Rostou melouny na stromech? Průvodce o melounech

Rostou melouny na stromech? Na rozdíl od většiny druhů ovoce melouny nerostou na stromech. Kromě jejich sladké chuti a pižma mají melouny v sobě spoustu jedinečných věcí.

Všichni milujeme melouny a není divu, že lidé hledají pěstování těchto lahodných a zdravých plodů. Ale aby byla vaše melounová farma úspěšná, musíte se seznámit s tím, jak tyto plody rostou. Jak tedy rostou melouny, pokud nejsou dřevonosnými druhy?

Rostou melouny na stromech?

Melouny nerostou na stromech, protože jsou koncové révy. Existují různé druhy melounů, ale pokud lidé zmiňují meloun, obvykle mají na mysli Cucumis melo z čeledi Cucurbitaceae. Nejedná se o ovocné stromy, protože jsou koncem révy z rodiny tykve.

Melouny, jako jsou medové melouny, vodní melouny a melouny, rostou na vinici. Možná je to také výhoda, protože si dokážete představit, kdyby meloun spadl ze stromu? Skutečnost, že tyto plody rostou na vinné révě, nám také usnadňuje jejich pěstování.

Proč melouny nerostou na stromech?

Proces evoluce způsobil, že melouny rostly na vinici. Tyto vinné révy se pak budou plazit po zemi a shromažďovat živiny pro rostlinu. Plodiny jako melouny mají kořeny z rostoucí stonky, aby bylo možné sbírat živiny.

Vzhledem k tomu, že melouny rostou na vinné révě, a ne na stromech, vyvinuli se zemědělci, aby je pěstovali vertikálně nebo horizontálně. Můžete je trénovat, aby rostly svisle na mříži, ale musíte je podporovat, protože plody jsou těžké. To je důvod, proč se pěstování melounů na apolytunnel stává výhodným.

Koncept, že melouny rostou na vinné révě, nám dává představu, jak je trénovat, aby šplhali. To v některých případech ušetří místo, ale nezapomeňte, že melouny budou potřebovat podpůrný systém. Cvičení melounů, aby rostly svisle, znamená, že pro ně budete muset posílit pevnou podporu, abyste zabránili pádu mříží.

Zároveň musíte podporovat samotné plody, protože jsou těžké. Naopak, horizontální pěstování melounů zahrnuje zajištění toho, aby byly melouny nad zemí. Vložte něco mezi ovoce a půdu, aby byly melouny suché a čisté, aby se zabránilo hnilobě.

Co je to stromový meloun?

Pokud jste slyšeli o stromovém melounu nebo melounovém stromu, znamená tento výraz ovoce papája. Některé to může zmást, a proto lidé předpokládali, že melouny rostou na stromech. Papája nebo paprika Carica však není opravdový meloun.

Pravé melouny jako vodní melouny, medové melouny a melouny rostou na vinici. Papája je naproti tomu ze stromů. Lidé si jej spletli jako meloun kvůli své sladké a pižmové dužině jako ostatní melouny.

Papáje jsou plody žluté až oranžové barvy. A na rozdíl od pravých melounů roste toto ovoce ve shlucích na stromech. Nepleťte si však, že stromový meloun je pravý meloun.

Jak rostou melouny?

Kroky, kterými melouny procházejí, jsou klíčení, vinice, kvetení a opylování a nakonec plodení. Je to podobné tomu, jak roste většina ovoce, s tím rozdílem, že melouny rostou na vinici. Když budete dobře obeznámeni s tím, jak melouny rostou, pomůže vám to k úspěšné sklizni.

Krok 1. klíčení

Prvním krokem v růstu melounu je klíčení, a to se stane, jakmile semena vložíte do půdy. Proto musíte před výsadbou připravit půdu kompostem a poté přidat další hnojivo, až réva začne běžet. Zároveň musíte naplánovat rozestup semen kvůli velikosti vinné révy.

Různé melounové odrůdy mají různé velikosti révy. Některé melouny, jako například muskmelony, proto musí být v řadě od sebe vzdáleny 3 stopy.

Řádky mají mezi sebou prostor 5 stop. Plánování rozestupu zajistí, že vinice nebudou narůstat náhodně.

