Co je to Playpen Couch? Vše, co potřebujete vědět

Co je to pohovka s ohrádkou? Pohovka ohrádka je kus nábytku, který lze použít jako pohovku i ohrádku. Tento typ nábytku je ideální pro rodiče, kteří chtějí mít své děti nablízku, zatímco pracují nebo odpočívají v obývacím pokoji.

Pohovka v ohrádce má obvykle strany, které lze snížit, aby dítě mohlo vlézt dovnitř a ven, nebo může mít dvířka, která lze zavřít a vytvořit tak pro dítě bezpečný prostor. Některé modely jsou dokonce dodávány s vestavěnými hračkami, které dítě zabaví.

Pohovky ohrádky jsou k dispozici v různých stylech a barvách, díky čemuž jsou atraktivním doplňkem každé domácnosti.

Pokud hledáte kus nábytku, který bude sloužit dvojímu účelu, pak pro vás může být perfektní volbou pohovka.

Mohu nechat své dítě spát ve smečce a hrát si?

Někteří rodiče se rozhodnou nechat své dítě spát ve smečce a hrát si. Toto je osobní rozhodnutí, které by mělo být učiněno po projednání se svým lékařem. Nechat své dítě spát ve smečce a hrát si má určité výhody, ale jsou zde i určitá rizika. Některé z výhod zahrnují:

-Vaše dítě se bude cítit bezpečně a pohodlně ve známém prostředí

-Back and play může fungovat jako dočasná postýlka, pokud ji ještě nemáte nebo pokud ta vaše potřebuje vyčistit

-Je snadné se pohybovat po domě, takže můžete své dítě sledovat, když spí.

S tím, že necháte miminko spát ve smečce a hrát si, jsou však spojena i určitá rizika. Jedním z největších rizik je udušení. Pokud se vaše dítě ještě nemůže převrátit, mohlo by se udusit pod hrací podložkou, pokud by se ve spánku pohnulo a zakrylo si jí ústa a nos.

Dalším rizikem spojeným s tím, že necháte své dítě spát ve smečce a hrát si, je SIDS (Sudden Infant Death Syndrome).

Tomu se lze vyhnout tím, že se ujistíte, že v jejich blízkosti při spánku nejsou přikrývky nebo plyšáci, ale některá miminka je přesto nějak dostanou. Může také pomoci, když budete mít poblíž ventilátor, aby proudění vzduchu v místnosti zůstalo konstantní, což může toto riziko dále snížit.

Kromě toho se ujistěte, že pravidelně kontrolujete uvolněné části, jako jsou šrouby nebo kusy uvnitř hraček, protože tyto předměty představují nebezpečí udušení, které zvyšuje riziko SIDS.

Na závěr, existují klady a zápory nechat své dítě spát ve smečce a hrát si. Nakonec je rozhodnutí na vás a mělo by vycházet z toho, co vám vyhovuje. Vždy si promluvte se svým lékařem, než učiníte jakékoli rozhodnutí o tom, jak vaše dítě spí.

Jak uděláte z ohrádky postel?

Existuje několik různých způsobů, jak z ohrádky udělat postel. Jedním ze způsobů je koupit nebo vyrobit matraci na míru, která se vejde do ohrádky. Dalším způsobem je položit na dno pánve nějaké pěnové vycpávky a poté na to položit běžnou matraci nebo podložku na spaní.

Místo běžné matrace můžete také použít nafukovací kempingovou matraci. Ať už zvolíte kteroukoli metodu, ujistěte se, že okraje matrací zajistíte tak, aby se vaše miminko nemohlo z postele vyvalit. Někteří rodiče také rádi přidávají nárazníky kolem okraje postele pro větší bezpečnost.

Jak udělat ohrádku zábavnou?

Někteří rodiče zjišťují, že je náročné udělat ohrádku zábavou pro své děti, zvláště když jsou malé.

Zatímco většina miminek a batolat si bude ráda hrát v kotci, pokud je uvnitř spousta hraček, někteří mohou stále preferovat, když je budou držet nebo si s nimi hrát dospělí, než aby je prozkoumávali sami. Pokud potřebujete pomoc, jak dítěti zpříjemnit jeho hraní, zvažte následující tipy:

– K upoutání pozornosti používejte jasné barvy

– Zahrňte hračky přiměřené věku

– Přidat polštáře & přikrývky

– Zavěste mobily nad kotec, aby na ně dítě mohlo vzhlížet

– Ujistěte se, že skrz síťovaný materiál na bocích proniká dostatek přirozeného světla

Jednu stranu mějte vždy otevřenou

– Někteří rodiče raději nechávají jednu stranu ohrádky neustále otevřenou, aby je jejich dítě snadno vidělo. To je zvláště důležité, pokud používáte přenosnou ohrádku, protože vaše dítě bude od vás mnohem dál, než kdyby bylo v jiné místnosti.

V jakém věku se zbavíte ohrádky?

Na tuto otázku neexistuje definitivní odpověď, protože záleží na okolnostech každé rodiny. Někteří rodiče se mohou rozhodnout, že se své ohrádky zbaví, když jejich dítě dosáhne určitého věku, nebo prokážou, že mohou zůstat na jednom místě, aniž by potřebovali neustálý dohled. Ostatní si mohou svou ohrádku ponechat, dokud dítě nezačne vylézat nebo neprojeví zájem o útěk, v tomto okamžiku se ohrádka může stát bezpečnostním rizikem. Nakonec je na rodičích, aby rozhodli, kdy je čas se s ohrádkou rozloučit.

Pokud se rozhodnete, že je čas zbavit se ohrádky, měli byste mít na paměti několik věcí. Nejprve se ujistěte, že jste z kotce odstranili všechny hračky a doplňky, aby se k nim dítě nepřichytilo, a zkuste si je vzít s sebou, až odejdou.

Dále zkuste pro ohrádku najít nový domov, kde by ji mohlo využívat další dítě nebo rodina. Nakonec svému dítěti vysvětlete, proč se ohrádky zbavujete, a dejte mu najevo, že si u vás doma bude mít stále kde hrát.

Provedením těchto kroků můžete všem zúčastněným pomoci usnadnit přechod z ohrádky na batole ve volném výběhu.

Co můžete dělat se starou ohrádkou?

– Namaluj to

– Přestavte na pískoviště nebo zahradní záhon / květináč

– Proměňte se v úložný prostor pro dětské hračky, knihy a přikrývky Ohrádky jsou skvělé, protože se snadno přemisťují, ale co s takovou ohrádkou dělat, když ji vaše dítě už nepoužívá?

Zabírají místo v domě. A pokud vaše dítě vyrostlo z ohrádky ve věku tří let, nemá smysl ho nechávat sedět, dokud mu nebude pět! Ohrádky také podléhají bezpečnostnímu stažení.