Jak opravit skřípání na kočárku – 8 kroků

Jak opravit skřípání na kočárku? Toto je problém, se kterým jsme se všichni setkali v jednom bodě naší rodičovské cesty. Když začne kočárek vašeho dítěte vydávat hluk, může to být trapné, a máte pocit, že svět soudí, jak moc jste strašný rodič!

Není však třeba si dělat starosti, protože existuje spousta způsobů, jak tento problém vyřešit. V tomto blogovém příspěvku budeme diskutovat o tom, jak opravit skřípání na kočárku!

Kroky k opravě skřípavého kola:

Krok 1. Než vyrazíte na procházku nebo běh, zkontrolujte, jak jsou kola utažená. Pokud jsou příliš volné, utáhněte je otáčením šroubu šroubovákem s křížovou hlavou pomocí nastavitelného klíče.

Krok 2. Ujistěte se, že je váha vašeho dítěte rozložena rovnoměrně na jeho sedadlo a nevisí z jedné strany. To může způsobit, že se kolo posune, když ho tlačíte, a způsobí více hluku než obvykle odírání na obou jeho stranách. Umístěte přikrývku na jakoukoli část jejich těla, která může viset níže, aby se nepoškrábal, když jdete přes nerovnosti!

Krok 3. Na ty pískavé oblasti poblíž míst, kde se navzájem dotýkají, naneste trochu vazelíny – tření bude méně hlučné.

Krok 4. Další možnou příčinou hluku je uvolněné kolo na vašem kočárku, které může být způsobeno tím, jak tlačíte, nebo jak velkou hmotností působí zadní kola.

Ujistěte se, že se do něj příliš neopíráte a při tlačení šlápnete oběma nohama, což je udrží na rovině, místo aby nerovnoměrně vyvíjelo tlak například na jednu stranu přední nohy. To může také pomoci opravit jakýkoli skřípavý zvuk pocházející z nekvalitních spojů u některých plastových kol, jako jsou ty, které se nacházejí u levnějších modelů.

Krok 5. Možná budete muset dotáhnout brzdy, pokud jsou příliš volné -ujistěte se, že mezi nimi a místem, kde leží na sobě, zbývá ještě dost místa.

Možná budete muset utáhnout klouby kol, někdy se uvolní a to může také způsobit skřípání.

Pokud máte na kočárku kovový rám, pak to může být tím, jak pevně nebo volně je osa kola přidržována nastavovacím šroubem kolečka -budete to chtít vrátit na obě strany, aby v něm nezůstalo žádné napětí poté je znovu utáhněte, pokud si všimnete nadměrného pohybu při tlačení.

Zkuste každých několik týdnů přidat nějaký grafit suchým hadříkem tam, kde se setkávají dvě části, jako například ve spojích mezi gumovými pneumatikami a kovovými povrchy; jeho tření do všech švů pomůže omezit nežádoucí hluk, který se při pravidelném používání v průběhu času objevuje.

Pokud skřípání vychází zevnitř vašeho kočárku, pak to může být tím, kolik maziva nebo maziva bylo použito při montáži osy kola tak, aby mezi nimi nezůstalo žádné tření – budete muset rozebrat a znovu namazat všechny spoje než vše znovu dáte dohromady.

Nakonec, pokud žádný z těchto tipů nepomohl vyřešit váš problém, bude zapotřebí serióznější oprava, kterou by měli provádět pouze profesionálové, kteří vědí, jak tento typ problému vyřešit. Nyní se pojďme podívat, jak najít odbornou pomoc pro vaše konkrétní potřeby!

Jak namazat kolečko kočárku

Krok 1. Nejprve budete muset pořídit mazací pistoli nebo podobné zařízení, které nanese správné množství maziva mezi ložiska kola vašeho kočárku.

Krok 2. Dále byste měli sundat celou sestavu nápravy z obou stran vašeho kočárku a umístit ji do vzpřímené polohy na některé staré noviny, abyste nezašpinili žádnou část jejího povrchu olejem.

Krok 3. Namažte všechny spoje tam, kde se setkají, než vše znovu složíte dohromady – poté vyzkoušejte, jak hladce se vaše kola nyní odvalují tím, že je dobře přitlačíte k podlaze! Pokud po namazání stále přetrvává problém s válcováním na jedné straně, opakujte tento postup, dokud obě nápravy nepracují správně.

Jak zastavit skřípání zevnitř kočárku?

Dva typy kol vytvářejí skřípání: kovové a gumové. Pokud máte kovové kolo, je třeba buď ložiska promazat, nebo upravit tlak v pneumatikách.

V případě gumového kola bez viditelných prasklin zkuste použít grafitový prášek mezi pneumatikou a ráfkem (nebo nápravou). To by mělo zastavit jakékoli skřípání, pokud budeme tankovat benzín!

Je skřípající kolo nebezpečné?

Pokud máte kovové kolo, je třeba buď ložiska promazat, nebo upravit tlak v pneumatikách.

V případě gumového kola bez viditelných prasklin zkuste použít grafitový prášek mezi pneumatikou a ráfkem (nebo nápravou). To by mělo zastavit jakékoli skřípání, pokud budeme tankovat benzín!