Jak dlouhá je dětská knížka? Definitivní průvodce

Jak dlouhá je dětská knížka? Na tuto otázku neexistuje žádná pevná odpověď, protože dětské knihy přicházejí ve všech tvarech a velikostech.

Většina dětských knížek však mívá kolem 20-30 stran. To by vám mělo poskytnout dostatek prostoru pro dokumentaci milníků, fotografií a dalších vzpomínek vašeho dítěte.

Pokud chcete delší knihu, můžete vždy přidat další stránky nebo vytvořit samostatné album pro zvláštní příležitosti.

Ať už se rozhodnete jakkoli, začněte dokumentovat cestu svého děťátka co nejdříve! Budete rádi, že jste to udělali.

Pokud hledáte dětskou knížku, která je stylová a nadčasová, zvažte volbu fotoalba místo tradiční dětské knihy. Fotoalba jsou perfektní pro zachycení vzácných okamžiků vašeho dítěte a umožňují vám v případě potřeby přidat další stránky.

Navíc často přicházejí s kreativními a zábavnými návrhy, díky nimž bude vaše dětská knížka vyčnívat od ostatních.

Ať už si vyberete jakoukoli trasu, nezapomeňte zdokumentovat milníky svého dítěte, jakmile k nim dojde. Vznikne tak neocenitelný záznam jejich prvních let, na který se můžete ohlížet po léta!

Jak vytvoříte dětskou knížku?

Nejlepší způsob, jak vytvořit dětskou knihu, je začít se základy. Pořiďte si obyčejné bílé album a papír bez obsahu kyselin. Ozdobte obal alba, jak chcete, pomocí barvy, látky, fotografií nebo čehokoli jiného, ​​co vás napadne.

Jakmile je obal hotový, začněte chronologicky vyplňovat stránky alba, počínaje těhotenstvím a pokračovat v prvním roce dítěte (a dál, chcete-li).

Zahrňte obrázky z ultrazvuku, nemocniční náramky, oznámení o narození a jakékoli další připomínky z těhotenství a narození dítěte.

Na každou stránku si zapište něco málo o tom, co se během toho časového období dělo – jak jste se emocionálně cítili, jaké fyzické změny se odehrávaly, nějaké zvláštní milníky, které nastaly, a tak dále. Nezapomeňte si ponechat dostatek místa pro fotografie!

Jak dítě roste, pokračujte v přidávání stránek a plňte je obrázky a příběhy. Můžete zdokumentovat první kroky, první slova a všechny ty další vzácné okamžiky, které se stanou během prvního roku (a později).

Jedná se o projekt, který můžete postupně doplňovat a bude to něco, co si vy i vaše dítě budete cenit po mnoho let. Tak začněte ještě dnes – vaše dětská knížka na vás čeká!

Ultrazvukové obrázky jsou tak úžasným způsobem, jak začít dětskou knížku, protože jsou to úplně první obrázky vašeho dítěte. Stále se ráda dívám na obrázky z ultrazvuku – i když moje děti jsou nyní teenagery. Je prostě fascinující vidět, jak začínali.

Pokud nemáte žádné snímky z ultrazvuku, žádný strach! Začněte tím, co máte. Možná je to fotografie pozitivního těhotenského testu nebo obrázek, na kterém vy a váš partner oznamujete své těhotenství rodině a přátelům. Ať je to cokoli, prostě někde začněte a pokračujte dál.

Můžete také přidat věci, jako jsou nemocniční náramky, oznámení o narození a jakékoli další připomínky z těhotenství a narození dítěte. Rád vkládám na každou stránku malé poznámky o tom, co se během toho časového období dělo emocionálně, fyzicky atd.

Jedná se o speciální projekt, na kterém můžete pracovat, a můžete jej postupně přidávat. A bude to něco, co si vy i vaše dítě budete cenit po mnoho let. Tak začněte ještě dnes – vaše dětská knížka na vás čeká!

Poznámka: Pokud chcete mít pod kontrolou, jak vaše děťátko používá dětskou knížku, podívejte se na průvodce a nápady v našem průvodci Jak přestat kojit svou dětskou knížku.

Co píšete do dětského deníku?

Někteří rodiče se rozhodnou zdokumentovat každou maličkost, kterou jejich dítě udělá, zatímco jiní zapisují pouze hlavní milníky. Neexistuje žádný špatný způsob, jak to udělat, pokud nějakým způsobem zaznamenáváte vývoj svého dítěte. Několik nápadů, co zahrnout do dětského deníku:

-Datum a čas každého záznamu

-Popis nálady a aktivit dítěte

-Krmení a přebalování

– Fotografie nebo kresby

-Myšlenky a pocity o roli rodiče

-První slova a další milníky

-Citáty od vašeho dítěte, které vám připadají rozkošné nebo vtipné.

Jak vyplníte dětskou knížku?

Pokud jste něco jako já, možná jste se přistihli, jak stojíte v dětské uličce v obchodě a cítíte se ohromeni množstvím možností, pokud jde o vyplnění dětské knihy. který je nejlepší? Co bych měl nahrávat?

Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat a vyplnit dětskou knížku:

Nejprve se rozhodněte, jaký typ dětské knihy chcete. Chcete tradiční vázanou knihu? Kniha ve stylu deníku? Digitální kniha? Každý typ má své klady a zápory, proto si rozmyslete, co vám bude nejlépe vyhovovat.

Jakmile se rozhodnete pro typ knihy, věnujte chvíli prohlížení stránek a zjistěte, jaký druh informací je požadován.

Mnoho dětských knížek obsahuje výzvy pro každý měsíc a milník, takže si můžete zaznamenat vše od prvních krůčků vašeho dítěte až po jeho první slova.

Někteří rodiče rádi vkládají fotografie a upomínky do své dětské knížky, zatímco jiní se raději soustředí na psaní deníku. Pokud přidáváte fotografie, nezapomeňte je označit datem a stručným popisem.

Nakonec si nezapomeňte přizpůsobit svou dětskou knížku! Přidejte své vlastní příběhy a myšlenky a udělejte z toho odraz vaší rodiny. Vaše dítě si tuto knihu bude vážit po mnoho let.

Takže tady to máte – pár tipů, které vám pomohou vybrat a vyplnit dětskou knížku. Ať už se rozhodnete jakkoli, pamatujte jen na to, že nejdůležitější je bavit se a užít si tento výjimečný čas s vaším drobečkem.