Jak se starat o nekonečné letní hortenzie

Naučit se, jak pečovat o hortenzie Endless Summer, je stejně snadné jako vzpomenout si na ideální podmínky a údržbu rostlin. Endless Summer je kultivar hortenzie Bigleaf získávající popularitu, protože může kvést na starém i novém růstu. Toto prodloužené období kvetení z něj dělá hodnou rostlinu pro zahradu kohokoli.

Tuto rebloomující hortenzi vyvinula Bailey Nurseries k vytvoření hortenzií, které budou mít od jara do podzimu velké množství velkých květů. Omezení nekonečných letních hortenzií by je pro tuto vlastnost mělo omladit, ale je to jen jedna praxe, kterou se musíte naučit. Aby bylo možné využít schopnosti kultivaru kvést na zralém a novém dřevě, měly by být zdravé a dobře ošetřené.

Jak se starat o nekonečné letní hortenzie pro úspěch

Ideální podmínky

Půda

Musíte si pamatovat ideální podmínky pro tyto rostliny. Například půda pro ně by měla být úrodná a dobře odvodňující, ale vždy vlhká. Proto je nezbytné pravidelně kontrolovat půdu vašich hortenzií.

Věděli jste, že můžete také manipulovat s barvou květů úpravou pH půdy? Například kyselé půdy poskytují modré květy, zatímco alkalické půdy vedou k růžovým květům. Do média můžete přidat síran hlinitý, abyste na konci podzimu nebo brzy na jaře vytvořili modré květy a vápno pro růžové květy.

Počasí a umístění

Pokud jde o počasí, vyhýbejte se extrémnímu teplu a chladu. Pokud žijete v chladné oblasti, udržujte půdu vlhkou a hortenzie jsou na plném slunci, ale pokud žijete na teplejším místě, umístěte je do stínu. Můžete dokonce použít svoji zónu odolnosti jako vodítko pro zjištění, kolik slunce bude pro vaše rostliny snesitelné.

Například ti v zónách 4 až 5b mohou mít ráno 6 hodin slunce, ale ti na jihu nebo v zónách 8 až 9 by měli mít jen maximálně 2 hodiny. Pro vaše hortenzie Endless Summer můžete vždy použít apolytunnel, abyste zajistili jejich ochranu před ostrým sluncem, dokud se venku nezlepší počasí. Pamatujte, že příliš mnoho vystavení slunci je jedním z viníků problémů s květinami v Nekonečném létě.

Obecně by mulčování 3 palce rašeliny nebo kůry mělo chránit vaše hortenzie Endless Summer před extrémním počasím a podnebím.

Údržba

Prořezávání

Nekonečné letní hortenzie těží z prořezávání. Koneckonců, charakteristika jeho ochranné známky kvete ze starého a nového růstu a prořezávání jim pomůže zůstat energické. Chcete z rostlin odstranit mrtvé stonky a nechat zelené pupeny, protože jejich odříznutí bude také znamenat, že odstraňujete to, co bude kvést.

Nejlepší čas na odříznutí je bezprostředně po květu hortenzie a pozdní zima nebo brzy na jaře je ideální pro odstranění poškozených stonků. Pomohlo by to také zapomenout vynechat prořezávání na podzim, aby se objevily pupeny, které přežily v zimě. Celkově je příjemné vědět, že hortenzie Endless Summer odpouštějí, pokud jste při prořezávání udělali chyby.

Zalévání

Kromě nadměrného vystavení slunci jsou úkoly údržby, které mohou také ovlivnit vaše květy, zalévání a hnojení. Tyto postupy se zdají dostatečně snadné, ale jsou klíčové pro správnou péči o Nekonečné léto. Pro zalévání umožňuje tunel použít zavlažovací systém, který by nepřevýšil rostliny.

Pokud máte kontejnerové hortenzie, pamatujte, že rychleji vysychají, takže je vždy zkontrolujte. Zkušení zahradníci vždy říkají, že nejlepší způsob, jak zjistit, že rostliny potřebují vodu, je strčit prsty do půdy. Pokud vytáhnete prst suchý, vaše rostliny potřebují zalévat vodu.

Hnojení

Obecně řečeno, chcete na své hortenzie Endless Summer aplikovat hnojivo na jaře nebo počátkem léta. Nadměrné hnojení rostlin nakonec spálí jejich kořenový systém a zabrání produkci květu. Nezapomeňte zkontrolovat v obalu další pokyny k hnojivu.

Škůdci a problémy

Jako zahradník jste pravděpodobně narazili na škůdce a problémy, s nimiž se mohou setkat také hortenzie. Patří mezi ně mšice, plíseň, hniloba kořenů, bakteriální vadnutí a skvrny na listech. Těmto potenciálním škůdcům a chorobám lze předcházet a zvládnout je, pokud budete v pěstitelské oblasti udržovat správnou hygienu a čistotu.

Zimní péče

Těžké zimy mohou být pro Endless Summer Hydrangeas problematické. Můžete však své rostliny zabalit kuřecím drátem a poté je naplnit listy, které slouží jako zimní ochrana. Pokud máte skleník, nebezpečí mrazu je méně stresující, protože můžete kontrolovat podmínky v interiéru a zajistit ideální teploty.

Závěr

Nekonečné letní hortenzie umožňují zahradníkům, aby jim kvetly ze starého a nového růstu. Ale abyste zajistili, že vaše rostliny zvládnou toto očekávání, musíte se naučit, jak pečovat o hortenzie Nekonečné léto. Úkoly můžete zjednodušit tak, aby si pamatovaly ideální podmínky a postupy údržby rostlin.

O hortenzie Endless Summer se obecně snadno staráte. Pokud je nevystavujete extrémním podmínkám, jako je ostré slunce a zima nebo chyby v údržbě, jako je překrmování a zalévání, neměli byste čelit žádným nevýhodám. Také by bylo nejlepší prořezat vaše hortenzie pro podporu zdravého růstu a květu.