Jak pěstovat chmel v Michiganu: 3 užitečné tipy

Než se pokusíte přijít na to, jak pěstovat chmel v Michiganu, musíte hlouběji porozumět samotné rostlině. Čtěte dále a dozvíte se více o této rostlině.

Bližší pohled na chmel

Jedná se o trvalky, které se během jara vyznačují táhnoucími se stonky nebo kořeny z permanentního podnože. Vzhledem k tomu, že chmelové rostliny jsou známé jako dvoudomé, rostou oddělené rostliny a samičí květiny nebo šišky. V komerčních hopyardech se používají silné chlupy nebo trichomy, které pomáhají rostlinám chmele růst ve směru hodinových ručiček kolem mřížových systémů.

Správné podmínky umožňují růst linek až na 4 až 10 palců za den. Na konci června, během letního slunovratu, mají chmelové rostliny tendenci růst bočních větví. Během této doby také produkují shluky zelených šištic nebo květů.

Pamatujte, že při vaření piva se používají pouze šišky a květiny produkované ženskými rostlinami chmele.

Ačkoli lze chmelové rostliny pěstovat v různých oblastech, jejich původ lze vysledovat až do Číny. Ve Spojených státech začala komerční výroba tohoto závodu v 17. století na východním pobřeží. V současné době se více než 80% chmele země pěstuje na severozápadním Pacifiku.

Vzhledem k tomu, že se v dnešní době stále více a více populární místně pěstovaná jídla a speciální piva, produkce chmele výrazně vzrostla u zahradnických nadšenců, farmářů i domácích sládků v Michiganu.

Různá použití chmele

V průběhu historie jsou tyto květiny známé pro své léčivé vlastnosti. Chmel lze použít jako pomůcku ke spánku ve vašich polštářích a jako dokonalý doplněk vašeho salátu.

Pokud jde o výrobu piva, chmel se používá jako ochucovadlo a konzervační prostředek. Díky svým éterickým olejům a alfa a beta kyselinám poskytuje chmel pivu charakteristickou hořkost a aroma. Během různých fází procesu vaření piva se přidávají různé odrůdy chmele, dokud není dosaženo požadované chuti a aroma.

Tipy, jak pěstovat chmel v Michiganu

Chcete-li získat představu o tom, jak můžete pěstovat chmel v Michiganu, podívejte se na tyto užitečné tipy:

Tip č. 1: Vyberte správný druh půdy

Rostliny chmele nebudou mít potíže s pěstováním v různých typech půd. Dobře se jim však daří, když jsou zasazeny do dobře odvodněných hlinitých půd, které jsou hluboké a písčité.

Ideální pH pro růst chmelových rostlin je kolem 6,5. Pokud umisťujete chmelnice, ujistěte se, že se tomu vyhýbáte v těžké půdě, která je špatně odvodněná.

Tip č. 2: Určete vegetační období

Aby rostliny chmele dosáhly vysokých výnosů, vyžadují vegetační období, které má delší dny a kratší noci. Kromě toho také potřebují asi jeden až dva měsíce zimních teplot, které klesnou pod 40 ° F. To vysvětluje, proč ke komerční produkci chmelových rostlin dochází mezi 40˚F a 50˚ zeměpisné šířky.

Tip č. 3: Poskytněte doplňkovou vodu a živiny

Chmelové rostliny vyžadují doplňkovou vodu a také živiny, aby se mohly plně rozvíjet a dobře prospívat.

Má Zahradnictvípolytunnel perfektní smysl?

Ve srovnání s tradičním venkovním zahradnictvím nabízí polytunnelgardening více výhod. Pokud si založíte vlastní poloprofesionální nebo hobby skleník, uděláte sobě a svým rostlinám velkou laskavost.

Ačkoli to může zpočátku znamenat obrovské investice, nebudete spokojeni s odměnami, které sklidíte. K prokázání tohoto bodu je zde pohled na úžasné výhody zahradního zahradnictví:

Můžete ovlivnit podmínky růstu svých rostlin

Nastavení vašich vlastních tunelů vám dává příležitost manipulovat s podmínkami růstu vašich drahých rostlin. Uzavřený prostor umožňuje snadné ovládání teploty a úrovně vlhkosti, aby se podpořil růst rostlin.

Poskytuje ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami

I když je tradiční venkovní zahrádka skvělá, nebude schopna zaručit bezpečnost vašich rostlin v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Z tohoto důvodu jsou ti, kteří zahradují venku, povinni provést nouzové přípravy před příchodem bouře. Na druhou stranu apolytunneleliminuje potřebu těchto přípravků, protože samotná struktura poskytuje vašim rostlinám vrstvu ochrany proti živlům.

Chrání vaše rostliny před škůdci a škůdci

Jednou z nejhorších věcí, které se vašim rostlinám mohou stát, je napadení škůdci a napadení škůdci. To jsou neustálé hrozby, kterým tradiční venkovní zahradníci čelí. Když si tento hmyz a zvířata najdou cestu do svých zahrad, způsobí rostlinám nevratné poškození.

Díky tomu, že apolytunnelto působí jako bariéra, si však můžete být jisti, že škůdci a škodlivý hmyz budou drženi na uzdě.

Můžete si vypěstovat vlastní jídlo

Díky vlastnímu tunelu na tunel vám usnadní pěstování a pěstování vaší oblíbené zeleniny, ovoce a bylin. Vzhledem k tomu, že zahradnictví pomocí polymerů vám umožňuje pěstovat si vlastní jídlo, ušetříte peníze za nákupy potravin. Navíc si můžete být jisti, že k pěstování plodin nebyly použity žádné škodlivé chemikálie.

Můžete prodloužit vegetační období

Rostoucí období lze prodloužit, pokud pěstujete rostliny ve skleníku. Vzhledem k tomu, že jejich podmínky růstu lze snadno manipulovat, umožňuje polytunnelgardening pěstovat rostliny, které nepocházejí z vašeho regionu.

Závěr

Nyní, když jste konečně zjistili, jak pěstovat chmel v Michiganu, možná budete chtít zvážit jeho pěstování ve skleníku!