Jak odstranit plíseň z kočárku ve 4 účinných krocích

Většina rodičů může pochybovat o tom, jak odstranit plíseň z kočárku kvůli jedinečné údržbě, která je nutná k udržení těchto zařízení v provozuschopném stavu co nejdéle.

Kočárky jsou jedním z nejčastěji používaných kojeneckých výrobků rodiči. Usnadní vám provádění široké škály úkolů při péči o dítě.

Pokud budete kočárek udržovat ve vlhkém prostředí, může na něm po delší dobu růst plíseň. Plíseň může růst na zařízení, i když je ponecháno vlhké.

Pokud nevíte, co děláte, odstranění plísní z hadříku může být obtížný úkol. Odstranění plísní z kočárku a zabránění jejich opakování jsou některá z témat, kterými se zabývá tento článek.

Jak dostanete plíseň z kočárku?

Než začnete s jakýmkoli čištěním, nezapomeňte si přečíst příručku dodanou s kočárkem, abyste zjistili, zda neobsahuje nějaké pokyny, jak jej správně čistit. Pokud jste jej již vyhodili, můžete vždy hledat na internetu online kopie.

Ujistěte se, že dodržujete všechny přímé pokyny, které vám mohou být poskytnuty, jako je odstranění hadříku, odpojení kol, čištění popruhů atd. Abyste byli v bezpečí a předešli jakémukoli nebezpečí pro vaše dítě, zjistěte, co může plíseň udělat s miminkem.

Krok č. 1. Začněte mokrým nebo suchým vysavačem

Shora dolů, 360 stupňů, byste měli vyčistit kočárky uvnitř všech skrytých švů, krytů, popruhů a pohyblivých částí. Díky kočárku s odnímatelným látkovým potahem bude tento proces mnohem lépe zvládnutelný.

Sedadlo kočárku položte rovně tak, aby byla veškerá látka odkrytá a viditelná. Před vysáváním se ujistěte, že jste přesunuli všechny přezky a pásy.

Je snadné přehlédnout drobné skuliny a štěrbiny, které se obtížně čistí zubním kartáčkem nebo vatovými tyčinkami.

Krok č. 2. Vydrhněte kočárek

Vezměte si další nástroje, které budete potřebovat. Hadřík můžete bezpečně vyčistit pomocí jemného čisticího prostředku smíchaného s vodou.

K ošetření silněji znečištěných míst použijte enzym nebo roztok na čištění tkanin.

Jemné drhnutí odstraňuje nečistoty a nečistoty bez poškození tkaniny. Zde jsou některá čisticí řešení, která můžete vyzkoušet:

Voda, bílý ocet a citron

Kombinace těchto tří postačí k odstranění lehké skvrny od plísně z látky kočárku. Kombinace těchto dvou chemikálií dokáže zázraky při odstraňování plísní z tkaniny vašeho kočárku.

Voda a jedlá soda

Tento prostředek můžete použít, pokud se skvrna od plísně zdá být rozsáhlejší. Nastříkejte 1 šálek vody se čtvrt lžící jedlé sody v plastové láhvi.

Poté nádobou agresivně třeste, dokud se soda nerozpustí.

Jedlá soda s bílým octem

Stabilitu roztoku zajistíte hustou, krémovou pastou bez úlomků. Pokračujte v přidávání octa do směsi, dokud nedosáhne krémové konzistence a nebude možné ji snadno aplikovat na skvrny látky.

Naneste pastu na skvrny od formy, jakmile bude hotová. Poté nechte pastu působit alespoň 15 minut, než ji znovu použijete.

Po důkladném zaschnutí pastu jemně seškrábejte.

Krok č. 3. Dezinfikujte kočárek

Odstranění nebo redukce choroboplodných zárodků je cílem sanitace, což je způsob, jakým se zboží stává čistým a hygienickým. Je to nejbezpečnější způsob čištění všech předmětů, se kterými budou děti každý den pracovat.

Tyto metody pomáhají odstranit širokou škálu látek z dětské výbavy. Sledujte své dítě a věci, které používá.

Pro další průvodce zde je návod, jak odstranit plíseň z plastových hraček.

Krok č. 4. Nechte zaschnout

Není vždy snadné nechat látku řádně uschnout. Pokud použijete příliš mnoho vody a necháte ji uschnout na vzduchu, zanechá na vašem kočárku mokrá místa, která vypadají jako skvrny.

Poté, co strávíte čas a úsilí čištěním a sterilizací kočárku, to poslední, co si někdo přeje, je vypořádat se se skvrnami způsobenými příliš velkým množstvím vody.

Nikdy nedávejte látku svého kočárku do sušičky, ať děláte, co děláte. Pro vysušení zvažte ventilátor nebo přirozené sluneční paprsky.

Jak zabránit návratu plísní

Čištění kočárku je zdlouhavé a zdlouhavé a nechcete to absolvovat znovu. Klíčem k tomu, abyste zabránili tvorbě plísní na kočárku a jeho látce, je následující:

  • Vždy udržujte kočárek čistý tím, že jej po každém použití otřete.
  • Jakmile kočárek odložíte, otřete jej jednou utěrkou a nechte uschnout na slunci, aby zůstal ve špičkovém stavu.
  • Všechny potraviny nebo přípravky, které se dostanou na kočárek, byste měli co nejdříve vyčistit. Pokud potřebujete uklidit nepořádek na útěku, mějte s sebou ubrousky bezpečné pro děti.

Závěr

Nyní, když víte, jak odstranit plíseň z kočárku, je vhodné provést preventivní opatření stejně. Udržujte své dítě v bezpečí pravidelným čištěním.