Melouny budou klíčit při teplotě půdy nad 59 ° F. Jakmile semena zasadíte a napojíte, vyroste z nich stonek a kořen. Může trvat až 12 dní, než uvidíte první dva listy nad půdou.

Krok 2. Vining

Může trvat 5 až 10 dní, než uvidíte první pravé listy ze stonku melounu. Protože budou schopné fotosyntézy, všimnete si, že réva vyrůstá, dokud nedosáhne délky až 12 stop. Meloun také vytvoří velké laločnaté listy.

Asi po měsíci vyroste více révy s velkými listy. Je to také stejná doba, kdy je skvělé krmit a zalévat vaše rostliny. Někteří zemědělci začnou vinice řídit také jedním nebo dvěma směry pro řádnou zahradu.

Krok 3. kvetení a opylování

Krok 3 je, když vaše melouny produkují květiny. Rostlinná réva bude produkovat samčí i samičí květy, přičemž samčí květy se objeví dříve než samičí květiny. Samčí květy nemají na základně bobtnání, zatímco samičí květy je mají před připevněním ke stopce.

Samčí květy poskytnou pyl a samičí květy budou plodit. Obě květiny však mají krátkou délku života, takže je důležité jim při opylování pomoci. Může to být pomocí včel nebo ručním opylováním.

Je důležité pamatovat na to, abyste se během kvetení vyhnuli insekticidům, protože mohou zabíjet včely. Pokud však máte ve svém okolí nízkou populaci včel, můžete si květiny opylovat sami. Jednoduše potřete pylovým prašníkem mužského květu do středu květu samičího.

Krok 4. plodení

Posledním krokem je, když vaše melouny začnou přinášet ovoce. K tomu dojde, jakmile budou opylovány, a pod ženskými květinami uvidíte bobtnat koule. Je také důležité, abyste své rostliny nakrmili a polili, když je ovoce usadí.

Melouny se liší podle toho, jak dlouho bude ovoce plně zralé a připravené ke sklizni. Je to však dobrá známka toho, že plody jsou připraveny ke sklizni, když vinné úponky zhnědnou. U některých odrůd, jako je meloun, byste k odstranění ovoce nepotřebovali ani nůž.

Typy melounů

Pokud bychom měli vyjmenovat hlavní druhy melounů, mohli bychom je rozlišit do sedmi kultivarů. Skládají se ze síťovaných melounů, pravých melounů, zimních melounů, hadích melounů, asijských nakládacích melounů, mangových melounů a páchnoucích melounů.

Síťované melouny

Skupina melounů Reticulatus se týká síťovaných melounů. V USA tyto melouny obvykle nazývají melouny, ale liší se od „pravých melounů“. Skutečné melouny jsou větší mušketony než tyto síťované melouny.

Síťované melouny se nazývají proto, že mají na kůře muškátové nebo síťovité žebrování. Tato síťovaná tkáň odlišuje síťované melouny od jiných kultivarů. Mají také oranžovou a sladkou dužinu, a proto se někdy prodávají jako meloun.

Pokud jde o přínosy pro zdraví, melouny v síti mají vysoký obsah vitamínů A a C. Vitamíny A a C se běžně vyskytují u většiny druhů melounů a nabízejí zdravotní výhody pro zrak a imunitní systém. Síťované melouny jsou také podobné pravým melounům v tom smyslu, že mají vysoký obsah vody.

Síťované melouny jsou ideální pro hydrataci a skutečnost, že mají nízký obsah cukru a tuku, z nich dělá fantastické občerstvení.

Pravé melouny

Pravé melouny pocházejí ze skupiny Cantalupensis a jsou v Evropě běžné. Ve srovnání s menším americkým melounem mají pravé melouny bradavičnatou slupku. Mají však také sladké a oranžové maso.

Když se odkazuje na melouny, termín je také zaměnitelný s mušketami. Za zmínku stojí také to, že tato melounová varianta poskytuje nejvyšší množství beta-karotenu mezi melouny. Ve skutečnosti šálek melounu obsahuje 3 580 mikrogramů beta karotenu.

Co je beta karoten? Lidské tělo zpracuje beta karoten na vitamin A. Na druhé straně; můžeme mít z melounů prospěch, protože podporuje dobré zdraví očí jako jiné červenooranžové plody.

Vitamin A také pomáhá mít zdravý imunitní systém, pokožku a sliznice.

