Co napsat na vnitřní stranu přebalu knihy pro miminko? Tipy

Co napsat na vnitřní stranu přebalu knihy pro miminko? Vaši hosté budou rádi vidět jméno a datum narození vašeho děťátka na obálce vaší knížky o miminku!

Zde je několik nápadů, co napsat dovnitř:

-Vítejte na světě, (jméno)! Jsme moc rádi, že vás poznáváme!

-Děkujeme, že jste s námi oslavili náš nový přírůstek!

-(Name) je takové šťastné dítě, že má tolik přátel a členů rodiny, kteří ho/ji milují!

-Nemůžeme se dočkat, až vychováme (jméno) v laskavého, starostlivého člověka, jako jste vy všichni!

Jsou knížky vhodné pro 2leté děti?

Ano, deskové knihy mohou být vhodné pro děti již od dvou let. Deskové knihy jsou obvykle menší a mají tlustší stránky než běžné obrázkové knihy, takže s nimi malé děti snáze manipulují.

Často také obsahují jasné, jednoduché ilustrace, které jsou pro batolata snadno srozumitelné.

Deskové knihy mohou pomoci podpořit ranou gramotnost tím, že děti naučí názvy barev, tvarů, zvířat a dalších běžných předmětů. Navíc mohou rodičům a pečovatelům poskytnout zábavný způsob, jak se zapojit do práce se svými ratolestmi.

Pokud hledáte dobrou deskovou knížku, kterou byste si mohli přečíst s batoletem, podívejte se na knihu Erica Carlea „The Very Hungry Caterpillar“. Vaše dítě to zaručeně zabaví na dlouhé hodiny!

Pokud si nejste jisti, zda je konkrétní kniha vhodná pro vaše batole, nezapomeňte zkontrolovat věkové hodnocení na zadní straně obálky. Deskové knihy zaměřené na batolata mají obvykle věkové rozmezí 0–24 měsíců.

Mezi oblíbené deskové knihy pro batolata patří:

„Velmi hladová housenka“ od Erica Carlea

„Medvěd hnědý, medvěd hnědý, co vidíš?“ od Billa Martina Jr. a Erica Carlea

„Kde je Baby’s Belly Button?“ od Karen Katz

„Goodnight Moon“ od Margaret Wise Brown

„Manšestr“ od Dona Freemana

„Kočka v klobouku“ od Dr. Seusse

Jsou knížky vhodné pro 3leté děti?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každé dítě je jiné. Deskové knihy však mohou být skvělým způsobem, jak dítěti představit svět čtení.

Deskové knihy jsou obvykle menší a pevnější než tradiční knihy, takže jsou ideální pro malé ručičky. Často také obsahují jasné a barevné obrázky, které mohou upoutat pozornost dítěte.

Pokud se rozhodnete dát svému dítěti deskovou knihu, věnujte si čas a přečtěte si ji s nimi. To pomůže podpořit lásku ke čtení a umožní vašemu dítěti začít rozvíjet ranou gramotnost.

Deskové knihy mohou být také skvělým způsobem, jak spolu rodiče a děti strávit kvalitní čas. Pokud tedy hledáte něco nového, co byste přidali do knihovny svého dítěte, zvažte možnost vzít deskovou knihu.

Jak dlouho děti používají deskové knihy?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože záleží na individuálních preferencích a čtenářských zvycích dítěte. Většina dětí však přestává používat deskové knihy mezi šestým a dvanáctým měsícem věku.

Je to proto, že jsou v tomto okamžiku obvykle připraveni začít číst běžné knihy, které nabízejí širší škálu textur a zkušeností.

Tabule se obecně používají v raných fázích vývoje dítěte, kdy se dítě poprvé učí číst a zkoumat různé textury a předměty.

Jak stárnou, přejdou k jiným typům knih, které nabízejí více podnětů. Pokud má vaše děťátko stále zájem o deskové knihy i po dvanácti měsících věku, není na škodu nechat je nadále používat. Jen se ujistěte, že dohlížíte na jejich čtenářské návyky, a pokud začnou jevit známky nudy, přejděte na běžné knihy.

Jsou deskové knihy pro děti lepší?

Hodně se diskutuje o tom, zda jsou deskové knihy pro děti lepší nebo ne. Deskové knihy jsou menší, tenčí a mají méně textu na každé stránce než běžné knihy. Jsou navrženy tak, aby byly odolné a malé ruce je snadno držely a otáčely stránky.

Zastánci deskových knih tvrdí, že pomáhají dětem naučit se číst, protože se mohou soustředit na jedno slovo najednou. Deskové knihy také učí děti, jak držet knihu a otáčet stránky. Někteří rodiče se také domnívají, že deskové knihy jsou méně náchylné k poškození nebo zničení než běžné knihy.

Kritici deskových knih říkají, že mohou být pro děti nudné, protože v nich není dostatek obsahu. Deskové knihy mohou být také obtížné pro starší děti, které chtějí náročnější četbu.

Někteří rodiče se také domnívají, že deskové knihy mohou být škodlivé pro vývoj dítěte, protože neumožňují dětem prozkoumat celou škálu emocí, které jsou zobrazovány v běžných knihách.

Jaká je tedy nejlepší volba pro vás a vaši rodinu? Nakonec je na vás, abyste se rozhodli, co je pro vaše dítě nejlepší. Pokud si myslíte, že deskové knihy jsou pro vaše dítě tou správnou volbou, pak je rozhodně použijte!

Pokud si ale myslíte, že by vašemu dítěti prospělo čtení běžných knih, nebojte se je vyzkoušet. Nejdůležitější je, že vaše dítě čte a má z knih radost! Mohou se vám také líbit související články, jako je Baby Book O tom, jak má všechno svůj účel a Kdy rezervovat miminko pro průvodce.