Jak dlouho může dítě používat ohrádku? Průvodce

Jak dlouho může dítě používat ohrádku? Dítě může používat ohrádku tak dlouho, jak je potřeba. To znamená, že přerostou potřebu pouze tehdy, když budou příliš velké, aby se do něj už vešly!

Neměli by však používat ohrádku po svých druhých narozeninách. Jakmile děti dosáhnou věku dvou let a 30 kilo, většina odborníků doporučuje přemístit je do dětské postýlky nebo postýlky místo toho, aby je nechali spát na matraci pro dospělé s postranicemi.

Dětská ohrádka pomáhá chránit vaše dítě před nehodami, které by se mohly stát, když ho dostatečně nesledujete, jako je pád ze schodů nebo převrácení na elektrické kabely používané kolem domácích spotřebičů, jako jsou televize a počítače.

Co nejdříve po narození by kojenci měli mít svůj vlastní prostor na spaní na dohled, ale oddělený od místa, kde spí dospělí.

Dětská ohrádka je vynikající volbou, protože pomáhá poskytnout prostor potřebný pro spánek vašeho dítěte a zároveň zajišťuje, že je v bezpečí před pádem nebo odkutálením se z povrchů, které by jinak mohly vést ke zranění.

Jak poznáte, že se matrace do postýlky hodí?

Zda se matrace do postýlky hodí, můžete zkontrolovat změřením vnitřních rozměrů postýlky. Matrace by měla být o méně než jeden palec širší a vyšší než vnitřek postýlky.

Je také důležité zajistit, aby lamely na postýlce nebyly od sebe více než dva a půl palce, aby mezi ně vaše dítě nemohlo strčit hlavu.

Potřebuji balíček a hru pro novorozence?

Pack and play je skvělá volba pro novorozence, protože ji lze použít jako postýlku i jako přenosnou ohrádku. Pokud však vaše dítě od začátku spí ve vlastním pokoji, možná jej nebudete potřebovat. Pokud se rozhodnete použít balíček a hrát, ujistěte se, že splňuje všechny bezpečnostní normy.

Některé další věci, které je třeba zvážit, když se rozhodujete, zda si pořídit balíček a hrát: jak často ho budete používat? Budete mít přístup k pračce? Kolik místa máte k dispozici pro skladování?

Pokud si myslíte, že budete balíček používat a hrát jen příležitostně, nebo pokud nemáte přístup do prádelny, pak by možná bylo nejlepší tento nákup předat dál.

Kdy bych měl přestat používat hřiště?

Měli byste přestat používat hřiště, jakmile se vaše dítě začne převracet a může vstát na ruce a kolena. Jakmile k tomu dojde, potřebujete postýlku se síťovinou, aby z ní vaše dítě nemohlo vypadnout.

Hřiště používejte pouze na zdřímnutí nebo v noci, když se rozbaluje z polohy na spaní, protože to bude pravděpodobnější ve spánku než v bdělém stavu. Pokud na obou stranách místa, kde si lehnou, nejsou žádné mříže, pak je to také dobré, protože děti mají tendenci se ve spánku příliš nepohybovat.

Pokud však máte mříže na obou stranách, ale pouze jedna má síťovou ochranu blízko země, provádějte pravidelné kontroly, zejména pokud si vaše ratolest vedle nich ráda hraje, když jsou v bdělém stavu.

Jak naučím své dítě zůstat v ohrádce?

Když na ně nemůžete dohlížet, je dobré mít své dítě v ohrádce. Nedostanou se tak do problémů, které by mohly poškodit jejich vývoj.

Zde je několik tipů, jak své dítě naučit, že ohrádka je určena na hraní a na nic jiného:

-Dejte hračky dovnitř ohrádky, aby vypadala lákavě. Pak odejděte od svého dítěte, jako byste se nestarali o to, co chtějí.

Měli by začít vztekat, dokud nezjistí, že z místa, kam je máma nebo táta dali, není úniku. Nakonec se to stane součástí jejich rutinního života a asi po třech dnech se přestanou snažit utéct úplně!

-Pokud je to možné, zkuste do ohrádky umístit několik různých typů hraček, aby mohli prozkoumávat. To je bude bavit a doufejme, že jim zabráníte ve snaze o útěk.

-Pokud je vaše dítě starší, můžete je také zkusit dát na časový limit uvnitř kotce, místo toho, abyste na něj plácali nebo křičeli. Tato technika je účinnější u dětí, které jsou o něco starší a chápou, proč jsou trestány.

– Zajistěte, aby vaše dítě bylo čas od času, aby se neřídilo pokyny, i když se nikdy nepokusilo z ohrádky utéct. To zajistí, že budou znát jeho hranice a co se od nich očekává, když jsou uvnitř.

-Hlavně vždy projevte trpělivost! Může chvíli trvat, než vaše miminko nebo batole plně pochopí, že ohrádka je určena na hraní a ne na útěk.

Vejde se matrace pro batolata do balení a hraje si?

Balíček a hraní je skvělá volba pro batolata, protože je malý a snadno se přemisťuje. Ale vejde se matrace pro batolata do balíčku a hraje si?

Odpověď je ano, matrace pro batolata se vejde do balíčku a hrát si, ale může to být těsné. Pokud máte prostor, doporučujeme použít větší balení a hrát si, aby vaše dítě mělo více místa na pohodlné spaní.