Jak nasadit potah dětské autosedačky

Jak nasadit potah dětské autosedačky? Potah na autosedačku pomáhá chránit vaše dítě před nepřízní počasí, když je v autosedačce. Je to také skvělý způsob, jak obléci jízdu vašeho nejmenšího, protože mu můžete pořídit potahy na míru, které podtrhnou jeho osobnost.

Zde je několik tipů, jak nasadit potah dětské autosedačky

• Při nasazování potahu na autosedačku dítěte vždy nejprve zkontrolujte, zda nedošlo k bezpečnostním problémům, než na něj položíte látku. Pokud je něco v nepořádku s popruhy nebo přezkami, může to způsobit nehodu, pokud nejsou správně zajištěny, takže se ujistěte, že je vše v bezpečí a v pořádku.

• Další věc, kterou musíte udělat poté, co se ujistíte, že je s vaší dětskou autosedačkou vše v pořádku, je umístit ji do základny, která k sobě obvykle snadno zaklapne.

• Poté můžete jemně položit potah dětské sedačky na horní část základny a pomalu jej utahovat, aby dokonale seděl na autosedačce.

Mělo by moje 7leté dítě být v autosedačce?

Mnoho rodičů si klade otázku, zda by jejich dítě mělo být v autosedačce. Na tuto otázku není snadné odpovědět, ale zákon nařizuje, že všechny děti mladší sedmi let musí při jízdě v autech používat nějaký typ zádržného systému. Jedinou možností, kterou máte, je rozhodnout se, který z nich bude v daném okamžiku nejlépe vyhovovat vaší konkrétní situaci a potřebám.

Existují tři hlavní typy zádržných systémů pro děti: sedačky směřující proti směru jízdy (které váží asi 20 liber), sedačky s postrojem směřující dopředu (až 40 liber) nebo podsedáky bez ramenních popruhů (nejméně dva roky staré).

Sedadla orientovaná zády ke směru jízdy poskytují větší ochranu tím, že rozdělují energii po celém těle, kdežto sedadla směřující dopředu ji v případě kolize distribuují přes oblast krku nebo klína.

Ale pro mnoho rodičů je největší otázkou, zda jít s postrojem nebo podsedákem s polohováním pásu. Postroje jsou lepší, protože rozdělují síly na celé tělo dítěte, nikoli jen na krk nebo nohy.

Autosedačky vyrobené před rokem 2002 však nemusí být vyrobeny z materiálů pohlcujících energii a mohou se při nárazech rozpadnout, což může vaše dítě vystavit riziku zranění vymrštěním z vozidla.

Podsedáky bez ramenních popruhů sice poskytují větší ochranu, ale pouze v případě, že je děti používají správně, takže na to musíte při jejich používání pamatovat.

Pokud nechcete přemýšlet o všech těchto různých typech zádržných systémů a o tom, jakou váhu každý typ podporuje, doporučujeme použít bezpečnostní pás – je to nejbezpečnější volba pro dospělé i děti.

Bezpečnost autosedaček je velmi důležité téma, protože dopravní nehody jsou jednou z hlavních příčin úmrtí dětí mladších 18 let. Postupem času došlo k nárůstu úmrtí na tuto příčinu, zejména u dětí mladších pěti let, což nám říká, že musíme nyní podniknout kroky k ochraně našich rodin před těmito tragickými zraněními a úmrtími.

Jen v roce 2015 došlo k více než 26 milionům nehod motorových vozidel, což mělo za následek 35 tisíc úmrtí v celé Americe, takže můžete vidět, proč musí být dodržování řádných zákonů o zádržných pro děti prioritou pro všechny státy.

Pokud váš stát nemá zákony o zadržování dětí, ujistěte se, že se zapojíte do místních výborů! Podsedáky bez ramenních popruhů poskytují větší ochranu ramen než samotný bezpečnostní pás, ale AAP doporučuje, aby VŠECHNY děti mladší osmi let jezdily na podsedáku s břišním a ramenním pásem.

Kolik musí batole vážit, aby sedělo v autosedačce?

Sedačky pro batolata se obvykle používají pro děti, které váží alespoň 40 liber. Pokud vaše dítě váží méně, může být usazeno v autosedačce nebo na podsedáku s vysokým opěradlem.

Hmotnostní limit na sedadle JunoTek® Belt-Positioning Booster Seat je 100 liber, takže pokud máte starší batole vážící více než 90 liber, mělo by to fungovat dobře!

Pokud má vaše dítě méně než 80 liber, pak by pravděpodobně bylo nejlepší použít tradiční tříbodový systém pásů namísto jakéhokoli typu zařízení pro polohování pásu.

To zahrnuje používání konvertibilních autosedaček a kombinovaných bezpečnostních systémů po směru jízdy pro batolata do pěti let, protože obě splňují všechny současné normy NHTSA i směrnice FHWA pro udržení vašeho dítěte v bezpečí v autě.

Kdy se moje dítě může přesunout na podsedák?

Skvělý okamžik je, když ramenní pás sedí vašemu dítěti přes hrudník a ne na krku. To se obvykle děje někde mezi čtyřmi stopami a devíti palci na výšku (čtyři roky) a pěti stopami a třemi palci na výšku (šest let).

Vezměte prosím na vědomí, že pokud máte staršího nebo vyššího předškoláka, mohou to ještě další rok používat, protože to potřebují více než dospělí!

Mnoho rodičů se ptá: „Ale co běžný postroj pro autosedačku?“ Vůle těchto pásů se liší od posilovačů, takže chceme, aby naše děti používaly posilovače, dokud nebudeme vědět, že jejich ramena jsou nad rameny standardního pásu pro dospělé – což znamená, že již nemusí být chráněny posilovačem.

Vím, že některé děti jsou na opasek ještě trochu malé, ale jsou stále větší a příští rok by ho mohly použít.