Jak se úspěšně zbavit šupin na orchidejích

Existují čtyři způsoby, jak se zbavit vodního kamene na orchidejích. Je zásadní se dozvědět o řešení běžných problémů v orchidejích, které je třeba připravit a jednat, jakmile uvidíte znamení. Pamatujte, že práce na zahradě není lineární praxí a je normální čelit výzvám.

Orchideje jsou náchylné k napadení různými škůdci, nejen šupinami, ale také roztoči. Trendem, který si při správě těchto podmínek všimnete, je, že prevence nejen nezabrání jejich výskytu. Stojí za zmínku, že prevence škůdců pomůže eliminovat škůdce kontrolou populace a aktivity hmyzu.

Jak se zbavit šupin na orchidejích: 4 nejlepší možnosti

# 1. Alkohol

První možností, jak se zbavit šupinatého hmyzu na orchidejích, je alkohol. Z tohoto seznamu je tato léčba nejlepší pro malý počet šupin nebo během raných stadií napadení. Na vatový tampon použijte isopropylalkohol a otřete jej přímo o váhu.

S touto metodou však chcete být opatrní, protože riskujete chlazení rostliny. Pamatujte, že alkohol se rychle odpařuje a můžete nakonec poškodit tenké listy vašich orchidejí. Proto rychle odstraňujte zbytky alkoholu, zejména pokud je podnebí větrné.

# 2. Voda a mýdlo

Další rychlou a snadnou metodou k odstranění vodního kamene na orchidejích je mytí samotné rostliny. Pomocí této techniky odstraňování se chcete ujistit, že dostáváte všechny viditelné škůdce. Zkontrolujte pod listy, listovými žilkami a stonky, protože v těchto oblastech mají šupiny tendenci viset.

Použijte roztok teplé vody a jemné mýdlo bez amoniaku. Znovu je nutné použít jemné přísady, aby nedošlo k poškození orchidejí. Tuto léčbu můžete používat každý druhý den po dobu jednoho měsíce a poté infikované rostliny izolovat další dva týdny, pokud máte podezření, že již není žádný hmyz.

# 3. Zahradnický olej

Pokud první dvě metody selžou, možná se budete muset uchýlit k použití zahradnického oleje nebo insekticidů k ​​závažnějšímu napadení. Pamatujte, že s zahradnickým olejem bude účinný, pouze pokud ho na rostlinu důkladně nanesete. Při použití na horní a spodní straně listů, na základně rostlin a na pláštích buďte velkorysí, abyste zajistili, že se dotkne veškerého šupinatého hmyzu.

Co je frustrující na měřítku je, že pokud nějaký hmyz přežije, napadení se může opakovat. Za zmínku také stojí, že rostliny pokryté olejem chraňte před přímým teplem nebo světlem, abyste je nespálili. Nezapomeňte také zkontrolovat pokyny na štítku zahradnického oleje.

# 4. Insekticidy

Poslední metodou, jak se zbavit vodního kamene, jsou insekticidy. Když předchozí tři techniky nedokázaly hmyz vyhubit, musíte zkontrolovat insekticidy, které jsou bezpečné pro orchideje. Je pochopitelné, že se zahradníci rádi drží co nejvíce od chemikálií, ale existují případy, kdy je napadení obtížně kontrolovatelné.

Zkontrolujte výrobky, které jsou pro okrasné rostliny bezpečné, a nebojte se s nimi pomoci odborníkem. Stejně jako zahradnický olej je dodržování a kontrola pokynů chemických látek nutností pro bezpečnost každého. Chcete také stříkat venku, ale pokud ne, můžete na rostlinu použít plastový sáček jako štít.

Více než samotné rostliny existuje velká šance, že i kořeny potřebují ošetření. To je patrné u velkých zamoření, proto se ujistěte, že rostlinu uvolníte z nádoby a média. Možná budete muset postříkat kořeny insekticidy, než rostliny přesadíte do nové nádoby s novým médiem.

Jak zabránit měřítku na orchidejích

Jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit zamoření vodním kamenem, je mít zadržovací prostor pro nové orchideje. Chcete je umístit do karantény dva týdny, než je zavedete do svých stávajících rostlin. Vždy je lepší být preventivní, takže nepanikařte, pokud uvidíte nějaké váhy.

Jejich včasné řešení by zajistilo zvládnutí napadení. Pokud jste viděli hmyz, přidělte mezi rostliny mezery, abyste zabránili přenosu vodního kamene. A jak již bylo zmíněno dříve, nechte ošetřené rostliny dva týdny v zadržovacím prostoru a poté je znovu vložte do své zahrady.

Kromě hygieny a karantény můžete také zavést užitečný hmyz, jako jsou vosy a berušky. Živí se šupinatým hmyzem a vosy jsou dokonce schopné brzy zabít vejce.

Známky měřítka na rostlinách

Chcete-li měřítko co nejdříve odstranit, dávejte pozor na výmluvné znaky na rostlinách. Můžete si všimnout poklesnutí a zažloutnutí listů a samotná rostlina vadne nebo odmítá růst. Napadení šupinami také zanechává černé houby na stoncích a listech, které mohou vypadat jako lepkavá míza.

Závěr

Dá se předpokládat, že škůdci jsou noční můrou každého zahradníka. Jakmile si na svých květinách všimnete šedobílého hmyzu, možná budete muset použít své znalosti o tom, jak se zbavit vodního kamene na orchidejích. Vaší první možností by byl alkohol a omytí napadených rostlin mýdlem a vodou.

Pokud nedojde ke zlepšení, musíte se uchýlit k používání zahradnických olejů a pesticidů. Nezapomeňte dodržovat štítek těchto produktů, abyste nepoškodili vaše orchideje. Kromě toho zkontrolujte, které z nich jsou pro orchideje bezpečné, abyste předešli problémům.