Zimní melouny

Skupina melounů Inodorus jsou zimní melouny a skládají se z medovicové, casabské a perské varianty. Tyto zimní melouny jsou hladké a velké a jejich maso se mění od světle zelené po bílou. Zimní melouny také nejsou tak voňavé jako kantalupy, mají tvrdší slupky a delší trvanlivost.

Medovice

Mezi třemi variantami zimních melounů je medový meloun nejsladší. Má dokonce vyšší obsah cukru než kantalupy a vodní melouny. Jak zraje, všimnete si, že jeho kůže má sametovou podobu.

Medové melouny můžete odlišit od ostatních zimních melounů, protože má krémově žlutou kůru a bledě zelenou dužinu. Na medovicových melounech je fantastické, že to není jen chutné ovoce. Je také plný zdravotních výhod, jako jsou jiné varianty melounu.

Melounové melouny mají vysoký obsah draslíku, ale nízký obsah sodíku. Tato vlastnost může pomoci snížit vysoký krevní tlak. Na druhou stranu je tato varianta také bohatá na folát, hořčík a vitamin K, které jsou prospěšné pro zdraví kostí.

Casaba

Varianta Casaba je světle žlutý meloun s bílou dužinou. Chutná sladce, ale nemá žádné pižmo. Podobně jako medové melouny jsou melouny casaba také bohaté na živiny, díky nimž je výživnou alternativou občerstvení.

Casaba má také vysoký obsah vitamínu C, který je skvělý pro imunitní systém a snižuje riziko srdečních onemocnění. Zároveň je dobrým zdrojem vlákniny pro podporu trávicího systému. A konečně, casaba obsahuje vitamíny B6, K, draslík a měď, které jsou prospěšné pro různé tělesné procesy.

perština

Perské melouny jsou obvykle mylně považovány za meloun. Mají však jemnější síťovinu a větší velikost. A co přínosy pro zdraví, které můžete získat z perských melounů?

Podobně jako u jiných variant melounů, perské melouny také skvěle doplňují stravu, protože neobsahuje cholesterol a nasycené tuky. Je bohatý také na vitamíny C a A pro celkové zdravé tělesné funkce.

Hadové melouny

Hadové melouny nebo skupina Flexuosus se kvůli své délce nazývají tzv. Oni jsou také někdy označováni jako arménské okurky kvůli jeho štíhlému tvaru a okurkové chuti. Ve skutečnosti to také připomíná okurku zevnitř.

Chuť hadích melounů je mírně kyselá a nejlépe se jí, když dosáhne délky 15 palců. Na trzích Středního východu je typické vidět toto ovoce prodávané jako nakládané. Pokud jde o výhody, které u hadích melounů získáte, jsou užitečné všechny květiny, ovoce, semena a kořen.

Květy hadího melounu se používají jako expektorans, zatímco ovoce funguje jako zvlhčovač pokožky nebo léčba popálenin a odřenin. Samotné semeno se dokonce používá k vyhánění parazitů z těla. Na druhé straně je kořen hadího melounu močopudný a zvracující.

Asijské mořící melouny

Skupině Conomon nebo asijským mořícím melounům se nejlépe hodí nakládané ze samotného názvu. Toto je běžná příprava v Asii, ale můžete je také jíst podobně, jako budete konzumovat okurku. Tyto zelené melouny nejsou tak sladké nebo pižmové jako jiné melouny, takže se dobře hodí i k slaným pokrmům.

Pokud jde o výhody, které získáte z melounů Conomon, fungují stejně jako hadí melouny. Plody na pokožce můžete použít jako zvlhčovač nebo jako první pomoc při popáleninách. Současně jsou také léčivé květiny, semeno a kořen.

Květy můžete použít jako expektorans a zvracení, zatímco semeno může vyhnat parazity v těle. Můžete jej také použít jako trávicí nebo antitusikum. A konečně, kořen je diuretikum a zvracení.

Mango melouny

Skupině Chito nebo mangovým melounům se někdy říká vinné broskve. Mají stejnou velikost a tvar jako citrony, pomeranče a broskve, ale mají žlutou slupku a maso podobné okurkám. Ovoce má však stejnou chuť a chuť jako mango.

