Kdy začít pěstovat zeleninu ve skleníku v Londýně

Pokud jste někdy přemýšleli, kdy začít pěstovat zeleninu ve skleníku v Londýně, můžete to udělat od března do konce listopadu. Tato oblast se nachází v zóně 5, kde je poslední datum mrazu obvykle kolem 15. května. Pamatujte, že zóna odolnosti hraje významnou roli, abyste věděli, kdy můžete začít růst ve skleníku, známém také jako polytunnel, abyste se vyhnuli nevýhodám.

Londýn zahrnuje město a Velký Londýn. Protože je v zóně 5, můžete očekávat, že minimální teploty budou mezi -10 ° až -20 ° F. S ohledem na to si můžete vybrat plodiny a rostliny, které budou pro toto prostředí odolné.

Jak brzy můžete začít růst ve skleníku v Londýně: Je třeba zvážit jednu věc

Jaká je rostoucí zóna Londýna?

Většina zahradníků v Londýně začíná růst od března do konce listopadu, protože tato oblast je v zóně 5. Jak již bylo zmíněno dříve, rostoucí zóna vaší lokality bude určovat, kdy můžete bezpečně růst ve skleníku. Jednou z výhod skleníku je, že můžete ovládat vnitřní podmínky a znalost vaší zóny odolnosti vám sdělí potřebné úpravy.

Hodnocení pro Londýn se pohybuje od zón 3a do 7b. Pokud se nacházíte v zóně 5, můžete očekávat, že teploty budou od -10 ° do -20 ° F. Pomohlo by vám však, kdybyste zvážili také subzóny, kterými jsou 5a a 5b.

S první z nich je minimální průměrná teplota -15 ° až -20 ° F, zatímco zóna 5b je -10 ° až -15 ° F. I když víte, jaké teploty očekávat, měli byste stále předpokládat, že za těchto podmínek může dojít k poklesu. Počasí je nepředvídatelné, ale to není velký problém, protože používáte skleník.

Přesto buďte v okolních podmínkách pilní, protože ovlivňují úspěch pěstování ve skleníku.

Jak vyrůst ve skleníku v zóně 5?

Při pěstování ve skleníku v zóně 5 musíte vzít v úvahu data mrazu a rostliny, které se budou dařit jeho podmínkám. Jelikož se Londýn nachází v této rostoucí zóně, můžete ve skleníku použít následující postupy.

Frost dates

Termíny mrazu diktují, kdy začít pěstovat zeleninu ve skleníku v Londýně. Protože se tato oblast nachází v zóně 5, poslední den mrazu je obvykle 15. května a první datum mrazu přistane 15. října. Musíte být také aktivní a dávat pozor na varování před mrazem kvůli teplotním změnám.

BBC také sdílela plán výsadby pro ty v zónách 5 až 6. V jejich grafu uvidíte, že je možné mít data jarní a podzimní výsadby. Pro dosažení optimálního výnosu je však zásadní také doba, po kterou bude plodina zrát.

Celkově si pamatujte, že zóna 5 je také střední vegetační období. Proto chcete, aby vaše plodiny dospěly před prvním mrazem. Jaké rostliny byste tedy měli pěstovat ve skleníku v Londýně?

Rostliny pro zónu 5

Při stanovení, že se Londýn nachází v zóně 5, je dalším krokem výběr rostlin, kterým se v této zóně výsadby bude dařit. Přesto stojí za zmínku, že další úvahy mohou ovlivnit jejich přežití. Mohou proto existovat rostliny, které nejsou odolné vůči zóně 5, přesto mohou přežít v Londýně.

Dobrou zprávou v zóně 5 je, že mnoho ročníků a zeleniny bude dobře prospívat. Pokud nebudou zasaženi mrazem, neměli byste čelit žádným problémům. Můžete si také vybrat rostliny, které brzy na jaře spí, nebo trvalky, které vydrží mráz pro váš polytunnel v Londýně.

Rostliny, které jsou pro zónu 5 hodnoceny jako mrazuvzdorné, obvykle přežijí při -20 ° F. Almanach starého farmáře uvedl mnoho druhů ovoce, zeleniny a květin, které se budou dařit v zóně 5. Patří mezi ně jablka, řepa, bobule, bazalka, růžičková kapusta, mrkev, astry, včelí balzám a chryzantémy, abychom jmenovali alespoň některé.

I když uvidíte rozsáhlý seznam odolných rostlin pro zónu 5, nezapomeňte, že zóna odolnosti je pouze vodítkem. Nejlepší by bylo, kdybyste v polytunnel v Londýně zvážili i další faktory. Patří mezi ně teploty jedinečné pro vaše umístění, kvalita půdy a odvodnění, kvalita rostlin a jejich vegetačního období a vaše postupy hospodaření.

Závěr

Věděli jste, kdy začít pěstovat zeleninu ve skleníku v Londýně? Ale než začnete nakupovat rostliny, musíte vědět, kdy začít pěstovat zeleninu ve skleníku v Londýně. Protože se tato oblast nachází v zóně 5, je nejlepší čas na pěstování rostlin od března do konce listopadu.

S ohledem na hodnocení zóny odolnosti můžete předpokládat, že londýnské teploty se pohybují od -10 ° do -20 ° F. Datum posledního mrazu je obvykle 15. května, zatímco datum prvního mrazu je 15. října. Tyto informace použijte při plánování kalendáře výsadby a výběru plodin pro skleník.

Celkově by pěstování v Londýně mělo být užitečné díky skleníku. Tuto strukturu můžete použít k udržení ideálních podmínek pro vaše rostliny a plánování vašeho vegetačního období a sklizně. Důraz je však nezbytný na plánování a polytunnelové zahradničení nepřestává vědět, jak brzy můžete začít pěstovat plodiny.