Jak dostat zápach plísně ze sušičky? 4 snadné způsoby!

Zajímá vás, jak dostat zápach plísní ze sušičky? Standardní techniky a čisticí roztoky jsou nejlepší k odstranění zápachu plísní ze sušičky. Plesnivý zápach ve vaší sušičce může být způsoben zatuchlým a vlhkým nánosem tím, že ponecháte vlhké prádlo nebo vlákna v sušičce příliš dlouho.

Je lepší se zbavit zápachu plísní, než vaše čisté oblečení nasaje aroma ze sušičky. Plíseň se často nachází v odvětrávací trubce nebo lapači vláken spíše než v sušičce samotné, takže prozkoumejte každou část sušičky, abyste našli příčinu.

Plíseň nejen strašně páchne, ale může také zhoršit alergie a způsobit astmatické záchvaty. Takže kdykoli si všimnete, že vaše sušička zapáchá plísní, měli byste se jí okamžitě zbavit. Níže jsme zmínili všechny techniky, které vám pomohou zbavit se tohoto nepříjemného zápachu. Pojďme se na to podívat!

Metody k odstranění zápachu plísně ze sušičky

Pachy plísní jsou v sušičkách dobře známé, zejména u několika kusů špinavého oblečení. Vůně spáleniny je způsobena rostoucími žmolky ve větracím otvoru nebo tácu nebo z jiného skutečného důvodu, včetně rozbitého motoru nebo termostatu. Čištění zaostřovacích oblastí je jednou z technik, jak odstranit nepříjemné pachy ze sušičky. Proč se tedy obáváte zápachu plísně? Níže jsme napsali několik návrhů, jak dostat zápach plísní ze sušičky:

#1. Vyčistěte lapač vláken nebo zásobník

Ujistěte se, že lapač a filtry na vlákna jsou čisté, abyste ze sušičky odstranili pachy plísní. Sušička odstraňuje drobné částečky mokrých vláken z oděvů během procesu sušení a většina malých částeček chmýří se hromadí v zásobníku na vlákna, což má za následek plesnivé aroma.

Za tímto účelem vyjměte clonu z pasti vysunutím. Podle potřeby setřete rukama ještě více vláken z obrazovky. Chcete-li odstranit nečistoty a vlákna z pavučiny, použijte připojení trysky na vysavači nebo kartáč na zachycení vláken.

Naplňte umyvadlo do poloviny horkou vodou a přidejte do ní prostředek na mytí nádobí. Ponořte síto na vlákna do této mýdlové vody a seškrábněte všechny zbytky vláken pomocí kartáče s měkkými štětinami. Než vrátíte toto čisté síto do lapače vláken, opláchněte ho v kohoutku a nechte ho chvíli důkladně vyschnout. Vrácení vlhkého síta do sušičky podporuje další růst plísní.

#2. Použití bělidla

Pokud jste sušičku mnohokrát nečistili, začne zapáchat plísní. Bělidlo je jednou z nejrychlejších účinných metod k odstranění zápachu plísní ze sušičky. Plesnivý zápach v sušičce prádla lze také odstranit pomocí domácího chlorového bělidla. Naplňte vanu nebo kbelík do poloviny horkou vodou a přidejte několik kapek chlorového bělidla pro účely čištění.

Nyní otřete vnitřek dvířek sušičky, buben sušičky a pryžové těsnění měkkým ručníkem z mikrovlákna namočeným v tomto roztoku. Během utírání čistěte vnější povrch sušičky, abyste odstranili každodenní nečistoty. Poté nechte vodu z bělidla nasáknout asi deset minut. Po namočení v teplé vodě vložte starý koberec do sušičky. Chcete-li odstranit veškeré zbytky bělidla z bubnu sušičky, sušte jej v sušičce v režimu chmýří vzduchu. Můžete si také přečíst 7 kroků, jak ze sušičky dostat nepříjemný zápach.

#3. Pomocí octa

Další možností, jak se zbavit zápachu plísní, je použití octa. Čištění povrchů bílým octem je skvělý nápad. Odstraňuje mastné zbytky a zároveň zabíjí zápach plísní a plísní přítomné v těsnění sušičky. Ocet je nejlepší čisticí prostředek a lze s ním vyčistit i zapáchající myčku a odstranit usazeniny tvrdé vody.

Vezměte lahvičku s rozprašovačem, naplňte polovinu octem a naplňte pár starých ručníků ze všech stran tekutinou. Vložte tento ručník do bubnu sušičky, dokud nebude téměř suchý. Jak se látka klopí po vnitřku bubnu, ocet ničí plísně a plísně.

Ocet je také skvělá technika k odstranění zápachu plísní ze sušiček a textilií při praní. Chcete-li se zbavit všech pachů, přidejte do pracího cyklu trochu octa.

#4. Pomocí jedlé sody

Jedlá soda je také velmi účinná při odstraňování zápachu plísní. Pro účely čištění přidejte jedlou sodu do horké vody a poté nastříkejte tento roztok do vnitřku sušičky, zejména do těsnění sušičky. Poté nechte roztok několik minut působit. Poté očistěte zbytky z mokrého ručníku. Jedlá soda je alkalický čisticí prostředek a dokáže zázraky při čištění nepořádných povrchů a pomáhá snižovat nepříjemné pachy.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení pochopíte, jak dostat zápach plísní ze sušičky. Výše jsme zmínili několik technik; použitím těchto metod se můžete zbavit zápachu plísní. Doufáme, že tento článek strávíte jedním dechem. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Zjistěte odpověď na své otázky: proč moje sušička páchne a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.