Jak dlouho jsou plenky vhodné? Průvodce

Jak dlouho jsou plenky dobré? Průměrná životnost jednorázové plenky je asi šest hodin. Pokud dítě ušpiní plenku, je důležité vyměnit plenku co nejdříve, aby nedošlo k podráždění pokožky.

Pokud používáte látkové plenky, měli byste je vyprat po každém použití. V závislosti na tom, jak často jsou používány, může být nutné je mýt častěji nebo méně často. Látkové plenky mohou vydržet až dva týdny, než je bude nutné znovu vyprat.​

Jak zkontrolovat datum vypršení platnosti Pampers

Přečtením data výroby zjistíte, jak dlouho Pampers vydrží. Pokud si nejste jisti, zda vaše miminko používá nové balení plen nebo starší, hledejte tento kód na straně.

Další věc, kterou je třeba si zapamatovat, zahrnuje také zjištění, zda jsou v Pampers nějaké díry. Dokonce i malé děti mohou vystavit děti absorbující vlhkosti, a proto riskují vyrážku plen, která může být někdy velmi nebezpečná!

Při nákupu online se ujistěte, že nevypršelo datum spotřeby! Jedním ze způsobů, jak to zkontrolovat, je hledat kódy kvality produktů skenováním čárových kódů pomocí aplikací, jako je Shopwell, které jsou dostupné na platformách Android i iOS. Další poznámka, při nákupu v běžných obchodech se ujistěte, že je plastová fólie neporušená!

Měli byste si dát plenky do registru?

Krátká odpověď zní: ne, neměli byste dávat plenky do svého registru. Delší odpověď? No, to záleží.

Pokud čekáte miminko a víte, že budete používat jednorázové plenky, pak není absolutně potřeba se na ně registrovat. Všichni velcí prodejci nosí jednorázové plenky, takže je můžete snadno zakoupit po narození dítěte.

Pokud čekáte miminko a plánujete používat látkové plenky, pak registrace na jednorázové plenky může mít smysl. Mnoho lidí, kteří používají látkové plenky, má také po ruce zásoby jednorázových plen pro příležitosti, kdy je potřebují (jako je cestování). Registrací k odběru jednorázových plen budete mít po příchodu miminka o starost méně.

Nakonec je jen na vás, zda chcete jednorázové plenky zařadit do registru. Jen mějte na paměti, že jsou snadno dostupné u většiny prodejců, takže není třeba se pro ně zbytečně složitě registrovat.

Fanoušci látkových plen vám řeknou, že látkové pleny jsou správná cesta. Jsou šetrnější k životnímu prostředí a z dlouhodobého hlediska vám mohou ušetřit peníze. Pokud si ale nejste jisti, zda chcete přejít na jiný způsob, může být dobrý nápad zaregistrovat si několik jednorázových plen. Budete je tak mít po ruce, když je budete potřebovat!

Jak často by si měl novorozenec smočit plenku?

Novorozenec by si měl plenku pravidelně smáčet. Dítě bude mít obvykle jednu nebo dvě mokré plenky denně a některé mohou dokonce vydržet až tři dny bez pohybu střev. To může být pro ně normální, protože si stále zvykají na nové jídlo, které jedí a pijí více tekutin než obvykle z kojení.

Je normální, když má novorozenec suchou plenku?

Suché plenky mohou být u novorozenců běžné, ale je důležité zjistit, zda se plenka dítěte nezdá mokrá kvůli problémům s pomočováním.

Pokud neexistují žádné jiné příznaky než suchá plenka, může to jen naznačovat, že vaše dítě zažívá normální pohyby střev kojenců, kdy výkaly ztuhnou do tvrdších forem nebo pelet, jakmile projdou dětským systémem a všechna voda se sama odpaří a zanechají pouze minerály. za.

V některých případech však uvidíte krev smíchanou s těmito tvrdými fekálními hmotami, což naznačuje závažnější problémy, jako jsou infekce nebo hemoroidy. Měli byste se okamžitě poradit se svým pediatrem, pokud zaznamenáte jakékoli známky infekce, jako je zarudnutí kolem konečníku, zežloutnutí kůže (žloutenka), otok v oblasti genitálií nebo horečka.

Kromě toho, pokud máte jakékoli obavy ohledně pohybu střev vašeho dítěte, je vždy nejlepší promluvit si se svým lékařem.

Kolik peněz bych měl mít našetřeno, než budu mít dítě?

Neexistuje snadná odpověď, ale je důležité mít plán. Pokud se například plánujete vrátit do práce poté, co se dítě vrátí z porodnice, zkuste založit pohotovostní fond, abyste nemuseli vybírat peníze z úspor nebo investic na každodenní životní náklady, když jste v nemocnici. domů se svým dítětem.

Tato úroveň by se měla lišit v závislosti na tom, zda si jeden z rodičů plánuje vzít volno a jak očekává, že jeho příjem v tomto období poklesne. Pokud oba rodiče plánují zůstat v zaměstnání, zvažte dostatečné úspory, než mít děti, aby výdělky každého partnera pokryly všechny náklady na domácnost a také uložily nějaké prostředky na investiční účty.

Mít adekvátní pojistné krytí má smysl také proto, že mnoho čerstvých matek skončí na nějakou dobu bez práce a účty v nemocnici se mohou sčítat.

Při plánování mít děti je třeba zvážit i další náklady, jako je péče o děti a zvýšené náklady na dopravu. Budete také chtít započítat větší jednorázové nákupy, jako je postýlka, kočárek nebo autosedačka. Sečteno a podtrženo, je důležité mít představu o tom, kolik budete muset mít našetřeno, než se vrhnete do rodičovství!