Jak prořezávat třezalku tečkovanou. Nejlepší snadný průvodce

Chcete-li zvládnout, jak stříhat třezalku tečkovanou, musíte vzít v úvahu dvě úvahy. Samotný proces je poměrně jednoduchý, podobný tomu, jak by člověk udržoval jiné rostliny, jako je lobelia. Pamatujte, že některé rostliny vyžadují prořezávání jako součást své údržby, aby byly zdravé.

Rostliny, jako je třezalka tečkovaná, kvetou od jara do léta, ale je třeba je prořezat, aby dobře kvetly. Nejen, že prořezávání prospěje květinám vaší rostliny a celkovému zdraví, ale tato praxe by je měla udržovat pod kontrolou a udržovat úhledně vypadající zahradu. Keře jsou vynikajícím doplňkem zahrady, ale pouze pokud si pravidelně zachováváte svůj tvar.

Komplexní průvodce, jak ořezávat třezalku tečkovanou

Načasování

Brzy na jaře

Stejně jako u jiných rostlin je nejlepším obdobím ke stříhání třezalky teprve brzy na jaře, protože brzy začíná nový růst. Jak již bylo zmíněno dříve, tyto rostliny produkují květiny v létě, takže se chcete vyhnout prořezávání během této doby, nebo nebudete mít v sezóně žádné květiny. Květy kvetou, jak rostlina roste na jaře, a to je ideální čas na to, abyste rostlinu odřízli.

V polovině léta

Kromě předjara existují další období pro stříhání třezalky tečkované? Prořezávání brzy na jaře pomůže rostlině omladit a zotavit se. Pro údržbu můžete stříhat každé jaro, ale někteří zahradníci také uprostřed léta ořezávají polovinu nových stonků, aby vytvořili plnější růst.

Další důležitost tohoto načasování je, že udrží vaši třezalku zdravou a kvetoucí. Pokud máte mnoho keřů, také některé z nich chcete ztenčit, abyste zajistili vhodný prostor pro každou rostlinu.

Můžete odříznout staré a neproduktivní stonky, které vynikají od ostatních díky podivnému tvaru a vysoké výšce.

Tříleté období

A konečně, užitečným tipem, který si musíte pamatovat, je naplánovat tříleté období prořezávání. Začněte s prořezáváním jedné třetiny růstu během prvního roku, polovinou starých stonků na druhém a oříznutím zbývajících původních větví ve třetím roce. Můžete to udělat kromě řezání pro zachování tvaru a výšky vašich keřů.

Metoda

Především stojí za zmínku, že třezalka tečkovaná nebo Hypericums jsou různorodá skupina druhů. Proto při prořezávání rostlin chcete vzít v úvahu přízemní kry, keře nebo rozmetadla. Jinak se samotná technika neliší od prořezávání jiných rostlin, které je vyžadují.

Příprava nástroje

Chcete například použít ostré a sterilizované nástroje k vytvoření čistého řezu. Tím se zachová vzhled keře, ale také se rostliny nevystaví riziku infekce. Nezapomeňte své nůžky sterilizovat bělidlem a vodou a předem je naostřit, protože prořezávání představuje příležitost pro napadení vašich rostlin patogeny.

Pro omlazení

Samotné prořezávání zahrnuje výběr všech poškozených a mrtvých větví. Keře můžete také udržovat v pořádku a prořezáváním přesahujících větví jim můžete zabránit v přemnožení v okolí. Tím rostlinu ztenčíte a můžete také zmenšit tipy větví, aby se omladila pro příští sezónu.

Pro kvetení

Zahradníci často stříhají na jednu třetinu celkové výšky keře třezalky, aby podpořili rozvoj větví a kvetení od řezaných špiček. Zaměřte se na řezání pod úhlem asi 6 palců od země. Ale jinak je optimální také čtvrt palce nad pupenem ve směru, kde chcete nový růst.

Můžete to udělat přibližně uprostřed nebo koncem března, zejména pro vaše rostliny, které mají problémy s kvetením.

Jak pěstovat třezalku tečkovanou

Nyní, když znáte správný způsob údržby těchto keřů, měli byste také studovat, jak se o ně správně starat. Samotný proces je jednoduchý, kde si vyberete oblast s plným sluncem a dobře odvodňující půdou. Snad nejvýznamnějším problémem, kterému se chcete vyhnout, je příliš vlhké prostředí.

Zalévání a krmení třezalky je stejně snadné jako udržování vlhkosti půdy a používání kompostu ročně. Jakmile je rostlina založena, může přežít sucho a dokonce i špatné půdy. A pokud chcete zabránit tvorbě semen, musíte při odumírání květů rostliny zabodnout hlavu.

Pokud jde o šíření, můžete semena zahájit uvnitř nebo je zasít přímo na půdu. Na rozdíl od jiných rostlin však musíte semena pouze vtlačit do povrchu, místo aby je pokryla půdou. Na druhou stranu si můžete z existující zdravé mateřské rostliny odnést stonkové řízky dlouhé asi 4 palce a zakořenit třezalku tečkovanou.

Závěr

Prořezávání keřů je jednoduchý postup, který omladí vaše rostliny a podpoří kvetení. Naučit se, jak správně stříhat třezalku tečkovanou, zajistí v každé sezóně pořádnou zahradu a nádherné květy. Musíte vzít v úvahu pouze správné načasování a metodu a neměli byste mít problém s údržbou tohoto keře.

Obecně platí, že časné jaro nebo polovina léta je ideální čas na prořezávání třezalky tečkované. Poškozené stonky můžete odstranit nebo pomocí těchto období zastřihnout špičky a podpořit další květy. Samotná technika prořezávání je přímočará, kdy snížíte konce větví a stříháte na jednu třetinu celkové výšky rostliny.