Jak čistit matraci do ohrádky

Ohrádky jsou skvělé mít pro miminka, ale víte, jak vyčistit matraci ohrádky? To může být složité, protože materiál je jedinečný. Některé věci, které dobře fungují na běžných matracích, nefungují tak dobře na těchto podložkách.

V tomto příspěvku na blogu se podíváme na to, jak můžete udržet svou podložku jako novou a svěží, pomocí několika jednoduchých tipů na čištění.

Postup čištění matrace do ohrádky

Pokud vaše dítě příliš vyrostlo pro svou ohrádku, můžete ji nadále používat jako bezpečné místo pro spaní.

Matrace ohrádky však bude vyžadovat pravidelné čištění a údržbu, pokud chcete, aby zůstala hygienická. Zde je několik návrhů, jak nejlépe vyčistit síťovanou nebo pružinovou matraci, aby zůstala svěží a hlavně bez bakterií:

Krok 1. Odstraňte z matrace veškeré snímatelné potahy opatrným rozepnutím Tyto potahy perte v teplé vodě se saponátem alespoň jednou týdně.

Krok 2. Po umytí důkladně opláchněte veškeré mýdlo studenou vodou, než je necháte přirozeně uschnout. Pokud nemáte snímatelný potah, umístěte na každou stranu základního materiálu prostěradlo, když vaše dítě spí.

Krok 3. Můžete také vyměnit matraci za novou, ale ujistěte se, že byla před použitím ke spánku vašeho dítěte důkladně vypraná a vysušená.

Dno ohrádky by se mělo po každém použití otřít teplou vodou nebo jemným mýdlem. To pomůže odstranit veškeré nečistoty, bakterie a prach z povrchu matrace.

Krok 4. Ujistěte se, že jste očistili obě strany síťovaného materiálu, protože se mohou ušpinit, i když nejsou v kontaktu s pokožkou vašeho dítěte, když tam leží. Pokud je to možné, otřete všechny povrchy antibakteriálním sprejem alespoň jednou týdně, aby se škodlivé bacily nerozšířily na ruce a obličej vašich dětí v jejich kotci.

Umožnit svým dětem hrát si ve špinavé oblasti je kolotočem problémů. Pokud matraci používáte s miminkem, vyměňte ji každých šest měsíců úplně. Jejich kůže tak bude mít čas dýchat a bude méně pravděpodobné, že bude trpět podrážděním nebo ekzémem, pokud mají citlivou pokožku.

Starší matrace můžete bez problémů vyměnit, pokud je před použitím důkladně vyčistíte. Jakékoli bakterie, které by mohly být stále přítomny na starých površích, mohou způsobit problémy při použití jemnými novými póry vašeho dítěte, takže se nejprve ujistěte, že jsou odstraněny všechny stopy špíny.

Jak hloubkově čistíte ohrádku?

Je důležité hloubkově vyčistit ohrádku, zvláště pokud máte děti. Ohrádka se může dost zašpinit a měla by se pravidelně čistit.

Budete potřebovat dezinfekční ubrousky (na podložku), váleček na vlákna (k odstranění chlupů ze síťovaných panelů), měkké hadříky nebo ručníky na osušení vlhkých oblastí kotce, ruční vysavač s nástavcem na štěrbinu, čisticí roztok složený z láhev s vodou a rozprašovačem naplněná bílým octem a směsí esenciálních olejů, jako je čajovníkový olej.

Ujistěte se, že jste rozebrali všechny odnímatelné části, než otřete každou oblast kus po kusu. Čisticí prostředky jsou k dispozici v místních supermarketech v blízkosti sekce produktů pro domácí péči v uličce s potravinami nebo online prostřednictvím maloobchodníků, jako je Amazon, kde lze najít zelené čisticí prostředky, které fungují a odpovídají rozpočtu.

Můžete vyprat podložku do ohrádky?

Obecně je lze prát v pračce, ale přesto si chcete zkontrolovat pokyny pro praní na vaší konkrétní podložce. Musíte také použít jemný cyklus se studenou vodou, takže je pravděpodobné, že v pračce a sušičce nemusí tak dobře vydržet.

Nejlepší by bylo, kdybyste je mohli umýt ručně, místo toho, abyste je v průběhu času opakovaně procházeli tímto procesem. Pokud je prostě musíte dát do pračky, pak se jen ujistěte, že v nich nejsou štěrbiny nebo jakékoli plastové části, kde by se mohly usazovat nečistoty.

Někteří lidé najdou úspěch tím, že vloží své podložky do ohrádky do síťovaných pytlů na prádlo, než je hodí do pračky pro snadnější čištění.

Jak vyčistím ohrádku Angelbliss?

K čištění ohrádky Angelbliss budete potřebovat měkký hadřík a teplou vodu. Ujistěte se, že jej otřete jednou týdně pro nejlepší použití! V případě potřeby můžete také rozebrat odnímatelné panely. Nezapomínejte, že je nesmíte ponořit nebo nechat ve stojaté vodě, protože to může časem vést k poškození.

Jak dostanete kouřový zápach z Pack N Play?

Skvělý způsob, jak dostat kouřový zápach z balení n play, je použití prostěradel do sušičky. To funguje obzvláště dobře, pokud jste balíček na hraní použili na oblečení nebo přikrývky vašeho dítěte, protože je také pravděpodobné, že budou cítit kouř.

Můžete jich umístit několik do různých oblastí balení a nechat je sedět přes noc, aby mohli dělat svou práci, zatímco vy spíte.

Protože není potřeba vlastně nic prát, ušetří tato metoda i čas. Pro ještě rychlejší opravu použijte esenciální oleje, které přirozeně čistí vzduch, například levandulový olej.

Jednoduše přidejte asi tři kapky na každý list sušičky před umístěním do postýlky. Druhý den ráno, když vše uvnitř otevřete, bude to nádherně vonět.

Jak vyčistím postýlku Porta?

Co potřebujete

Láhev s rozprašovačem s dezinfekcí a studenou vodou, nějaké houbičky nebo papírové ručníky a starý kartáček na zuby.

Pokyny

Do lahvičky s rozprašovačem nalijte některé ze zvolených čisticích roztoků a naplňte ji do poloviny studenou vodou. Před použitím na potah matrace do postýlky porta (pokud je to možné) dobře protřepejte, aby se obsah promíchal. Důkladně nastříkejte na obě strany látky; ujistěte se, že dostanete každý kout a skulinu.

Pokud jsou na kterékoli straně skvrny, které nelze snadno odstranit pouhým nastříkáním jednou nebo dvakrát, použijte houbu navlhčenou v mýdlové vodě a vydrhněte tato místa, dokud úplně nezmizí. Nechte vše přes noc zaschnout a poté odložte na uskladnění do příště.