Jak dlouho jsou sedadla Cosco Booster vhodná? Podrobný průvodce

Jak dlouho jsou přídavná sedadla Cosco vhodná? Podsedáky mohou vydržet dlouhou dobu, pokud se o ně správně staráte. Neměli byste jej používat poté, co vaše dítě dosáhne horní hranice hmotnosti nebo výšky uvedené na štítku produktu, což je obvykle mezi 40 a 110 librami.

Kromě toho jsou data vypršení platnosti pomocných sedadel také něčím dalším, co stojí za zmínku, protože mají své vlastní stanovené datum, kdy vyprší.

Je důležité mít to na paměti, abyste na to nezapomněli a nevyměnili produkty dříve, než jste to plánovali. Pokud nejsou uvedeny žádné konkrétní informace o datech vypršení platnosti, pak by bylo nejlepší jít podle věku, protože většina dětí přeroste posilovací dávky kolem čtyř let, ale ostatní jdou také za toto rozmezí.

Je důležité si uvědomit, že životnost podsedáků vyprší, takže je nelze používat poté, co dítě dosáhne určité hmotnosti nebo výšky. Většina dětí přeroste boostery ve věku kolem čtyř let, ale jiné v nich zůstanou déle. Pokud na sedadle není datum spotřeby, pak je nejlepší použít věk, protože většina dětí z nich vyroste ve věku čtyř let.

Posilovací sedačky mohou vydržet dlouhou dobu, pokud se o ně budete správně starat a při výměně výrobků dříve, než to bude nutné, budete pamatovat na data expirace.

Za zmínku také stojí, že děti s těmito typy bezpečnostních zařízení v autech obvykle nesedí pohodlně, dokud nedosáhnou 40–110 liber (což se liší podle produktu).

Nikdy byste to neměli, jakmile vaše dítě překročí váhový limit nebo dosáhne výškových limitů uvedených na štítku vašeho produktu. Většina dětí přeroste boostery ve čtyřech letech, ale jiné v nich zůstanou déle.

Pokud na něm není uvedeno datum vypršení platnosti, pak je věk obvykle nejlepší, protože většina dětí z nich v tomto období vyroste.

Jsou přídavná sedadla Cosco bezpečná?

Americká pediatrická akademie doporučuje dětem používat polohovací zařízení pásu, dokud nedosáhnou výšky 180 cm.

Pokud je vaše dítě mezi těmito mírami, lze s jistotou říci, že podsedák pro něj bude nejlepší volbou, pokud jeho váha a výška splňují požadavky.

Některé značky například uvádějí, že jsou vhodné pouze pro děti do 80 liber nebo 100 liber, takže pokud vaše dítě váží více než toto množství, možná budete chtít jít s jinou značkou.

Totéž platí pro doporučený výškový limit 38-43 palců; pokud vaše dítě překračuje tyto limity, měli byste se místo toho rozhodnout pro autosedačku pro dospělé – ale vždy si nejprve přečtěte doporučení výrobce!

Jak ukotvíte autosedačku Cosco?

-Je to jednoduché, stačí ji zajistit stejným způsobem jako běžnou autosedačku.

Téma: jak nainstalovat podsedák cosco

* Najděte štítek na opěrce hlavy vašeho auta. Zde zjistíte, zda vaše vozidlo vyžaduje posilovač pro polohování pásu nebo zadní nápravu.

* Dejte do dětské autosedačky jeden šálek vody, posaďte se s ní a zkontrolujte, zda kolem popruhů neprotéká. Pokud vůbec nějaké netěsnosti existují, nepoužívejte tento konkrétní model/značku/rok toho, co býval schváleným dětským zádržným systémem (autosedačka).

* Pomocí jedné z metod v závislosti na tom, zda máte nosič směřující dozadu nebo dopředu, zkontrolujte mezi oběma sedadly vpředu, že se mohou hladce spojit tak, že na ně zatlačíte a přitom vložíte dva prsty mezi každou lopatku a ujistěte se, že nejsou více než dva prsty uprostřed zad vašeho dítěte.

* Zatáhněte za každý ramenní popruh, abyste se ujistili, že jsou bezpečné a nevypadnou náhodou v případě, že budete muset krátce zastavit nebo pokud dojde ke kolizi.

Jaké je nejbezpečnější podsedák pro rok 2021?

– Podsedáky mohou být použity pro děti ve věku od čtyř let do věku alespoň osmi let nebo výšky přibližně 57 palců.

-Používání podsedáku je důležité, protože snižuje tlak na břicho dítěte a pomáhá udržet jeho tělo správně vyrovnané v bezpečnostním pásu pro dospělé.

Mezi tři dostupné typy podsedáků patří autosedačky bez zad, s vysokým opěradlem a kombinované autosedačky, které mají jak popruhy, tak opěrky hlavy.

Pokud jde o bezpečnost, mezi nimi není velký rozdíl, ale rodiče by si měli nakonec vybrat ten, který se nejlépe hodí do jejich vozidla a aby byl pro jejich dítě v průběhu času pohodlný.

Může také pomoci promluvit si s ostatními rodiči, kteří si koupili podobné předměty, než učiníte konečné rozhodnutí o tom, který typ by mohl být nejlepší.

Přestože je možné používat podsedák déle, než je doporučená léta, nemusí to nutně znamenat, že je vždy zcela bezpečné. Ve věku 12 nebo 13 let není mnoho dětí, které jej stále potřebují a mohou se místo něj bezpečně vejít do bezpečnostního pásu pro dospělé.

V tomto bodě by rodiče měli zvážit, že je úplně přestanou používat posilovače, ale je důležité se nejprve ujistit, že jim pásy správně sedí, protože příliš brzké přepnutí by mohlo děti při cestování autem vystavit nebezpečí.