Dobré společníky pro lilek: Ukazatele, které je třeba znát

Jaké jsou dobré doprovodné rostliny pro lilek? To je docela zajímavá otázka, na kterou je třeba odpovědět a vědět, protože lilky jsou základními složkami různých receptů. Bez ní nebudou pokrmy kompletní. Mezi tyto rostliny patří hrášek, fazole, amarant, měsíčky, špenát, paprika a tymián.

Co nejlépe roste s lilkem

<; Amarant <<>

Co jsou to amaranty? Jsou považovány za krátkodobé jednoroční rostliny, které se sklízejí a pěstují jako vaše listová zelenina, a mohou také fungovat jako okrasné rostliny. Mnoho z těchto druhů roste nejlépe v létě, s plevelem známým jako prasata.

<;Fazole

Po sklizni jsou fazole snadno připravitelnými přísadami, které by mohly být dokonalými přísadami pro mnoho druhů pokrmů. Přínosy těchto bobů pro zdraví jsou pomoc při hubnutí, zlepšení kardiovaskulárního nebo srdečního zdraví, boj proti cukrovce a dobrý zdroj živin.

<

Mezitím jsou měsíčky také vytrvalé, přičemž mnoho z těchto bylin spadá pod druhy slunečnice. V 18. století popsal Carl Linnaeus tento rod, který pochází z jižního Mexika, ale existují určité druhy naturalizované po celém světě.

<< Hrách

Specialisté na zahradnictví by souhlasili s tím, že hrášek je dobrým společníkem pro lilky. Patří mezi první plodiny, které pěstují během jarní sezóny, s chutí, kterou můžete mít snadněji než dříve, protože jsou k dispozici v obchodech s potravinami. Semena hrášku se pěstují dokonce i v zimním období. Existují odrůdy, a to jsou anglický hrášek, hrášek sněhový a hrachový.

<

Další dobrou společenskou rostlinou pro lilky jsou papriky. Jsou pro vás oblíbené, protože se jedná o základní přísady v kuchyni, ale určitě jste o těchto paprikách nevěděli více přímo z pohledu zahradničení. Existuje několik druhů paprik a mezi ně patří:

 • Papriky
 • Poblaňské papriky
 • Anaheimské papriky
 • Serranské papriky
 • papriky Habañero
 • Kajenské papriky
 • rokokové papriky
 • Piri piri nebo Peri peri v populárnějším termínu
 • Mirasol chili
 • pepř tabasco
 • Jalapeño pepř a další

<<Špenát

Jsou to skvělé rostliny lilku, protože špenát doplňuje plodinu během jejího růstu. S ohledem na tuto rostlinu se skvěle spolupracuje, protože vyšší lilky budou sloužit jako stín na slunci, zejména v chladnějším počasí.

<

V neposlední řadě je tymián. Jedná se o dobrý zdroj živin pro tělo, protože je nabitý vitaminem C a vitaminem A a může vám pomoci vrátit se zpět na cestu s ohledem na vaše zdraví. Je také skvělým zdrojem manganu, železa, vlákniny a mědi.

Jaké bylinky nejlépe rostou s lilkem?

Pěstování bylin v zahradě se doporučuje, protože kromě nabídky zahrady nebo skleníku s touto odrůdou poskytuje osobě také spoustu zdravotních výhod. Bylinná medicína se dnes těší velké oblibě a je velmi zajímavé tyto podrobnosti prozkoumat.

 • Tymián
 • Rosemary
 • Heřmánek
 • Levandule
 • Horehound
 • Oregano
 • šalvěj
 • Basil
 • Estragon

Co nemůžete zasadit poblíž lilku?

Pokud jde o výsadbu, existují rostliny, které se nedoporučují vysazovat poblíž, protože by to mohlo narušit produkci a sklizeň. Co by to mohly být tyto rostliny?

Seznam by mohl jít dále, ale vědecky prokázané ve výzkumu, které nejsou vhodné k výsadbě vedle lilku, jsou fenykly. Jedná se o květinové rostliny, které spadají do rodiny mrkve. Ty jsou charakterizovány jako vytrvalá bylina se žlutě zbarvenými květy a listy ve struktuře peří.

Můžete společně vysazovat cuketu a lilek?

Ano i ne, protože i když jsou cukety skvělými doprovodnými rostlinami s lilky, tito dva by podle odborníků obvykle přitahovali mravence.

Cukety však mohou dobře růst s fazolemi, brutnákem lékařským, koprem, česnekem, měsíčky, mátou, nasturtiem, oreganem, hráškem, fazolemi a rozmarýnem.

Potřebuje lilek úplné slunce?

Lilek rozhodně vyžaduje plné slunce, zejména pokud je pěstován venku ve skleníku. Abyste dosáhli lepší produkce, možná budete muset mít tyto rostliny zasazené v jižní části vašeho dvora, ne širší než tři palce. Při dostatečném slunečním světle můžete poskytnout energii potřebnou pro plnou produkci v procesu fotosyntézy.

Jak daleko od sebe pěstujete lilek?

Rozestup při pěstování ovoce a zeleniny je jedním z důležitých hledisek pro získání nejlepší produkce. Semena lilku musí být zaseta do jednotlivých bytů nebo nádob. Tato semena by měla být rozmístěna v hloubce ¼ až ½ palce, s roztečí 4 až 5 palců.

Jak začít s Krostrade

Krostrade.com by měl být vaším webovým serverem, kde najdete vše o sklenících a dalších věcech. Společnost je prodává spolu se stany, stojany na kola a dalším vybavením, které možná budete potřebovat ve svém každodenním životě.

Skleníky od společnosti Krostrade jsou díky rozmanitosti katalogu jedním z nejžádanějších v oboru. Ať už se jedná o komerční skleníky nebo příslušenství, v online obchodě najdete to, co potřebujete. Skleník je vaším cílem pro komerční zemědělství, postavený tak, aby vám poskytoval větší zisky. Díky tomu se nebudete muset starat o údržbu a hledání nejlepšího prostředí pro vaše plodiny.

Začněte nakupovat ještě dnes na www.krostrade.com a začněte mít tyto dobré společenské rostliny pro pěstování lilku.