Jak často byste měli měnit plenky? Nápady

Jak často byste měli měnit plenky? Na tuto otázku neexistuje žádná definitivní odpověď. Někteří rodiče mění plenky každé dvě hodiny, zatímco jiní tráví mezi výměnami až 12 hodin. Důležité je najít to, co je pro vás a vaše dítě nejlepší.

Obecně platí, že většina pediatrů doporučuje měnit plenky alespoň osmkrát denně v prvních týdnech života a poté tento počet postupně snižovat, jak vaše dítě stárne. Nakonec je na vás, abyste se rozhodli, kdy vaše dítě potřebuje novou plenku.

Pokud je často smáčí nebo špiní, budete je muset měnit častěji; ale pokud se zdají být pohodlné a nemají žádné nehody, není na škodu počkat mezi změnami o něco déle.

Ujistěte se, že zůstaňte nad věcí, zvláště během novorozenecké fáze přebalování! Jak vaše dítě stárne a stává se pohyblivějším, bude méně pravděpodobné, že bude sedět v klidu kvůli výměně plenky, takže budete muset být připraveni na nepořádky.

To znamená, že některé obecné pokyny vám mohou pomoci zjistit, kdy je čas na novou plenku:

  • Pokud je plenka mokrá, je zjevně potřeba ji vyměnit.
  • Pokud je plenka znečištěná (hovínkem), měla by se také co nejdříve vyměnit. I když není viditelně špinavý, výkaly mohou obsahovat škodlivé bakterie, které mohou způsobit onemocnění vašeho dítěte.
  • Pokud je plenka těžká a nateklá močí, možná je čas na změnu.
  • Pokud je plenka chladná na dotek, může být také čas na změnu. Mokré plenky mohou způsobit podráždění pokožky vašeho dítěte a nepříjemné pocity.

Obecně platí, že byste se měli vždy poradit se svým pediatrem, pokud máte nějaké dotazy nebo obavy ohledně toho, kdy vyměnit plenky. Každé miminko je jiné a co funguje na jedno dítě, nemusí fungovat na druhé.

Nebojte se proto požádat o radu svého lékaře! Bude více než rád, že pomůže. A pamatujte, že přebalování je prostě součástí rodičovství – nakonec to všechno stojí za to, když uvidíte ten rozkošný malý úsměv!

Kolik peněz bych ušetřil, kdybych používal opakovaně použitelné plenky?

Průměrné miminko projde během prvních dvou let života asi šesti tisíci plenkami. Pokud byste přešli na opakovaně použitelné plenky, ušetřili byste během tohoto období přibližně 2 000 $.

Zatímco počáteční náklady na nákup opakovaně použitelných plen mohou být dražší než ty jednorázové, časem se vám vrátí peníze. Nejen, že ušetříte peníze, ale také přispějete ke snížení ekologického odpadu způsobeného jednorázovými plenkami.

Pokud stále váháte s používáním znovupoužitelných plen, zvažte toto: nedávná studie zjistila, že výroba jednorázových plen vytváří třikrát více pevného odpadu než výroba látkových plen.

Jednorázové plenky také obsahují škodlivé chemikálie, které se mohou vyluhovat do spodních vod a prosakovat do půdy. Přechodem na opakovaně použitelné plenky můžete pomoci chránit životní prostředí i svou peněženku!

Chcete-li se dozvědět více o opakovaně použitelných plenkách, navštivte naše webové stránky. Nabízíme také bezplatnou zkušební verzi pro nové zákazníky, abyste si naše produkty mohli sami vyzkoušet bez rizika nákupu. Pokud jde o výběr plen pro vaše miminko, pamatujte: není důvod, proč nezůstat zelený!

Je levnější používat látkové plenky nebo jednorázové?

Odpověď na tuto otázku závisí na mnoha faktorech, včetně velikosti a věku vašeho dítěte, jak často perete a zda máte přístup k bezplatným nebo zlevněným jednorázovým plenkám prostřednictvím programů jako WIC nebo Medicaid.

Obecně lze říci, že používání jednorázových plen je z dlouhodobého hlediska dražší než používání látkových plen.

Pokud hledáte způsoby, jak ušetřit peníze na výdajích za pleny, zde je několik tipů:

-Používejte doma látkové plenky a jednorázové plenky, když jste venku. Tímto způsobem budete muset prát látkové plenky pouze každých pár dní místo každý den.

-Připojte se ke skupině sdílení plen online nebo najděte přátele, kteří chtějí mezi sebou vyměňovat plenky. To vám může pomoci ušetřit peníze za jednorázové i látkové plenky.

-Hledejte slevy a kupony na jednorázové plenky nebo nakupujte ve velkém, když jsou k dispozici.

-Založte plenkový fond a přispívejte do něj každý měsíc trochou peněz, abyste měli našetřeno dost na pokrytí nákladů na plenky, až bude vaše dítě starší.

Vyplatí se látkové pleny?

Pokud jde o látkové pleny, je třeba zvážit spoustu faktorů. Začít může být drahé a držet krok s praním prádla vyžaduje spoustu času a úsilí. Ale stojí to za všechny ty potíže?

Zde jsou čtyři důvody, proč si myslíme, že látkové pleny stojí za tu práci navíc:

Z dlouhodobého hlediska ušetříte peníze. Látkové plenky mohou být drahé předem, ale z dlouhodobého hlediska se samy zaplatí. Nemusíte utrácet peníze za jednorázové plenky každý měsíc a můžete je znovu použít pro více dětí.

Jsou lepší pro zdraví vašeho dítěte. Jednorázové plenky obsahují škodlivé chemikálie, které mohou způsobit podráždění pokožky a další zdravotní problémy.

Látkové plenky jsou vyrobeny z přírodních materiálů a lze je prát s pracím prostředkem a bělidlem, aniž by ublížily vašemu miminku. Jsou lepší pro životní prostředí. Jednorázové plenky se na skládkách rozkládají stovky let a přispívají k rostoucímu problému znečištění plasty.

Látkové plenky lze kompostovat nebo recyklovat a spotřebují méně vody než plenky na jedno použití. Můžete je přizpůsobit potřebám vašeho dítěte. Jednorázové plenky se dodávají v jedné velikosti, která padne všem miminkům. Látkové plenky však lze upravit tak, aby vyhovovaly jakémukoli typu těla dítěte, od předčasně narozených dětí až po batolata do 35 liber.