Jak se připravit na mateřskou v práci

Jak se připravit na mateřskou dovolenou v práci? Mateřská dovolená je skvělým obdobím pro nové matky, aby se spojily se svými dětmi, ale také představuje určité výzvy. Včasná příprava může usnadnit přechod vám i vašemu zaměstnavateli.

Zde jsou tři tipy, jak se připravit na mateřskou dovolenou v práci:

  • Před odjezdem se ujistěte, že máte domluvená všechna nezbytná vyšetření u lékaře.
  • Před odchodem na mateřskou dovolenou se ujistěte, že máte domluvená všechna nezbytná vyšetření u lékaře. Vaše dítě tak bude řádně vyšetřeno lékaři a pro účely pojištění by mělo vše běžet hladce.

V případě potřeby můžete také navštívit laktační poradkyni nebo poradnu pro kojení, aby byla matka i dítě připraveni.

Jak dlouho musíte být zpátky v práci, abyste znovu dostali mateřskou?

To se bude lišit společnost od společnosti, takže je dobré si smlouvu zkontrolovat. Pokud máte více než 26 týdnů dovolené, mohou některé společnosti vyžadovat, abyste si po porodu vzali alespoň čtyři týdny, než znovu nastoupíte do práce. V tomto případě by mateřská přestala, když se vrátili, a místo toho by přešla na zákonnou otcovskou nebo sdílenou rodičovskou dovolenou.

Jaká je maximální mateřská dovolená?

Mateřská dovolená obvykle trvá 12 týdnů. To může být v některých případech rozšířeno na 18 nebo 20 v závislosti na zásadách společnosti. Některé země mají zákony, které zaručují určitý počet dní placené mateřské dovolené za rok, který se může lišit podle země a délky služby ve společnosti.

Například Estonsko poskytuje zaměstnaným matkám nárok na 112denní rodičovský příspěvek během těhotenství a 166 pracovních hodin po porodu (nebo osvojení).

Filipíny zaručují 100% výplatu po dobu 60 dnů do šesti měsíců po porodu s dodatečnými 30 neplacenými volnami podle zákona o republice č. 10364, jinak známého jako „Zákon rozšiřující výhody poskytované podle R.A 6972“, také známý jako zákon o placené mateřské dovolené.

Existují další příklady, kdy není zaručena placená mateřská dovolená, jako je tomu v Kanadě a Japonsku.

Bere Kanada 14 měsíců mateřské dovolené?

Kanadské matky mají nárok na 15 týdnů těhotenské dovolené.

V poporodním období lze užívat ještě 15-20 týdnů, podle toho, jak dlouho kojí. Tato dodatečná mateřská dovolená se dělí mezi oba rodiče a nazývá se rodičovské dávky .

Další možností, ke které mají přístup všichni kanadští zaměstnanci, jsou sick days, které mohou využít, pokud jejich dítě onemocní v době, kdy jsou v práci. Jakmile se rodič rozhodne neopakovat

Toto pravidlo však neplatí, když zaměstnanec skončí kvůli invaliditě nebo dostane odstupné od CPP invalidního pojištění (CPPDI) z důvodu smrti dítěte. Pokud se zaměstnanec nevrátí do práce, bude z tohoto důvodu jeho pracovní poměr považován za ukončený po 13 týdnech bez ohledu na to, jak dlouho byl u společnosti zaměstnán.

Kolik volna dostanu na mateřskou dovolenou?

Při narození dítěte mají rodiče nárok na placené volno až 52 týdnů. První dva týdny po narození dítěte se nazývá mateřská dovolená a zbývajících 50 týdnů se označuje jako rodičovská dovolená.

Během této doby mohou zaměstnanci čerpat dny dovolené nebo pracovní neschopnosti, pokud je nasbírali během pracovního poměru u zaměstnavatele.

Zaměstnavatelé však obvykle vyžadují, aby pracovníci využili veškeré osobní dovolené před tím, než využijí jakoukoli rodinnou zdravotní dovolenou. To může být v rozporu s některými státními zákony, které vyžadují, aby určité společnosti poskytovaly určité typy výhod na ochranu zaměstnání před jinými.

Kalifornie například vyžaduje, aby těhotné ženy dostávaly invalidní důchod navíc k běžné mzdě, když jsou mimo odpočinek na lůžku související s těhotenstvím (dovolená). Zaměstnavatelé musí vyhovět pod sankcí zákona nebo riskovat soudní spory.

Je nezákonné kontaktovat zaměstnance na mateřské dovolené?

Kontaktovat zaměstnankyni na mateřské dovolené ve Francii je nezákonné.

Dostáváte zaplaceno za KIT dny, když jste na mateřské dovolené?

Když jste na mateřské dovolené, budou vám vyplaceny dny KIT, pokud ještě nebyly. Pokud váš zaměstnavatel neplatí za tyto dny, když jste pryč, je to nezákonné a mělo by to být oznámeno ACAS nebo příslušnému tribunálu.

Můžete si také promluvit s právním zástupcem v oblasti zaměstnanosti, abyste si vyjasnili, zda vám to dluží či nikoli. Uvědomte si však, že pouze malé procento zaměstnavatelů zde svou povinnost nesplní, takže v nejhorším případě bude nějakou dobu trvat, než od nich dostane nějakou kompenzaci.

Jak si mohu vydělat peníze na mateřské dovolené?

Nejprve se musíte rozhodnout, kolik peněz chcete. Je to důležité, protože to určí, o jaký typ práce se ucházet, a vaše cíle, jakmile budete zaměstnáni. Pokud částka není realistická, vaši rodiče nemusí být schopni poskytnout tolik pomoci, jak by chtěli (nebo si mysleli, že by mohli).

Pokud například vyděláváte 20 dolarů za hodinu v práci, ale chtěli byste mít dostatečný příjem na mateřské dovolené jen na jeden měsíc (600 dolarů), pak je to pravděpodobně nereálné, pokud nemůžete získat práci na částečný úvazek s minimální mzdou nebo jinou vedlejší činnost.

Po nějakém průzkumu jsem našel tuto webovou stránku s názvem The Penny Hoarder, která uvádí mnoho způsobů, jak si maminky během mateřské dovolené vydělávají peníze navíc, aniž by ohrozily svůj čas s novým miminkem!

Existují tipy pro maminky, které chtějí pracovat z domova, najít si koncert s flexibilní pracovní dobou a dokonce i kreativní způsoby, jak si vydělat nějaké těsto navíc!