Co je konvekční ohřívač? 3 úžasná fakta!

Co je to konvekční ohřívač? Pomáhá vytápět celou místnost. Než se celá místnost důkladně prohřeje, může to chvíli trvat.

Produkované teplo však může vydržet dlouho, vhodné do míst, kde se lidé zdržují delší dobu. Mezi tato místa patří továrny, kanceláře, domy a sklady. T

Konvekční ohřívač je jako každý jiný typ ohřívače s jedinečnými vlastnostmi vhodný pro konkrétní aplikace. Pojďme si tedy dále přečíst, co konvekční ohřívač nabízí a jak funguje a zda je při použití bezpečný. Pojďme také pochopit výhody a nevýhody konvekčního ohřívače. Bez dalších řečí, začněme!

Základy konvekčního ohřívače

Konvekční ohřívač pracuje tak, že využívá konvekční proudy. Ale pak existují různé typy konvekčního ohřívače. Každý má jiná topná tělesa, zdroje energie, účinnost a vnější a vnitřní vlastnosti.

#1. Jak to funguje

Konvekční ohřívač využívá vzduch, na rozdíl od sálavého ohřívače využívajícího elektromagnetické vlny přenášející teplo. Proces vyžaduje, aby se konvekční proudy pohybovaly k tělesu ohřívače a v celém topném tělese a teplo se přenáší do okolního vzduchu, což má za následek rozpínání a stoupání ohřátého vzduchu. Horký vzduch má nižší hustotu než studený vzduch, což je jeden ze základních konceptů konvekčního vytápění.

Ohřátý vzduch stoupá vzhůru a teplota vzduchu se v místnosti mění. Chladný vzduch se dostává do kontaktu s konvekčním ohřívačem a ohřívá jej. Proces se opakuje, přičemž horký vzduch stoupá a teplota vzduchu v místnosti vytlačuje zařízení. Poté se cyklus opakuje, dokud se zařízení nevypne, buď ručně, nebo automaticky, pokud je zařízení vybaveno tímto. Automatický konvekční ohřívač se vypne po dosažení zamýšlené pokojové teploty. Některé konvekční ohřívače s ventilátory pomáhají urychlit proces nasávání studeného vzduchu a cirkulaci ohřátého vzduchu.

#2. Zdroje tepla

Konvekční ohřívač se dodává ve spalovacích a elektrických modelech. Elektrické modely považují elektřinu za zdroj tepla a spalovací modely berou v úvahu plyn, typ paliva nebo propan. Jiné modely zahrnují tepelnou hmotu jako noční akumulační ohřívače a olejové ohřívače. Většina dnešních modelů obsahuje odporový drát typu nikl-chrom, kovové cívky, keramiku a tepelnou kapalinu v topném článku.

#3. Bezpečnost

Mnoho požárů začalo používáním topidel. Nebezpečí nepřichází v ohřívači, ale v blízkosti výbušných předmětů v zařízení. Hořlavé věci, jako jsou koberce, hořlavé kapaliny a závěsy, musí být daleko od ohřívače. Pravidlem je, že s větším ohřívačem je větší i vůle výbušných předmětů. Některé konvekční ohřívače se spalováním plynu nejsou vhodné pro dlouhodobé vnitřní použití. Ohřívače, které fungují na plyn, kyslík a emitují oxid uhelnatý, ovlivňují kvalitu vzduchu v interiéru. Nebezpečné hladiny oxidu uhelnatého mají za následek otravu vedoucí k nevolnosti, závratím a zdravotním problémům. Při instalaci detektorů oxidu uhelnatého buďte v bezpečí.

Se spolehlivým ohřívačem od výrobce mějte na paměti bezpečnostní opatření. Prvním krokem je pozorně si přečíst návod k ohřívači. Dodržujte základní specifikace, jako jsou vhodné postupy instalace, napětí a údržby. Dodržujte tyto kroky nábožně a pečlivě, abyste ochránili sebe, svou rodinu a své kolegy. Některé moderní konvekční ohřívače mají navíc snímač náklonu. Pokud jej omylem srazíte nebo umístíte do nestabilní polohy, senzor automaticky zastaví činnost zařízení a zabrání tak požáru.

Energetické a efektivní využití konvekčního ohřívače

Co je to konvekční ohřívač? Konvekční ohřívač je považován za jeden z nejúčinnějších typů ohřívačů pro vytápění celé místnosti. Ohřívá vzduch postupně, což můžete cítit při zapnutí. Vzduch se ohřívá, zatímco jiná topidla, jako jsou infračervená nebo sálavá topidla, fungují jinak. Přímo ohřívá předměty vedle nich. Po vypnutí konvekčního ohřívače začnete po určitou dobu cítit teplo. Hledejte titul ENERGY STAR®. Hledejte štítek, pokud na něm chcete získat obrovské úspory.

Mějte na paměti, že energeticky účinné komponenty vašeho ohřívače nestačí ke snížení celkové spotřeby elektrické energie. Čím vyšší je jmenovitý výkon ohřívače ve wattech, tím vyšší jsou náklady na jeho provoz. V tomto případě si dejte pozor na jmenovitý výkon ohřívače a délku používání. Předpokládejme, že potřebujete použít konvekční ohřívač pro venkovní a vnitřní použití; v takovém případě je rozumnější použít elektrický konvekční ohřívač s ohledem na první a plynový konvekční ohřívač s ohledem na druhé. Také by vás mohlo zajímat informace o konvekčním vytápění vs sálavém vytápění.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, k čemu je konvekční ohřívač užitečný, protože zajišťuje teplo v celé místnosti. Objevili jste také základy, práce, zdroje tepla a bezpečnost. Pokud jde o využití energie a účinnosti konvekčního ohřívače, jedná se o nejúčinnější typ ohřívače pro vytápění celé místnosti. Je jen na vás, zda použijete konvekční ohřívač pro venkovní i vnitřní použití. Působivá věc na zařízení je, že poskytuje trvalý pocit tepla po určitou dobu. Takže nepřemýšlejte dvakrát o tom, že jej použijete pro své pohodlí a členy své rodiny. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, proč se moje topení nezapne a jak vytopit místnost bez topení.