Kolik paprik na rostlinu lze vyprodukovat

Pro získání lepší sklizně je důležité získat informace o tom, kolik papriky na rostlinu lze vyprodukovat. Dokonce sklizené papriky jsou kromě kuchyňské přísady také bohatým zdrojem vitamínů A, C a draslíku. Obsahují také dostatečné dávky železa, vlákniny a kyseliny listové. Je to nízkokalorická volba pro nadšence hubnutí.

Papriky se prodávají na různých trzích po celém světě. To je důvod, proč pěstitelé a zemědělci musí vědět, kolik paprik vyrábí každá rostlina, aby správně vykreslily úrodu, od výsadby po balení, od vašich zahrad po trhy.

V zahradnictví nebo zemědělství existuje tato důležitá směrnice, která vám umožní dosáhnout lepších výsledků. Konkrétní rostlina může produkovat pouze konkrétní počty plodin. Ať už se jedná o papriky, chřest nebo artyčoky, rostlina dokáže uspokojit velmi konkrétní množství. Známý jako výnosy, je skvělé vzít na vědomí, abyste zjistili přístupy a spotřebu.

Kolik paprik na rostlinu

Věděli jste, že papriky patří mezi největší plody ve velikosti mezi ostatními variantami papriky? To je také jedním z hlavních důvodů, proč je předmět „kolik paprik na rostlinu“ populární diskusí mezi pokročilými zahradníky, začátečníky a fandy.

Tyto rostliny mohou růst od pouhých šesti palců až po široké tři stopy vysoké. Tyto rostliny se mohou šířit z jedné stopy na tři stopy. Pěstují se převážně v horních zemědělských zónách od osmi do jedenácti ministerstev zahraničí, jsou přezimovány venku a také tehdy, když jsou plné a zvýrazněné jako keře

Z hlediska velikosti však větší rostliny pepře produkují méně plodin, na rozdíl od ostatních. Papriky jalapenos a habanero přinášejí až 100 drobných plodů na rostlinu v závislosti na velikosti rostlin.

U paprik mohou být věci jiné. Počet se liší podle každé libry, ale s větší velikostí plodů to může být jen pět až šest. Menší odrůdy mohou produkovat kdekoli od 30 do 70 paprik.

Nyní, když jste zjistili, kolik ovoce nebo papriky může rostlina vyprodukovat, můžete pravděpodobně mít představu, kolik rostlin se má pěstovat ve vaší zahradě, ať už jste rekreačním farmářem nebo podnikatelem, který tlačí tyto plodiny na trhy.

Produkují se dále papriky?

Je velmi zajímavou otázkou, kromě zjištění, kolik paprik na rostlinu se vyprodukuje.

Pokud budete papriky nepřetržitě sbírat před dospělostí, budou mít rostliny tendenci produkovat plody ve snaze rozvíjet svá semena. Pokud to uděláte tímto způsobem, zvýší se jeho chuť, ale pamatujte, že budete muset upravit výnosy.

Kolik liber produkuje rostlina papriky

Rostliny papriky produkují 3,6 libry. Toto je průměrný výnos. Pro další rozpracování, průměrné rozestupy řádků dnes na 51 palcích a průměrné řádkové prostory 12 palců, každá rostlina pepře má tendenci přijímat rostoucí prostor 4,25 čtverečních stop. Když už jsme to řekli, znamená to, že populace rostlin více než 10 000 rostlin na každý akr vám poskytne rostlinný výnos odhadem 3,6 liber.

Nyní je rozhodující teplé počasí v kultivaci. Sladká paprika z varianty papriky bude potřebovat teplejší počasí, aby si po vyzvednutí udržela svou jemnost. Výnosy jsou ovlivňovány změnami teplot v období plodů, například pro dosažení lepších výnosů je třeba při rovnováze najít teploty nižší než 60 stupňů Fahrenheita v noci a denní teploty nad 85 stupňů Fahrenheita.

Jak dlouho bude trvat pěstování papriky?

60 dní až 150 dní.

Bylo řečeno, že úroveň obtížnosti pěstování papriky není tak vysoká. Díky tomu je to zábavnější a snazší pro všechny zájemce a začínající farmáře, aby to zkusili. Údržba je také velmi malá ve srovnání s jinými druhy ovoce nebo zeleniny v okolí.

Papriky budou vyžadovat pouze výsadbu, která bude trvat na plném slunci. Půda musí být pískovitě hlinitého typu a musí dobře odvádět několik organických látek. V závislosti na velikosti těchto variant pepřů musí být rozteč maximálně 18 palců.

Tyto plodiny lze také kategorizovat jako okrasné, zastrčující okraje a květinové záhony. Mnoho z těchto sladkých paprik zraje maximálně 90 dní, přičemž feferonky to mají za 150 dní.

Vezměte na vědomí, že počet dní do zralosti uvedený na balíčcích semen musí odpovídat dnům po transplantaci, dokud tyto rostliny nevyprodukují plné velikosti plodů. Zahradníci musí přidat osm až 10 týdnů mezi setím a fází transplantace, konkrétně někde v lednu nebo únoru.

Kolik duchovní papriky dostanete na rostlinu?

Může vám to znít jako sousto, tak to trochu rozdrtíme. Co jsou to duchovní papriky? Tyto rostliny jsou místně známé jako Bhut Jolokia, druh feferonek, které si v Indii získaly popularitu. O ovoci z těchto odrůd pepře je známo, že je Trinidad Moruga Scorpion a je zapsáno v Guinnessově knize světových rekordů jako nejžhavější pepř na světě.

Za ideálních podmínek je duchovní paprika na 200 paprik na každé vegetační období.

Zde je podrobný průvodce pěstováním papriky.

  • Nezapomeňte povzbudit papriky k větší produkci tím, že je udržíte na nejzdravější úrovni. Voda a teplota jsou důležité při pěstování nejzdravějších paprik. Důsledně jim dodávejte vodu a pravidelně zajišťujte kapkové zavlažování pro nejlepší volbu.
  • Doporučené zalévání je každý týden dva palce, očištěné od srážek. Nenechávejte půdu úplně vyschnout, ale současně ji přiveďte do rovnováhy, aby se po celou dobu dobře udržovala.
  • Pro dosažení nejlepších výsledků udržujte tyto rostliny pepře až na 80 stupňů Fahrenheita. Pokud to klima neumožňuje, zvažte jejich pěstování ve skleníku.
  • Pokud zjistíte, že rostliny neprodukují očekávané množství nebo počet, zkuste plodiny opylovat, abyste zvýšili výnos.
  • Vždy zkontrolujte rostlinu, zda nevykazuje známky žloutnutí, vadnutí atd.

Paprika je na webu Krostrade.com ještě lepší

Chcete mít na zahradě papriku? Krostrade.com má plný zdroj skleníků, které po celý rok zajistí perfektní prostředí pro tyto rostliny a plody. S těmito skleníky můžete mít pro tyto produkty dostatek prostoru. To ale neznamená, že musíte zapomenout na to, kolik paprik na rostlinu se vyprodukuje. Plánování je důležité, pokud jde o zahradničení.