Co napsat na vnitřní stranu knihy pro miminko? Spropitné

Co napsat na vnitřní stranu knihy pro miminko? Existuje několik věcí, které je třeba mít na paměti, když něco píšete do knihy pro miminko.

Nejprve se zamyslete nad tím, co by noví rodiče mohli chtít, aby jejich dítě vědělo, až bude starší. Mohou to být rady, myšlenky na rodičovství nebo prostě slova lásky a povzbuzení.

Za druhé, snažte se, aby to bylo krátké a sladké – nikdo nechce číst dlouhou zprávu! A nakonec se tím bavte – je to příležitost být kreativní a osobní.

Zde je několik nápadů, jak začít:

– „Pro mou maličkost: vždy si pamatuj, jak moc jsi milován.“

– „Vítej na světě! Nemůžu se dočkat, až uvidím všechny ty úžasné věci, které uděláš.“- „Rodičovství je těžké, ale stojí za to. Slibuji ti, že je to ta nejlepší věc na světě.“

Jak nakreslíte 10 let starou knihu?

To je otázka, kterou dostávám často a není snadné na ni odpovědět. Při kreslení knihy, která už nějakou dobu existuje, musíte vzít v úvahu několik věcí.

První věcí je stav knihy. Je v dobrém stavu nebo se začíná rozpadat? Pokud je v dobrém stavu, pak můžete být ke svým kresbám trochu shovívavější.

Pokud se však kniha začíná rozpadat, pak je třeba dávat pozor, abyste ji ještě nepoškodili.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je styl knihy. Je to klasický román nebo modernější grafický román? To ovlivní, jak budete ke svým výkresům přistupovat.

Pokud například kreslíte klasický román, budete chtít být s čarami jemnější a nepoužít příliš mnoho inkoustu. Zatímco pokud kreslíte grafický román, můžete být se svými kresbami trochu liberálnější.

Poslední věc, kterou je třeba mít na paměti, je kontext knihy. O čem je ta kniha? Je to kniha vážná, nebo odlehčená? To ovlivní i vaše kresby.

Pokud je kniha vážná, pak se budete chtít ujistit, že to vaše kresby odrážejí. Na druhou stranu, pokud je kniha odlehčená, pak se můžete u svých kreseb pobavit a být trochu hravější.

Takže to je několik věcí, které je třeba vzít v úvahu při kreslení knihy, která už nějakou dobu existuje. Není to snadný úkol, ale dá se to zvládnout, pokud si uděláte čas přemýšlet o tom, co děláte. S trochou cviku zvládnete nakreslit jakoukoli knihu!

Jak mohu ilustrovat svou vlastní dětskou knihu?

Při ilustrování vlastní dětské knihy je třeba mít na paměti několik klíčových věcí. Za prvé, ilustrace musí být vhodné pro děti. Měly by být jednoduché a snadno pochopitelné, bez přílišných podrobností.

Za druhé, musí odpovídat tónu příběhu. Pokud jde o odlehčený příběh, ilustrace by měly být hravé a veselé. Pokud jde o vážnější příběh, ilustrace by to měly odrážet.

Nakonec se ujistěte, že ilustrace dobře splývají s textem – měly by se doplňovat a pomáhat vyprávět příběh.

Pokud nejste zkušený ilustrátor, máte k dispozici spoustu zdrojů, které vám pomohou začít. Výukové programy můžete najít online nebo se zúčastnit kurzu na místní komunitní škole nebo v muzeu umění.

Jakmile dobře pochopíte základy, můžete začít experimentovat se svým stylem. Pamatujte, že pokud jde o ilustrace dětských knih, neexistují žádná pravidla – tak se bavte a buďte kreativní!

Co mám zapsat do dětské knihy?

Při psaní dětské knihy je třeba zvážit několik věcí. Nejprve se zamyslete nad tím, co by dítě chtělo v knize vidět. Osobní zpráva od vás by pro ně byla zvláštní a nemusí být dlouhá ani složitá.

Stačí jednoduché „Doufám, že se vám tato kniha bude líbit!“ udělám. Můžete také uvést citát, který je pro vás nebo dítě smysluplný.

Další věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že knihy pro děti se často dědí z generace na generaci. Takže možná budete chtít zahrnout něco, co učiní knihu nezapomenutelnou i pro budoucí čtenáře.

Můžete například napsat „K [jméno dítěte], který má vždy úsměv na tváři.“ Bude to pro dítě hezká připomínka a navíc bude kniha pro budoucí čtenáře zvláštní.

Ať už se rozhodnete napsat cokoli, ujistěte se, že to vychází ze srdce. Dětská knížka je cenným dárkem, věnujte proto trochu času tomu, aby byla osobní. Dítě (a budoucí čtenáři) to ocení!

Co píšete do knížky od babičky?

Pokud si nejste jisti, co napsat do knížky pro babičku, zvažte některé z následujících:

– Jak jsi se cítila, když jsi se poprvé stala babičkou

– Co pro tebe znamená tvé vnouče

– Legrační příběh o vašem vnukovi

– Vzpomínka nebo okamžik, který jste sdíleli se svým vnoučetem

– Cokoli jiného, ​​o čem si myslíte, že by bylo pro vaše vnouče zvláštní, aby si to později v životě přečetlo.

Vnoučata jsou takové požehnání a je tak důležité zdokumentovat všechny výjimečné okamžiky, které spolu sdílíte! Dětská knížka od babičky je perfektní způsob, jak toho dosáhnout. Tak se pusťte do psaní a užijte si toto úžasné období ve svém životě!