Jak dlouho můžete používat ohrádku? Přečti si tohle!

Jak dlouho můžete používat ohrádku? Obecným pravidlem je, že ohrádku lze bezpečně používat až tři měsíce.

Po tomto okamžiku se zvyšuje riziko SIDS (Sudden Infant Death Syndrome), proto je důležité najít pro vaše dítě jiné místo na spaní.

Ohrádka může být stále skvělým místem, kde se vaše dítě může během dne poflakovat a hrát si, ale ujistěte se, že má také spoustu dalších míst na spaní.

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zajistili, že vaše dítě zůstane ve své ohrádce v bezpečí:

-Ujistěte se, že strany jsou dostatečně vysoké, aby vaše dítě nemohlo vylézt

– Nedovolte jim používat ohrádku jako prolézačku – dovolte jim v ní zůstat pouze pod dohledem

-Pokud je to možné, mějte pro ně v noci jiné místo na spaní než ohrádku – nejlepší je postýlka nebo kočárek. Pokud si jako hlavní místo na spaní vyberete ohrádku, ujistěte se, že v místnosti není nic, co by mohlo představovat riziko udušení, a během spánku odstraňte z okolí plyšové hračky.

-Nepoužívejte žádné volné lůžkoviny kromě prostěradla přes horní část prostěradel, které jsou bezpečně zastrčené pod matrací. Volné přikrývky mohou být nebezpečné, protože děti se do nich mohou snadno zamotat a způsobit dýchací potíže, které mohou vést k smrti.

Je v pořádku držet batole v ohrádce?

Ohrádka je skvělý způsob, jak mít batolata svůj vlastní prostor. Pokud je chcete umístit do jednoho, několik věcí by to mohlo usnadnit všem zúčastněným:

– Výběr správné velikosti – Dobrá výška a dostatečně prostorný prostor, aby nemohlo přelézt nebo podklouznout, zajistí vašemu dítěti bezpečí a pohodlí, protože se bude moci pohybovat v samotném kotci.

– Uložení hraček uvnitř – Děti milují přístup k zábavným aktivitám, i když jsou zavřené, což znamená, že mají své oblíbené knihy, hry a dokonce i stolek s popisovači a papírem, který mohou být právě to, co potřebují.

– Na umístění záleží – Možná se to nezdá moc, ale pokud je to možné, zkuste umístit hřiště pro vaše batole poblíž místa, kde se nacházíte, abyste je mohli snadno sledovat, ale zároveň jim dali pocit soukromí a nezávislosti.

Celkově, pokud je ohrádka správně používána, může být užitečným nástrojem ve vývoji vašeho batolete a zároveň zmírnit některé stresy spojené s rodičovstvím. Jen se ujistěte, že vždy buďte opatrní, když je necháváte bez dozoru, bez ohledu na jejich věk!

Může dítě spát přes noc v kočárku Pack N?

Záleží na miminku. Některá miminka mohou spát celou noc v kočárku Pack N Play, zatímco jiná ne. Pokud vaše dítě není zvyklé spát v Pack N Play, může být nejlepší začít tím, že je v něm necháte spát na krátkou dobu během dne, dokud si na něj nezvykne. Nakonec budete vědět, co je pro vaše dítě nejlepší.

Někteří rodiče se od začátku rozhodnou používat Pack N Play jako hlavní postýlku svého dítěte, jiní ji používají jako dočasné řešení, dokud jejich dítě nebude větší.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli trasu, ujistěte se, že je vám s ní dobře a že je vaše dítě v bezpečí. Při nastavování Pack N Play vždy dodržujte bezpečnostní pokyny poskytnuté výrobcem.

Může dítě spát ve smečce a hrát si každou noc?

Americká akademie pediatrů doporučuje, abyste své dítě drželi ve stejné místnosti jako vy po dobu nejméně šesti měsíců. Pokud se to provádí bezpečně, neexistují žádná zdravotní rizika spojená s tímto způsobem spánku.

Samozřejmě, pokud je pro každého nejlepší mít oddělený prostor, kde mohou snáze odpočívat, pak do toho a zařiďte si jiné místo na spaní! Nenechávejte je však spát samotné, dokud mu nebude dvanáct týdnů.

Jak dlouho může batole používat ohrádku?

Dětskou ohrádku lze použít k uzavření batolete a jeho bezpečí. Rodiče potřebují vědět, jak dlouho mohou ohrádku používat, protože zabraňuje zbytečným nákupům a zajišťuje, že jejich dítě zůstane při hře v ohrádce v bezpečí.

Dobrým pravidlem, které je třeba dodržovat, je, že děti by měly zůstat zavřené alespoň do tří let nebo do doby, kdy mohou snadno přelézt horní část ohrady. Protože děti během prvních několika let rychle vyrostou, rodiče budou chtít snadný způsob, jak upravit její velikost, aby ji jejich dítě příliš rychle nepřerostlo.

Rodiče, kteří investovali do dostatečně velké ohrádky se spoustou místa, mohou v případě potřeby zjistit, že tento prostor využívají již dávno po batolecím věku! Mnoho ohrádek je dodáváno s nástavcem na korbičku, který lze použít pro novorozence, takže rodiče mají možnost jej používat v obou fázích života svého dítěte.

Nakonec, jak dlouho může batole používat ohrádku, záleží na každém dítěti a jaké jsou jeho schopnosti. Jako vždy se doporučuje uvážení rodičů.