Mango melouny také fungují jako léčivé rostliny a mají stejné použití jako skupiny Conomon a Flexuosus. To znamená, že můžete použít všechny části od semen až po kořen pro různé účely. Mango melouny fungují jako zvlhčovač nebo dokonce jako diuretikum.

Smradlavé melouny

Smradlavé melouny jsou také stejně velké jako oranžové, ale od samotného názvu jsou extrémně voňavé. Tato varianta spadá do skupiny Dudaim a v některých oblastech ji lze nazvat kapesním melounem královny Anny. Smradlavé melouny se však obvykle používají jako ozdoby nebo pouze pro léčebné účely.

Smradlavé melouny můžete také použít jako lehký čisticí prostředek na pokožku nebo jako žaludeční prostředek. A podobně jako mangové melouny mají ostatní části, jako jsou květiny, semena a kořeny, různá léčivá použití. Můžete očekávat, že páchnoucí melounovou rostlinu použijete stejně jako rostlinu mangového melounu.

Pěstování melounů ve skleníku

Pěstování melounů v polytunnelis je ideální způsob, jak zaručit vysoký výnos kvalitního ovoce. Zahrnuje výsadbu, podporu, opylování, prořezávání a sklizeň. Je důležité, abyste v těchto krocích věděli informace, abyste měli ve skleníku úspěšnou farmu s melouny.

Výsadba

Krása výsadby melounů na polytunnelis, že máte možnost to udělat přímo na polytunnelground nebo v kontejnerech. V závislosti na vaší oblasti chcete semena vysadit s vnitřní teplotou mezi 80 ° až 90 ° F, dokud nevyklíčí. Zároveň si pamatujte, že melounová semínka nevyklíčí, pokud je teplota půdy nižší než 65 ° F.

Skvělým tipem na podporu klíčení je namočení semen do vlažné vody po dobu 24 hodin před výsadbou. A kromě kontroly teploty chcete pro semena použít oplodněnou půdu. Za zmínku stojí také to, že pokud pěstujete v květináči, nedávejte více než dvě semena.

Tímto způsobem můžete zajistit, že rostoucí melouny budou mít dostatek prostoru pro sebe. Naopak, každá rostlina melounu by měla mít mezi sebou 3 stopy prostoru, pokud je vysazujete do řádků. Ale kde je nejlepší místo pro pěstování ve skleníku?

Chcete umístit melouny na teplé místo, které poskytuje dostatečné teplo a vlhkost. Zkuste zkontrolovat, které varianty melounů odpovídají počasí ve vaší oblasti. Ale protože používáte skleník, máte i tak lepší kontrolu nad vnitřními podmínkami.

Kdy transplantovat?

Pokud jste zasadili semena do malých květináčů, nakonec byste je museli přesunout do větších pytlů na pěstování. To se stane, když uvidíte dva pravé listy. Ujistěte se, že půda, kterou je přenášíte, má bohatou organickou hmotu a teplotu až 69,8 ° F nebo vyšší, abyste očekávali vysoké výnosy melounu.

Chcete-li podpořit růst vašich sazenic, udržujte teplotu polymeru minimálně na 59 ° F. Zároveň zkontrolujte půdu, když vysychá. Dávejte však pozor, abyste své rostliny nepropustili.

Podpora

Během růstu vašich melounů je zásadní, abyste je podporovali na každém kroku. Například musíte udržovat vlhkost v půdě, ale ne příliš, aby se utopila. Pěstování melounů v polytunnel může využívat zavlažovací systém, jako je zavlažování nad hlavou.

Jakmile se vaše melouny blíží k posledním týdnům zrání, nezapomeňte snížit množství vody, které dáváte. Poskytněte dostatek vody, aby byly listy zdravé, ale pamatujte, že příliš mnoho vody ovlivní sladkost vašeho ovoce. Stejně důležité je také hnojivo, zvláště když se plody začínají objevovat.

Ale více než krmení a zalévání rostlin je musíte také podporovat uvnitř skleníku. Můžete použít drátěné nebo dřevěné tyčinky, které jim mohou pomoci s jejich hmotností. Plody mohou také použít síťovinu kolem vaší podpory, aby pomohla rostlině nést těžké melouny.

