Snadný průvodce v 5 krocích o tom, jak čistit kompozitní palubu s plísní

Pokud hledáte kompletního průvodce, jak čistit kompozitní palubu plísní, pak jste právě na správném místě. Vše, co musíte udělat, je předem opláchnout palubu před aplikací a opláchnout vámi preferovaný čisticí roztok.

Kompozitní desky jsou navrženy tak, aby byly odolné a snadno se o ně pečovaly, ale to neznamená, že jsou nutně bezpečné před plísní. I když je tento druh houby mnohem lépe zvládnutelný než plíseň, bude na vaší verandě vypadat nevzhledně.

Paluby jsou místem, kde mohou rodiny trávit kvalitní čas mimo dům. Majitelé domů jako vy musí udržovat tuto oblast upravenou a čistou.

Pokračujte ve čtení, abyste věděli, jak vyčistit kompozitní palubu od plísní.

Co je kompozitní obložení?

Kompozitní palubky jsou kombinací syntetických a přírodních materiálů. Dodává se v „prkenné formě“ vyrobené z recyklovaného dřeva a plastových odřezků – což z něj činí ekologičtější variantu než dřevěné terasy.

Věděli jste, že kompozitní palubky mohou vydržet až 25 až 30 let? Ještě víc, pokud je o něj dobře postaráno.

Tento typ paluby je oblíbenou volbou mezi majiteli domů, protože nabízí různé zemité tóny a barvy, ze kterých si můžete vybrat. S tím, co bylo řečeno, je zde příspěvek, který vám pomůže vybrat barvy kompozitních teras.

Vzhledem k množství plastu v kompozitních terasových prknech byste si mysleli, že budou v bezpečí před plísní a plísní. Pokud však není dostatečně chráněn a udržován, může mezi štěrbinami prorůstat plíseň a ulpívat na jemných dřevěných částečkách.

Jak odstranit plíseň z kompozitní desky

Krok č. 1. Odstraňte veškerý nábytek nebo rostliny v květináčích

Bylo by moudré odstranit z paluby veškerý nábytek nebo rostliny, než začnete čistit a drhnout. Díky tomu bude práce na tomto projektu rychlejší a jednodušší.

Jakmile vše odstraníte, měli byste místo nejprve zamést od prachu a uvolněných nečistot.

Může to být skvělý čas zkontrolovat palubu, které oblasti jsou napadeny plísní. Tyto tipy, jakou barvu má plíseň, vám pomohou, co přesně hledat.

Pomůže, když si tato místa označíte, abyste je později neměli problém hledat.

Krok č. 2. Kompozitní desku předem opláchněte

Když dokončíte zametání podlahy, další věc, kterou musíte udělat, je předem opláchnout podlahu pomocí tlakové myčky nebo zahradní hadice. Tím připravíte svůj balíček na další krok.

Pokud se však rozhodnete použít tlakovou myčku, buďte opatrní, protože silné proudy vody mohou poškodit vaši palubu. Před použitím se ujistěte, že jste jej nastavili na nejnižší nastavení a udržovali vzdálenost 8 palců od podlahy.

Podívejte se na tento příspěvek a dozvíte se více o tlakových myčkách.

Krok č. 3. Vyberte si čisticí roztok

Pro tento úkol si můžete vybrat z několika čisticích roztoků, například domácích, jako je ocet, jedlá soda a peroxid vodíku. Stačí smíchat s vodou a máte svůj DIY čisticí roztok!

Můžete také použít čisticí prostředky speciálně vyrobené pro kompozitní paluby, které se dodávají v práškové a tekuté formě. Pečlivě si přečtěte štítek s pokyny, abyste věděli, jak jej správně používat.

Můžete také použít chemikálie, jako je bělidlo. Nicméně může být docela nebezpečné pracovat s rostlinami a vegetací kolem vaší paluby a ničit je.

Krok č. 4. Naneste a vydrhněte postižená místa

Jakmile si připravíte čisticí roztok, naneste jej na postižené místo. Poté si vezměte kartáč s měkkými štětinami a vydrhněte plíseň z kompozitních prken.

Měli byste zajistit, aby každé místo s plísní získalo vyváženou koncentraci během tohoto úkolu.

Nechte čisticí roztok několik minut působit a nechte čisticí prostředek, aby udělal své kouzlo. Pronikne do plísně, aby ji odstranil a zastavil její další růst v budoucnu.

Další tipy najdete v tomto článku o tom, jak odstranit plíseň z paluby.

Krok č. 5. Důkladně opláchněte

Posledním krokem je důkladně opláchnout celou palubu. K tomuto kroku můžete opět použít tlakovou myčku nebo zahradní hadici.

Může se to zdát jednoduché, ale myslíme to vážně, když doporučujeme vše pečlivě opláchnout. Mějte na paměti, že jakákoli zbytková vrstva špinavé vody může v budoucnu znovu vyvolat růst plísní a plísní na vaší palubě.

Po opláchnutí by pomohlo nechat 24 až 48 hodin, než znovu použijete kompozitní desku. V závislosti na počasí je dost času na to, aby celá vaše paluba zcela vyschla.

Závěr

Naučit se čistit kompozitní palubu plísní je cenná dovednost. Nemůžeme však popřít, že to může být pěkně vyčerpávající a pracné.

Nejlepší by bylo odpočinout si noc před projektem, abyste měli jistotu, že budete mít veškerou energii, kterou potřebujete.

Tento projekt také doporučujeme realizovat za pěkného a suchého počasí. Pamatujte, že potřebujete jeden až dva dny na vysušení paluby, než ji budete moci znovu použít.