Jak publikovat dětskou knihu

Jak vydat dětskou knížku? Nyní, když jste dokončili svou dětskou knížku, dalším krokem je její vydání!

Zde je několik tipů, jak na to.

-Vyberte správnou dětskou knížku. Na trhu je mnoho různých typů dětských knížek, proto je důležité vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Někteří rodiče preferují fotoalba, zatímco jiní se mohou rozhodnout pro tradiční vázanou knihu.

-Začněte shromažďováním fotografií a dalších memorabilií z narození a raných let vašeho dítěte. To může zahrnovat ultrazvukové skenování, nemocniční náramky, první zuby a jakékoli další položky, které chcete zahrnout do knihy.

– Rozhodněte se o rozvržení své dětské knihy. To vám pomůže rozhodnout se, které fotografie použít a kam je v knize umístit.

– Napište popisky pro každou fotografii nebo položku, kterou zahrnete do knihy. Tyto popisky mohou být jednoduché nebo propracované, jak chcete, ale vždy by měly obsahovat datum a místo, kde byly jednotlivé fotografie pořízeny. Například: „Moje první ultrazvukové vyšetření v nemocnici St. Mary’s Hospital.“

-Jakmile se rozhodnete pro rozvržení své dětské knihy a napíšete všechny potřebné popisky, je čas sestavit vše dohromady do jednoho soudržného projektu! Tato část se může na první pohled zdát skličující, protože existuje tolik komponent, které se musí spojit, aby tento proces fungoval hladce.

Ale nebojte se – níže máme několik tipů, které vám usnadní práci než kdykoli předtím! Je důležité nejen to, jaké fotky kam jdou, ale také jak velký musí být každý obrázek, aby se perfektně vešel do dětské knihy.

-Pokud používáte fotoalbum, nezapomeňte vytisknout fotografie ve správné velikosti. Většina fototiskáren má možnost tisku fotografií v různých velikostech, takže při tisku nezapomeňte vybrat velikost „baby book“. To zajistí, že každá fotografie bude mít ideální rozměry pro vaše album.

-Jakmile vytisknete všechny své fotografie, je čas sestavit dětskou knížku! Pokud používáte tradiční knihu s pevnou vazbou, jednoduše nalepte nebo nalepte každou fotografii na určenou stránku.

Pokud používáte fotoalbum, vložte každou fotografii do příslušného pouzdra a poté zavřete kryt alba. Ta-da! Nyní jste vytvořili krásnou památku z prvních let svého dítěte!

Jak uděláte rušnou knihu?

Existuje několik různých způsobů, jak vytvořit rušnou knihu. Můžete si koupit sadu, nebo si vyrobit vlastní.

K vytvoření vlastního budete potřebovat:

-Kus kartonu (cca 12×18 palců)

– Stavební papír v různých barvách

-Nůžky

– Lepidlo nebo páska

-Nálepky, flitry, peříčka atd. (volitelné)

Karton rozřízněte na obdélník o rozměrech asi 12 x 18 palců. Zakryjte jej stavebním papírem v jakékoli barvě nebo vzoru, který se vám líbí.

Ozdobte jej samolepkami, flitry, peříčky – čím chcete! Pokud chcete, můžete na stránky také psát slova nebo fráze pomocí fixu. Až budete hotovi, můžete začít přidávat své stránky.

Pro každou stránku: Vystřihněte kus stavebního papíru, který je o něco menší než obdélník 12×18 (asi 11×17 palců). Přeložte ho napůl a seřízněte do poloviny uprostřed, abyste vytvořili dvě chlopně. Zde připojíte své aktivity.

Ozdobte jednu stranu pastelkami nebo barevnými tužkami nebo fixy, samolepkami – čím chcete! Pokud chcete, můžete na tuto stranu také psát slova. Volné předměty zajistěte lepidlem nebo páskou, aby při pozdějším listování knihou nespadly.

Po dokončení všech stránek je naskládejte a sešijte podél hřbetu, aby vše drželo pohromadě. Stránky lze snadno odstranit a nahradit, pokud je chcete později změnit nebo vytvořit nové vlastní!

Můžete také použít děrovačku k vytvoření děr v horních rozích a pak provléknout nějakou stuhu, aby se malé ručičky lépe držely při listování tam a zpět mezi stránkami.

Nyní, když je vše sestaveno, připravte se na zábavu! Zde je několik nápadů, jaké druhy rušných knižních činností byste mohli zahrnout:

•Sada tvarů vystřižených ze stavebního papíru s odpovídajícími štěrbinami (kruh přechází do tvaru kruhu atd.)

• Bloky vzorů s obrázky na každé stránce, které ukazují, jak spolu jdou (trojúhelník v trojúhelníkovém slotu atd.)

•Hra s kostkami, kde děti hodí kostkami a poté položí prst na číslo, které se mu shoduje (nebo kolem něj nakreslete kruh)

•Karty s obrázky zvířat/předmětů nakreslených na nich, z nichž každý má svou vlastní stránku, takže děti mohou listovat a najít své oblíbené nebo se podívat na různé druhy.

V jakém věku je vhodné začít číst svému dítěti a proč?

Na tuto otázku neexistuje jedna definitivní odpověď. Někteří rodiče začínají číst svým dětem hned po narození, jiní čekají, až dítě trochu povyroste. Důležité je najít to, co nejlépe vyhovuje vám a vaší rodině.

Někteří rodiče se mohou rozhodnout začít číst svým dětem brzy, aby jim pomohli rozvinout lásku ke knihám a čtení. Čtení nahlas také pomáhá podporovat rozvoj jazyka a kognitivních dovedností.

Jiní rodiče mohou počkat, až jejich dítě trochu povyroste, aby se mohli plněji účastnit čtení. Jakmile dítě může sledovat příběh, klást otázky o postavách a zápletce a zapojit se do diskuse o přečteném, pak je připraveno na společné čtenářské zážitky.