Opylování

Dalším důležitým krokem při pěstování melounů u polytunnelů je opylování rostlin. Tento krok je zásadní, protože to určuje úspěšný růst plodů. Možná budete muset v některých případech zasáhnout a pomoci svým plodinám opylovat se.

Populace včel ve vaší oblasti významně pomáhá při opylování. Možná však budete muset použít štětec, abyste na samčí květy získali pyl a rozšířili je na samičí květiny. Udělejte to jemně a poté nechte rostliny až 5 dní, dokud na květinách neuvidíte malý růst.

Jak vaše plody rostou, zkontrolujte a odstraňte listy, pokud je některé zakrývají. Melouny byste měli také zvednout ze země, pokud je pěstujete vodorovně. Současně nezapomeňte zkontrolovat teplotu a vlhkost polymeru.

Prořezávání

Prořezávání je zásadním krokem při pěstování vinných plodin, jako jsou melouny. Jak vaše rostliny rostou, můžete začít svírat jakékoli postranní výhonky. Ale co to udělá s rostlinou?

Jaký je význam prořezávání?

Prořezávání pomáhá rostlinám získat dostatečný prostor pro růst, protože odstraňujete větve a nedokonalé plody. Zároveň také šetříte váhu ovoce. Díky tomu získáte zdravější vinnou révu a ovoce, protože se na ně více zaměřuje výživa a péče.

Řezání také povzbuzuje rostlinu, aby rostla vzhůru, a budete mít snazší čas zaměřit se na hlavní výhonek. Bude také menší konkurence pro energii elektrárny. Někdy budete možná muset odstranit listy kolem samotného ovoce, abyste mu během růstu poskytli prostor.

Jak ořezávat melouny?

Kromě prořezávání postranních výhonků a odstraňování listů znamená prořezávání omezit růst révy vinné. Tento krok je obzvláště důležitý, když budete pěstovat melouny na mříži. Tímto způsobem podpoříte lepší růst ovoce a vyhnete se nežádoucím melounům.

Chcete zachovat a podpořit růst primárního stonku a prvních bočních větví pro ovoce. Potom můžete zbývající postranní větve prořezat až do 7. nebo 8. uzlu listu. Po těchto uzlech můžete ponechat větve.

Pokud rostete melouny nahoru, můžete také stisknout hlavní výhonek. Tímto způsobem bude rostlina upřednostňovat růst plodů melounu místo výhonku. Nezapomeňte dávat pozor na melounové pupeny a udržujte pouze jeden meloun na révu, abyste podpořili jeho růst.

Postupem času uvidíte sušené vinné révy s hnědými listy. Tyto révy musíte odstranit, zvláště když vaše rostlina stále produkuje ovoce. Jinak mohou soutěžit s výživou rostliny.

Sklizeň

Hlavní výhodou pěstování melounů v polytunnelis máte větší kontrolu nad podmínkami. Proto můžete zaručit vysoký výnos kvalitních melounů. Ve skleníku můžete mít až čtyři sklizně za týden.

Můžete očekávat, že plody budou hotové za 45 až 60 dní po odkvětu. Pamatujte však, že každá varianta melounu se liší v době zrání, takže doba jejich sklizně se liší. Postupem času vypracujete techniku, kdy budete efektivně sklízet své melounové melouny.

Dobrou známkou toho, že vaše ovoce je připraveno ke sklizni, je, když při klepnutí na ovoce uslyšíte tupý úder. Ke krájení ovoce z vinné révy byste neměli potřebovat nůž, ale dávejte pozor, aby z něj nevypadli. Plody, které se přirozeně oddělují od vinné révy, jsou obvykle přezrálé nebo shnilé.

Jak dlouho trvá růst melounů

Při pěstování melounů musíte vědět, jak dlouho zrání různých kultivarů melounů trvá. Nejkratší doba melounů trvá 35 dní, zatímco melounům trvá 115 dní. Medové melouny a hybridy jako Ambrosia a Galia jsou poněkud uprostřed 60, 86 a 65 dní.

Hlavní varianty melounu

Mezi třemi druhy melounů trvá melounům nejdéle zrání. V závislosti na kultivaru může některým plodům dozrát až 115 dní. U menších variant melounů jim to ale může trvat pouze 75 dní.

Melouny naproti tomu produkují ovoce již 35 dní po opylení. Některé odrůdy jsou také schopné produkovat ovoce dříve. A nakonec bude melounům z medovice trvat 45 až 60 dní, než se dostaví ovoce.

