Jak propagovat ledové rostliny dvěma jednoduchými způsoby

Chcete vědět, jak šířit rostliny ledu? Ledové rostliny jsou odolné sukulenty, které pocházejí z Jižní Afriky, takže se jim nejlépe daří v teplém a suchém podnebí.

Mnoho lidí miluje ledové rostliny kvůli jejich krátkým a špičatým listům a květům, které kvetou v létě a na podzim. Květy přicházejí v různých barvách, například jasně oranžové, růžové, fialové, bílé nebo jasně červené.

Jak množit ledové rostliny

Ledové rostliny vypadají lépe, když jsou zasazeny společně, takže majitelé domů rozmnožují své ledové rostliny a vysazují je vedle sebe. Tyto rostliny můžete množit dvěma způsoby: semeny nebo řízky. Zde je postup:

Semena

Můžete pěstovat ledové rostliny ze semen tím, že je posypete na dobře odvodněnou zalévací směs. Nezakrývejte semena, protože ke klíčení potřebuje světlo. Místo, kam umístíte semena, závisí na vaší zóně odolnosti USDA.

Pokud patříte do zón 9b až 11, můžete si nechat semínka venku. Na druhou stranu, zóny 9a a níže by měly udržovat svá semínka uvnitř, ale zajistěte jim dostatečné osvětlení.

Řezy

Další způsob šíření rostlin ledu řízky. Rostliny můžete stříhat během jarních, letních nebo podzimních období.

Odřízněte část stonku a před vložením do dobře provzdušněné půdy mu dejte čas. Řízky zalévejte, až když je půda úplně suchá.

Při stříhání stonků používejte ostré zahradnické nůžky nebo nůžky. Před stříháním navíc nůžky sterilizujte, abyste zabránili šíření infekčních chorob, které by mohly ovlivnit vaše rostliny.

Jak se starat o vaše ledové rostliny

Nyní, když víte, jak rozmnožovat své ledové rostliny, měli byste vědět, jak je udržet naživu a zdraví. Zde je několik faktorů, které byste měli mít na paměti:

Teplota

I když se jim říká ledové rostliny, tyto rostliny nemohou přežít v nízkých teplotách. Raději jsou zasazeny při teplotách mezi 25 až 30 stupni Fahrenheita, které se obvykle nacházejí v zónách 9b až 11b.

Pokud žijete v oblastech s nižšími teplotami, zvažte pěstování rostlin v apolytunnelor nebo kontejneru. Pokud zvolíte druhou možnost, nezapomeňte své rostliny přinést dovnitř, až teplota poklesne.

Osvětlení

Ledové rostliny milují sluneční světlo, proto je nejlepší je po většinu dne umístit na přímé sluneční světlo. Pokud to není možné, je nejlepší volbou částečný odstín. Pokud pěstujete ledové rostliny v interiérech, umístěte je poblíž jasného okna a vystavte je slunečnímu záření.

Zalévání

Stejně jako ostatní sukulenty nemusíte rostliny zalévat ledem často, protože by to mohlo vést k hnilobě kořenů. Zalévejte své rostliny pouze tehdy, když je půda úplně vysušená. Vložte prst do půdy (asi dva až tři palce), abyste zjistili, zda vaše rostlina potřebuje zalévat nebo ne.

Když zaléváte své ledové rostliny, ujistěte se, že je půda úplně promočená, než přestanete zalévat. Pokud jste své rostliny zasadili do nádoby, zalévejte je, dokud neuvidíte odtok vody z květináče.

Půda

Množství vody, které dáváte rostlinám, jde ruku v ruce s půdou, kterou používáte. Jak již bylo zmíněno, dobře odvádějící směs je nejlepší volbou, protože delší voda zůstane v půdě a vaše rostlina bude náchylnější ke hnilobě kořenů.

Můžete se rozhodnout použít zalévací směs speciálně vyrobenou pro kaktusy nebo sukulenty. Tyto zalévací směsi obvykle vysychají rychleji než běžná půda.

Můžete také vytvořit vlastní směs pro zalévání tím, že půdu poréznější. Přidejte směs písku a perlitu nebo pemzy.

Proč byste měli pěstovat ledové rostliny ve mini skleníku?

Pěstování rostlin v mini skleníku má několik výhod. Tady jsou některé z nich:

Chraňte své rostliny před škůdci a chorobami

Mouly a šupiny jsou některé z běžných škůdců, kteří napadají ledové rostliny. Pokud jde o nemoci, plíseň nejvíce ovlivňuje tyto rostliny. Pokud pěstujete své ledové rostliny v mini skleníku, snižuje se riziko napadení škůdci a infekcí, které by mohly pocházet ze sousedních rostlin.

Skvělé pro lidi s omezeným prostorem

Minipolytunnelis je ideální pro lidi s omezeným zahradním prostorem. Malé skleníky mají standardní velikost šest stop, což vám umožňuje umístit je na balkony, terasy a dvorky. K dispozici jsou také menší a můžete je dokonce umístit na desku stolu.

Vytvořte pro své rostliny mikroklima

Pokud žijete v chladnějších oblastech, můžete apolytunnel použít k pěstování rostlin v teplém počasí, jako jsou ledové rostliny. Pomocí izolačních, ventilačních a topných systémů si můžete vytvořit své vlastní mikroklima bez ohledu na venkovní počasí. Pro pěstování plodin a jiných rostlin nemusíte čekat, až se počasí ohřeje.

Chraňte své rostliny před extrémním počasím

Sníh, mráz a led mohou zabít i ty nejchladnější rostliny. Umístění rostlin do minipolytunnelů je chrání před extrémními povětrnostními podmínkami. Jakmile bude počasí dostatečně přátelské, můžete své rostliny udržovat zdravé v minipolytunnelandu, kde můžete své rostliny přesadit venku.

Závěrečné úvahy o tom, jak šířit ledové rostliny

Znalost šíření rostlin ledu zajišťuje, že si budete moci užívat krásné a barevné květy po celé letní a podzimní období. Nezapomeňte si tyto tipy pamatovat, abyste mohli úspěšně množit a pěstovat ledové rostliny.