Jak zasadit holý kořen ibišku

Jedna věc je jistá, pokud se plánujete naučit, jak zasadit ibišek holý kořen – není snadné s ním zacházet; to vyžaduje velkou pozornost, aby to rostlo zdravě. Musíte vzít v úvahu teplotu, vlhkost, cirkulaci vzduchu a všechny ostatní faktory.

Naštěstí pro vás, protože jsme připravili 16 způsobů, jak zasadit holé kořeny ibišku. Ujišťujeme vás, že všechny tyto postupy poskytnou vaší rostlině ty nejlepší výsledky. Tak na co čekáš? Pojďme kopat dále.

16 způsobů, jak zasadit holý kořen ibišku

Ano, výsadba holého kořene ibišku může trvat dlouho, ale určitě to bude stát za to. Buďte tedy trpěliví, sledujte každý krok a užívejte si. Zde jsou kroky, jak zasadit holý kořen ibišku.

# 1 Načasování a zalévání

První věc, kterou byste měli udělat, až budete mít ibišek holého kořene, je zalévat ho. Půdu doporučujeme jako směs rašeliny / kůry s úrovní pH 6,0 až 6,5. Po zalévání přiveďte rostliny ven a vložte je do kapkové závlahy.

# 2 sevření

Tento postup je nutné provést ihned po zalévání rostlin. Sevřete 3 až 5 uzlů nejvyššího růstu rostliny. Po jednom týdnu jej zcela promočte 1 ppm uniconazolu – chemické látky, která se obecně používá jako zpomalovač, podporující růst.

# 3 mezery

Bez ohledu na to, jaký druh rostliny máte, je nutné je dobře rozmístit. Nemusí to být problém, když jsou rostliny stále malé, ale přeplnění v květináči nastane, až začne růst.

Přeplněnost činí ibišek neatraktivní. Umístěte rostliny správně, aby mohly při růstu vytvářet dobře zaoblený vzhled.

Teplota č. 4

Hibiscus je druh rostliny, která dává přednost teplu s ideální teplotou 68 ° F a vyšší. Cokoliv nižšího než to bude mít za následek chlorotické listy a pomalejší růst. Proto je nejlepší je vysazovat během léta, ale pravidelně kontrolovat jejich vlhkost a nedovolit jim přílišné vystavení slunci.

Vlhkost č. 5

Co je obtížné postarat se o holý kořen ibišku, je to, že se mu dobře daří v horkém počasí, ale musí být vždy udržováno vlhké. Doporučujeme vám použít kapkovou závlahu pro snadné a efektivní zalévání rostlin. Náznaky, že je váš ibišek příliš suchý, jsou listy a pupeny zežloutlé.

# 6 Dávejte pozor na škůdce a nemoci

Nemoci na holých kořenech ibišku nejsou často problémem, protože je na nich zřídkakdy najít. Příklady těchto vzácných onemocnění jsou houby a vadnutí listů. Pokud jde o škůdce, pravidelně kontrolujte na své rostlině, zda neobsahují pilíře, molice, pavouky, roztoče a japonské brouky.

# 7 Použití hnojiv

Hnojiva jsou nezbytná pro každou rostlinu a přinášejí další živiny, které potřebují k rychlejšímu a většímu růstu. Při každém zavlažování nakrmte ibišek holého kořene 150 až 200 ppm dusíku, nebo můžete také namíchat hnojivo s řízeným uvolňováním, když zaléváte svou rostlinu.

# 8 Netlačte rostlinu

Hibiscus obvykle trvá docela dlouho, než začnou kvést. Přinutit tento druh rostliny kvést je možné, ale je to nákladné a z dlouhodobého hlediska způsobí škody. Přirozené kvetení je lepší způsob, jak jít, což se děje na začátku léta.

# 9 Ořízněte kořeny tak, aby se vešly do kontejneru

Hibiscus holý kořen má velké kořenové systémy, když je obdržíte poprvé, které jsou často příliš velké pro ideální nádobu o objemu 2 galony. Chcete-li to opravit, můžete oříznout kořeny na poloměr 3 až 4 palce nebo celkový průměr 6 až 8 palců.

Doporučuje se, abyste během zalévání korunu zasadili, aby se usadila pod povrchem média.

# 10 Dávejte pozor na plevel

Během doby růstu vašeho holého kořene ibišku se plevele objevují poměrně často. Je všeobecně známo, že se plevel nesmí přiblížit vašim rostlinám, protože krade prostor a živiny pro váš ibišek. Dva způsoby, jak tomu zabránit, jsou pravidelná kultivace půdy nebo aplikace mulče k zastavení klíčení plevelů.

# 11 Chraňte rostliny před intenzivním počasím

Pokud jsou vaše rostliny nově vysázeny v květináčích a nebyly správně usazeny, poskytněte jim ochranu před intenzivním slunečním zářením a extrémními větry. Cirkulace vzduchu je pro rostlinu dobrá, ale ne příliš. Totéž platí pro osvětlení, protože vyžaduje zdravé množství slunečního světla, ale ne tolik, aby rostlinu vysušilo.

# 12 Aplikujte další mulčování pro chladnější období

Nemůžeme přehlížet ty, kteří žijí v chladnějších oblastech a chtějí si zasadit ibišek s holým kořenem. Proto máme pro vás tuto radu připravenou.

Nanášení vrstvy mulče v délce 1 až 2 palce během chladného podzimního období dodá vaší rostlině další ochranu. Až přijde jaro, můžete mulčování odstranit a nechat ho růst jako obvykle.

# 13 Květy vydrží jen jeden den

Mnoho z vás možná neví, ale květy ibišku mají životnost jednoho dne, než spadnou. Ale nebojte se, protože spousta dalších rychle doroste. Chtěli jsme přidat tento tip, abychom se nebáli, pokud květiny po dni spadnou a myslíte si, že jste při jejich pěstování možná udělali něco špatně.

# 14 Zlikvidujte listy

V podzimním období se často vyskytuje tuhý mráz, což může mít vliv na váš holý kořenový ibišek. Po mrazu musíte listy v rostlinách vyřadit a zlikvidovat.

# 15 Prořezávání

Holý kořen ibišku nepotřebuje prořezávání, ale pokud chcete svou rostlinu tvarovat, můžete tak učinit. Doporučujeme vám stříhat na začátku léta v době, kdy ibišek začne růst. Prořezávání pomáhá při větvení a vývoji více květních stonků rostliny.

# 16 Rozdělte rostliny, když jsou přeplněné

Existují tendence, které vaše rostliny přeplňují, jak rostou, i když jste si mysleli, že jste je správně rozmístili. Nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat, je rozdělit rostlinu brzy na jaře. Jakmile svůj ibišek rozdělíte, můžete ho znovu nasadit, jakmile ho vytáhnete do jiného hrnce.

Závěr

Holý kořen ibišku je rostlina, která se nejčastěji používá ke zkrášlení při akcích nebo v domácnostech. Proto se o ně lidé, kteří je pěstují, o ně zvlášť starají. Všech těchto 16 způsobů, jak zasadit holé kořeny ibišku, je zásadních. Ujišťujeme vás, že jejich dodržováním získáte ten nejkrásnější a nejzdravější ze všech ostatních.