novorozencům:

The Very Hungry Caterpillar od Erica Carlea – Tato kniha sleduje příběh housenky, jak roste a žere si cestu životem. Je to skvělá kniha pro poučení batolat o fázích života.

Goodnight Moon od Margaret Wise Brown – Tento jednoduchý příběh před spaním sleduje králíka, jak říká dobrou noc všem věcem ve svém pokoji. Je to skvělá kniha pro výuku batolat o počítání a rituálech před spaním.

Manšestr od Dona Freemana – Tato kniha sleduje příběh plyšového medvídka, který chce najít svůj chybějící knoflík. Je to skvělá kniha pro výuku batolat o přátelství a řešení problémů.

Příběh Ferdinanda od Munro Leaf – Tato kniha vypráví příběh býka jménem Ferdinand. Nemá rád souboje a raději by si přivoněl ke květinám, než aby bojoval v býčích zápasech. Je to skvělá kniha, která učí batolata o individualitě, přátelství a soucitu.

Pan Brown Can Moo! Můžeš? od Dr. Seusse – Tato jednoduchá rýmovačka učí děti různé zvuky, které mohou vydávat ústy (např. „včela říká bzučení“). Je to také prostě zábava číst!