Co je dětská knížka se záznamem o očkování? Průvodce

Co je dětská knížka o očkování? Očkovací knížka je typ dětské knihy, která pomáhá rodičům sledovat očkování jejich dítěte.

Kniha obvykle obsahuje prostor pro zapsání data a místa každého očkování a také případných reakcí, které dítě mohlo zažít.

To může být užitečné pro rodiče, kteří chtějí mít možnost rychle zjistit očkovací historii svého dítěte. Kromě toho mnoho knih o očkování dětí obsahuje další užitečné informace, jako jsou růstové grafy a kontaktní informace na lékaře.

Pokud hledáte způsob, jak mít přehled o očkování vašeho dítěte, zvažte zakoupení očkovací knížky. Pokud tak učiníte, můžete zajistit, že vaše dítě bude mít aktuální informace o svých záběrech, a minimalizujete riziko nákazy nebezpečnými nemocemi.

Jak vyrábíte hračky Taggie?

Budete potřebovat:

-Taggie deka nebo látka

-Nůžky

-Nit a jehla

– šicí stroj (volitelně)

– Špendlíky

– Náplň do hraček

Chcete-li hračku vyrobit, musíte nejprve ustřihnout kus přikrývky nebo látky Taggie o rozměrech asi 18 x 18 palců. Pokud používáte šicí stroj, prošijte všechny okraje látky, abyste vytvořili hotový okraj. Pokud nepoužíváte šicí stroj, použijte k olemování okrajů látky špendlíky.

Dále odřízněte další kus látky o rozměrech asi 12 x 12 palců. To bude použito pro tělo hračky. Sešijte nebo sešpendlete dva krátké okraje látky těla k sobě.

Otočte látku tak, aby pravé strany směřovaly k sobě a zbývající dva krátké okraje sešijte nebo přišpendlete k sobě. Tím vytvoříte tvar trubky pro tělo hračky. Na jednom konci nechte malý otvor, abyste mohli hračku nacpat náplní.

Přišijte nebo přišpendlete otevřený konec trubky zavřený. Nyní vyplňte hračku náplní, dokud nebude pevná, ale ne příliš těsná. Jakmile je hračka vycpaná, ručně nebo strojově zašijte otvor v těle hračky.

Nakonec ustřihněte kus přikrývky nebo látky Taggie o rozměrech asi 12 x 12 palců. To bude použito pro ocas hračky. Sešijte nebo sešpendlete dva krátké okraje látky k sobě.

Otočte látku tak, aby pravé strany směřovaly k sobě a zbývající dva krátké okraje sešijte nebo přišpendlete k sobě. Tím vytvoříte tvar trubky pro ocas hračky. Na jednom konci nechte malý otvor, abyste mohli hračku nacpat náplní.

Přišijte nebo přišpendlete otevřený konec trubky zavřený. Nyní vyplňte hračku náplní, dokud nebude pevná, ale ne příliš těsná. Jakmile je hračka vycpaná, ručně nebo strojově zašijte otvor v ocasu hračky.

A vaše hračka Taggie je hotová! Užijte si hraní se svým novým kamarádem!

Jak vytvoříte tichou knihu?

Vytvoření tiché knihy je ta snadná část, ale zajistit, aby zůstala pohromadě a vydržela déle než jeden den používání, může být obtížné. Zde je několik kroků, které vám pomohou začít:

Vyberte téma. Motivy určují, jak bude vaše tichá kniha vypadat a jaké aktivity do ní zařadíte. Některá běžná témata zahrnují zvířata, tvary & barvy, čísla & dopisy, roční období/svátky (např. Vánoce nebo Halloween), pohádky (Sněhurka nebo Alenka v říši divů).

Můžete také vytvořit „obecnou“ tichou knihu bez konkrétního tématu! Můžete dokonce nechat své dítě, aby se rozhodlo, jak chce, aby jeho vlastní tichá kniha vypadala, tím, že mu dáte různé možnosti, jako jsou tyto obrázky níže.

