Jak oblékat dítě na zimu v autosedačce

Pokud jde o to, jak obléknout miminko na zimu, existuje mnoho různých možností. Mnoho lidí si myslí, že autosedačky udrží miminka dostatečně v teple během chladných měsíců roku.

To však není vždy pravda. Musíte najít způsob, jak vaše dítě zůstat v teple a zároveň být v bezpečí v autosedačce. Níže se podíváme na to, jak oblékat dítě na zimu v autosedačce.

Způsoby, jak oblékat dítě na zimu v autosedačce

#1. Použijte zimní kabát, který se vpředu zapíná na zip. Tento typ kabátu je to, co chcete používat se svým dítětem, když je v autosedačce, protože má otvory pro přezky u většiny značek a typů dětských autosedaček.

#2. Pokud je to možné, volte péřové nebo fleecové kabáty, protože jsou lehčí než těžší materiály, jako je vlna, která je může za horka potit pod látkou.

#3. Ujistěte se, že v blízkosti jejího krku nejsou žádné části, o které by se mohla odírat, pokud by byla nošena příliš těsně; místo toho hledejte oblečení vyrobené speciálně s ohledem na miminka, jako je toto pončo z organické bavlny, které jí vyčnívá výše kolem krku, ale stále umožňuje její pohyb hlavy.

Nepotřebujete ani objemné svetry, takže pokud vaše ratolest nosí trička v pořádku, můžete si je koupit ve velkém a střídat různá oblečení. Pro chladnější počasí nebo pokud je na trička ještě příliš mladá, vyberte si dámské košile, které jsou skvělé, protože se hodí pod všechno ostatní, takže ji udrží teplejší než jen samotné tričko.

Jak mám oblékat své dítě do autosedačky?

Používejte tenké vrstvy oblečení. Tenká dětská deka nahoře je v pořádku, ale držte se dál od tlustých kabátů nebo svetrů, dokud nebudete venku s běžícím autem.

Autosedačky se na přímém slunci velmi zahřívají, takže oblékněte své dítě podle toho, kde parkujete, i když je to jen pár minut! Pokud kojíte za jízdy, využijte přikrývku pro kojení, aby bylo vaše dítě v chladu a mimo přímé sluneční světlo.

Nikdy své miminko v autosedačce neoblékejte příliš teple, jinak riskujete přehřátí, když už je horké, protože bude připoutáno v jejich těsném prostoru.

Když je venku zima, zvažte pořízení dětského pytlíku pro větší teplo, místo abyste své dítě v sedačce příliš oblékali. Pokud kojíte, používejte přikrývku pro kojení, aby se vaše děťátko nedostalo na slunce, když je venku teplo, a pro jistotu je lehce oblékněte.

Může dítě nosit kombinézu v autosedačce?

Kombinéza není bezpečná pro použití s ​​dětskou autosedačkou. To může být nebezpečné, protože to narušuje popruhy a přezky postrojů, které musí neustále přiléhat k tělu vašeho dítěte, aby bylo během nehody v bezpečí.

Může moje dítě nosit mikinu v autosedačce?

Pokud má miminko na sobě mikinu, zvyšuje se riziko přehřátí. Místo toho, abyste je používali jako svrchní oděvy, používejte oblečení se snadno přístupnými patentkami, aby výměna plenek byla snadnější a pohodlnější.

Potah na autosedačku může také pomoci chránit před chladem a zároveň udržet vaše dítě v bezpečí v autosedačce. Nechcete, aby vaše dítě prochladlo, ale také nechcete, aby se přehřálo. Vložka do autosedačky může udržet vaše dítě v teple a zároveň zabránit vyčerpání tepla během cestování.

Můžete dát deku pod autosedačku?

Určitě můžeš. Přikrývky jsou skvělé pro udržení vašich autosedaček v čistotě a bez poškození, protože jsou měkké na dotek, ale také dostatečně silné, aby tlumily vše, co s nimi přijde do kontaktu. Ochrání vaše zadní sedadlo (a všechny cestující na něm) před nečistotami, politím a jinými nežádoucími stopami.

Jak těsná by měla být dětská autosedačka?

Dětská autosedačka by měla být velmi těsně u zadní části vašeho vozidla. Při zatahování by se nemělo vůbec hýbat a mezi místem, kde se setká s vaším zadním sedadlem, nemůže být příliš mnoho prostoru.

Jaký úhel by měla mít autosedačka?

Nejlepší místo pro autosedačku zády ke směru jízdy je vzpřímená a pod úhlem 90 stupňů. Pokud máte problém dosáhnout za své dítě, doporučujeme zkusit úhel 120 stupňů mírným sklopením zadního sedadla.

U autosedaček po směru jízdy ji udržujte v rovině 25 stupňů od vodorovné polohy. Při instalaci autosedačky navíc utáhněte popruhy postroje pokaždé, když do ní dítě umístíte.

Potřebuji chránič autosedačky?

Chránič autosedačky je pro vás nutností. Může zachránit život vašeho dítěte při nehodě nebo srážce, stejně jako samotnou sedačku před zašpiněním a rychlým opotřebením.

Měly by být popruhy autosedačky nad rameny?

Nejlepší je držet popruhy na nebo pod rameny vašeho dítěte. Postroj by měl přiléhat k tělu, aniž by byl příliš těsný; měl by vám také umožnit sevřít dva prsty pod popruhem.

Kolik by mělo dítě vážit, než bude otočeno čelem dopředu?

Průměrné miminko váží 22 až 27 liber, než je otočeno čelem dopředu. Nejbezpečnějším způsobem, jak se ujistit, že je vaše dítě ve své sedačce v bezpečí, je jednoduché použití váhového limitu vozidla a dodržování jeho pokynů pro výšku.

To vám pomůže určit, zda by pro ně byla vzhledem k jejich velikosti nejvhodnější autosedačka umístěná vzadu nebo ve směru jízdy.