Za oblíbené druhy melounů pěstovaných na poli a ve skleníku můžeme považovat melouny melounové, vodní melouny a medové melouny. Zemědělci však pěstují i ​​jiné odrůdy a hybridy, protože jsou také v poptávce. Zahrnují melouny Casaba Golden Beauty, Crenshaw, Canary, Ananas, Ambrosia a Galia.

Jiné melounové odrůdy

Hybridy jako Ambrosia a Galia jsou velmi oblíbené melouny. Bývalému melounu s oranžovým masem trvá zrání 86 dní. Naproti tomu Galia se zeleným masem zrání trvá 65 dní. A co populární melouny s otevřeným opylováním?

Melouny Casaba Golden Beauty a Crenshaw ve srovnání s hybridy dozrávají dlouho. Zralosti Casaba Golden Beauty trvá 110 dní, zatímco Crenshaw může trvat pouhých 90 dní nebo až 115 dní.

Některé další oblíbené melounové odrůdy jsou kanárský meloun zvaný Brilliant a varianta Ananas zvaná San Juan. Brilantní melouny dozrají za 75 dní, zatímco odrůda San Juan může trvat 78 dní. Jak tedy můžete využít tato období splatnosti ve svůj prospěch?

Musíte si být vědomi různých vegetačních období melounů, abyste si mohli vybrat ten správný meloun pro váš region. Například pokud má vaše oblast krátké vegetační období, je nejlepší pořídit si meloun, protože brzy dospívají. Pokud je však váš region převážně teplý, neměli byste mít problém s výběrem melounové odrůdy.

Je dobré podnikání pěstovat melouny?

Pěstování melounů je dobrý obchod kvůli jeho celoroční vysoké poptávce. Na těchto plodech je skvělé, že je zákazníci budou kupovat od ledna do prosince, nejen během léta. Stále budou vrcholit sezóny, ale je skvělé pěstovat melouny pro podnikání kvůli tomuto celoročnímu odvolání.

Chcete-li vědět, který konkrétní typ melounu je nejatraktivnější pro podnikání, mají největší podíl na produkční hodnotě melouny. Medovice však také prokázaly rostoucí přitažlivost pro masy. Nicméně poptávka po melounech bude vždy vysoká kvůli jejich vysoké spotřebě.

Melouny jsou zdravé ovoce a mnoho lidí chce využít jejich živin. Díky své lahodné chuti jsou melouny užitečné v mnoha receptech. Není divu, že na trhu uvidíte různé produkty z melounů kvůli jejich poptávce.

Existují také studie, kde zisk z pěstování melounů na polytunnel může být vyšší kvůli vyššímu výtěžku kvalitních melounů. Naučit se správně pěstovat melouny v tunelu může být prospěšné pro někoho, kdo uvažuje o pěstování melounů pro podnikání. Proto stojí za to předem provést průzkum, abyste se ujistili, že jste připraveni čelit potenciálním výzvám.

Sečteno a podtrženo

Melouny nerostou na stromech, ale místo toho rostou na vinici. Z tohoto důvodu je můžete pěstovat vodorovně nebo je trénovat, aby se plazili s podporou nahoru. Díky této povaze melounů se také skvěle pěstují.

Melouny projdou procesem klíčení, vinné révy, kvetení a opylování a budou plodit jako většina ovoce. Pokud pěstujete melouny ve skleníku, buďte připraveni sázet, podporovat, opylovat, stříhat a sklízet. Musíte pochopit každý krok v jejich růstu, abyste zajistili úspěšnou sklizeň.

Současně zkontrolujte vegetační období ve vašem regionu, abyste si mohli vybrat vhodnou melounovou variantu pro růst. Například melouny zrají za 35 dní, takže je ideální pro oblasti s krátkou letní sezónou. Na druhou stranu, vodní melouny a hybridy, jako je Ambrosia, mohou trvat až 115 dní.

Celkově jsou melouny nejen chutné. Tato zdravá ovoce jsou hodné investice kvůli celoroční nepřetržité poptávce. Spotřebitelé vždy upřednostňují melouny a jejich pěstováním v zárukách polytunnelů získáte vynikající výnos kvalitních melounů.