Vyberte stránky, které chcete. Existuje mnoho různých typů stránek, které můžete vložit do své tiché knihy, ale zde je několik nápadů, jak začít:

-Stránky s plstí nebo jinou látkou pro smyslovou stimulaci

– Stránky s jednoduchými kresbami nebo aktivitami, které mohou děti dokončit (např. vybarvování, obkreslování, tečky po tečkách)

-„Kapsy“ vyrobené z látky nebo plsti, do kterých lze umístit malé předměty

– Senzorické desky s různými texturami (např. brusný papír, hrbolaté látky, měkká pěnová pryž)

-Šněrovací karty

Jakmile budete mít představu, jaké stránky chcete, načrtněte si, jak se k sobě budou hodit, a udělejte si seznam všech materiálů, které budete potřebovat.

Vyberte si obal a udělejte ho luxusní! Tichá kniha je jen tak dobrá jako její obálka, takže si udělejte čas a vyberte něco, co odpovídá vašemu tématu nebo osobnosti dítěte. Skvělé potahy najdete v řemeslných obchodech jako Michaels, Hobby Lobby, Joann Fabrics & Řemesla (vše se nachází ve většině velkých měst).

Nebo můžete být dokonce kreativní s nějakým starým scrapbookovým papírem z celého domu – existuje spousta možností pro téměř každý rozpočet!

Shromážděte zásoby: Většinu těchto položek lze nalézt v každém obchodě s látkami (dokonce i ve Walmartu), ale pokud nemáte přístup k žádnému poblíž, zkuste se nejprve připojit online, než se vydáte na drahý výlet.

-Látka: Na své stránky budete potřebovat spoustu různých typů a barev látek. Bavlněná plsť a fleece jsou skvělé možnosti, protože jsou měkké a relativně levné.

-Šicí potřeby: jehly, nitě, nůžky, špendlíky atd.

-Padding: To dává vaší tiché knize určitou stabilitu a dělá ji odolnější. Dobrou volbou je polyesterová výplň, ale můžete použít i vatelín nebo dokonce starý povlak na polštář.

-Stužka/elastika: Pro spojení stránek dohromady (více o tom později)

Jakmile budete mít všechny materiály shromážděné, začněte šít! Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je vytvořit „stránky“, které lze sešít jako knihu. Tímto způsobem musíte šít pouze okraje každé stránky a ne celou věc najednou.

Tip: Pro větší odolnost použijte klikatý steh.

Jakmile jsou všechny vaše stránky sešity, je čas přidat vazbu. Můžete to udělat dvěma způsoby: stuhou nebo gumičkou. Chcete-li použít stuhu, jednoduše ji uvažte kolem středu tiché knihy a bezpečně zauzlujte.

Pokud chcete místo toho použít gumu, uřízněte dva kusy dlouhé asi 18-24 palců (podle toho, jak velká je vaše kniha).

Přišijte každý konec gumičky na opačné strany obálky a poté ji natáhněte, dokud nebude dostatečně těsná, aby držela všechny stránky pohromadě.

Tip: Abyste se ujistili, že vaše tichá kniha zůstane zavřená, přišijte knoflík na jedné straně a protáhněte ho dírkou jiného knoflíku (nebo dokonce jen uvažte stužku kolem obou konců). Díky tomu bude vše na svém místě, když to budete přenášet!

Možná budete chtít ozdobit některé části své knihy obrázky, kresbami nebo samolepkami. Toto je volitelné, ale pokud se to udělá správně, může to přidat trochu šmrncu!

A takhle se dělá tichá kniha! Může to vyžadovat čas a praxi, ale jakmile jsou tyto projekty dokončeny, jsou skvělé pro děti s autismem, protože se nikdy nebudou nudit hraním her uvnitř – a rodiče také rádi mají něco nového v rukou.