Jak čistit dětskou vaničku

Jak čistit šátek do vany? Dětský šátek do vany je záskokem pro vaše paže, když koupete své dítě. Látka šátku má otvory, které propouštějí vodu, takže šátek a tím i vaše ratolest zůstane v suchu.

Tímto způsobem udrží vaše dítě v bezpečí, když se bude cákat ve vaně. Pro účely čištění vám postačí trocha mýdla a vody nebo pračky pratelné v pračce, které lze opatrně vložit do pračky za studena s jemným pracím prostředkem (bez bělidel).

Zavěste je, aby uschly, ale ujistěte se, že jsou úplně suché, než je znovu uložíte, protože stejně jako u jakéhokoli vlhkého materiálu se plísně a bakterie rozmnoží, pokud je necháte příliš dlouho vlhké. Pokud chcete dezinfikovat, použijte horkou mýdlovou vodu nebo zvažte minutu nebo dvě vyvaření praku.

Pokud váš šátek do koupele nelze prát v pračce, můžete jej po každém použití setřít trochou saponátu na vlhký hadřík. Před složením a uložením se ujistěte, že je zcela suchý.

Pro extra ochranu před bakteriemi a plísněmi zvažte po každém použití postříkání popruhu antibakteriálním sprejem.

Co způsobuje, že dítě má hodně vlasů?

Podle BabyCenter, když jste v procesu nošení plodu na bříšku, dochází k produkci androgenů (mužských hormonů). Co to dělá, je, že pomáhá vlasům dítěte růst rychleji, když je uvnitř dělohy.

A pokud by vás zajímalo, proč se u chlapců během dospívání tvoří vousy rychleji než u dívek, tak tento fenomén má něco společného s testosteronem produkovaným během puberty.

V některých případech, jako například u kavkazských dětí, které mají hodně vlasů, to není příliš zřejmé, ale nakonec je stejně brzy ztratí, protože po narození pokračují v růstu.

Někteří říkají, že vypadávání dětských vlásků se děje kolem 12-18 měsíců, takže pro nás rodiče na tom není nic moc.

Pokud se však vaše dítě narodí s hlavou plnou vlasů a nezdá se, že by v dohledné době vypadávalo, není třeba se obávat, protože je to naprosto normální. Jen se ujistěte, že udržujete jejich pokožku hlavy čistou a bez nánosů, aby nedostali infekci.

Jak se mám starat o vlásky svého dítěte?

Péče o vlásky miminka je důležitou součástí jejich obecné hygieny. To může být těžký úkol pro nové rodiče, kteří nemusí znát základní kroky, které je třeba podniknout při řešení této choulostivé záležitosti. Při péči o vlásky dítěte je třeba vzít v úvahu mnoho věcí, jako například:

– Mytí – alespoň obden (nebo v případě potřeby denně) používejte jemný šampon speciálně určený pro kojence a děti. Začněte shora a jemně masírujte hlavu dítěte krouživými pohyby. Nedrhněte příliš mnoho, abyste nepoškodili pokožku hlavy vašeho dítěte. Poté důkladně opláchněte

– Kartáčování – dobrý nápad by bylo začít velmi brzy, když jsou ještě kojenci, protože to pomáhá předcházet čepici kolébky. Jemně kartáčujte shora dolů, než jim umyjete vlásky a poté znovu po uschnutí, použijte měkký dětský kartáč

– Kondicionér – na trhu je mnoho hydratačních kondicionérů, které mohou pomoci s péčí o vlasy vašeho dítěte. Obvykle jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí, jako je aloe vera nebo kokosový olej, které vyživují a hydratují jemnou pokožku a zároveň poskytují určitou ochranu proti agresivním chemikáliím, které se vyskytují v jiných produktech, jako je šampon.

Kromě toho se ujistěte, že nepoužíváte žádný druh gelu nebo stylingového produktu, dokud nejsou starší než 12 měsíců (nebo i více, pokud je to nutné). Je to proto, že tyto typy látek mohou způsobit podráždění, pokud jsou aplikovány přímo na pokožku hlavy dítěte, a může být také obtížné je opláchnout.

Jak často byste měli mýt vlásky svého dítěte s čepicí do kolébky?

Frekvence mytí vlásků vašeho dítěte závisí na tom, jak často má čepici od kolébky. Pokud máte velmi mírný případ, může vám stačit jeden až dva dny.

Pokud jsou však šupiny špatné a šupinaté, zkuste mu dvakrát denně mýt hlavu, dokud se nevyčistí. Kůže musí být při léčbě tohoto stavu udržována čistá, protože bakterie mohou způsobit infekci pod všemi těmi vrstvami odumřelých kožních buněk (šupin).

Kdy byste měli začít koupat své dítě každý den?

Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá, jak si možná myslíte. Proč? Protože vše závisí na pokožce vašeho dítěte a na tom, jak je citlivá.

Každé dítě má jiné potřeby, pokud jde o jeho hygienu, proto změnu frekvence koupelí nebo používání jiných přípravků, než běžně používáte, vždy konzultujte s dětským lékařem.

Některá obecná doporučení vám však mohou pomoci určit, zda je čas, aby se vaše ratolest začalo denně sprchovat:

-Pokud jejich kůže začne být suchá a hrubá poté, co byla příliš dlouho vystavena vodě (zejména horké), může být možností, která stojí za zvážení, každodenní koupání; ale znovu se nejprve zeptejte svého lékaře!

-Pokud mají horečku nebo jiné nemoci, které vyžadují časté mytí kvůli kontaminaci bacily a bakteriemi, pak může být možností, která stojí za zvážení, jejich každodenní koupání; ale znovu se nejprve zeptejte svého lékaře!

-Pokud se jejich kůže začne odlupovat z toho, že byla příliš dlouho vystavena vodě (zejména horké), může být možností, která stojí za zvážení, každodenní koupání; ale znovu se nejprve zeptejte svého lékaře!