Vynikající způsoby, jak vydělat vrásky z polyesterové opony

Ať už je to kvůli nesprávnému zacházení nebo kvůli přehybům obalů, vrásky z látky mohou rozhodně zničit celý vzhled vaší opony. Nebojte se, protože máme v rukávech několik šikovných tipů a triků, které vám ukážou, jak z vrásky z polyesteru vylézt vrásky.

& nbsp;

Naštěstí je polyester díky své odolnosti a snadné údržbě jednou z nejlepších tkanin, které lze použít jako záclony. Polyester je také široce známý tím, že vrásek -rezistentní a může trvat dlouhou dobu.

Metoda 1: Závěsné mokré závěsy

Toto je pravděpodobně jeden z nejzákladnějších kroků, jak se zbavit vrásek z nově otevřených polyesterových záclon. Využívá hmotnost závěsu, aby jej bylo možné vysušit bez záhybů.

Krok 1: Připravte si pračku.

Upravte nastavení pračky jemným cyklem pro malé dávky. Vodu můžete udržovat buď studenou nebo teplou, ale vyhněte se velmi studené nebo horké teplotě vody. Přidejte malé množství jemného čisticího prostředku. Nepoužívejte bělicí prostředky ani jiné škodlivé čisticí chemikálie.

Krok 2: Umyjte si polyester.

Umístěte závěs do pračky a nechte jej splnit svůj účel. Měl by provádět pravidelný cyklus pro jemnou látku. Nechte svůj stroj zbavit se přebytečné vody během cyklu odstřeďování.

Krok 3: Zavěste mokré závěsy

Vytáhněte závěsy a zavěste je rovně na tyč. Nezapomeňte rovnoměrně rozložit vlhkou roušku. Zbavte se všech záhybů, které se mohou tvořit. Jinak to zničí celý proces.

& nbsp;

Hmotnost vody přitahující záclonu ji nechá zaschnout a zbaví ji předem vytvořených záhybů z obalu. Zavěste jej na místo, kde bude mít dostatek slunečního světla a vzduchu.

Krok 4: Použijte žehličku

Nyní, když jste své závěsy nechali dostatečně dlouho vyschnout, je čas tyto žehličky připravit a připravit. Pořiďte si žehlicí prkno a stroj a nastavte jej do teplého prostředí. Některé žehličky mají vestavěné nastavení polyesteru, které je dokáže ohřát na perfektní teplotu. Jemně žehlete závěsy, abyste odstranili všechny viditelné vrásky.

Tip: Napařovače tkanin

Dalším způsobem, jak se zbavit těchto strašlivých záhybů záclon, je použití napařovačů tkanin. Držte parní trysku blízko záclon a začněte pářit zleva dole nahoru. Než se vrátíte dolů, ujistěte se, že jste dosáhli horní části závěsu.

& nbsp;

Proces můžete opakovat tolikrát, kolikrát je potřeba, nebo dokud vrásky úplně nezmizí. Pokuste se udělat proces napařování v jednom směru namísto rozptýlení trysky všude.

Rychlé alternativní řešení

Proces praní a sušení můžete přeskočit, když používáte parní napařovače. Oponu ošetřujte přímo, když visí na vašem okně. Chápeme však, že některé napařovače textilií mohou být nákladné, zvláště pokud máte rozpočet.

& nbsp;

Jako alternativu můžete použít ruční napařovač nebo běžnou žehličku na napařování. Použijte roztok vody a octa v poměru 1: 1 a nastříkejte jej po celé zástěně, aby se látka vyhladila. Pomocí ručního napařovače odstraňte vrásky a nechte jej na příštích 24 hodin uschnout na vzduchu.

& nbsp;

Pokud dáváte přednost žehličce s napařováním, začněte tím, že ji naplníte vodou a zapnete. Než uvolníte páru, držte žehličku asi 15 cm nebo 6 palců od látky. Přesuňte žehličku blíže k materiálu a zatlačte na oblasti vrásek.

Tipy při žehlení

Naplňte celou oponu efektivně pohybem ve směru shora dolů – žehlete v přímkách pohybujících se dolů a vytvořte čistý lis a látku. Nedržte žehličku na ploše po dobu delší než pět sekund. Mít příliš dlouho nad částí závěsu může látku spálit a úplně ji poškodit.

Výhody polyesteru

Polyesterová tkanina je vždy oblíbeným zákazníkem, pokud jde o její použití k ošetření oken. Dělají nádherně vypadající závěsy, které zvyšují celkovou vznešenost a propracovanost designu.

& nbsp;

Vzhledem k tomu, že polyester je synteticky vyrobený materiál, nemusí se výrobci obávat nedostatku produktu. Je to trendy výběr látky nejen na záclony, ale i na oblečení.

& nbsp;

Polyesterové závěsy jsou trvanlivé, vysoce odolné, odolné proti vráskám, dostupné a jsou dostupné v mnoha různých provedeních. Má nedostatečnou údržbu, takže je ideální pro ty, kteří nemají čas na péči o ošetření svých oken.

Proč zvolit polyesterové závěsy?

Polyesterové závěsy jsou fantastická možnost pokud jste ve světě drapérie noví. Je také vynikající volbou pro jednotlivce, kteří se právě přestěhovali do svého prvního domova a nejsou si jisti, jaké úpravy oken by měli dostat.

& nbsp;

Zavěste polyesterové závěsy do svého obývacího pokoje nebo ložnice. Nedávejte je do kuchyní, protože jsou velmi hořlavé a mohou snadno absorbovat silný kuchyňský zápach. Mohou přicházet v mnoha různých barvách, vzorech a vzorech a přizpůsobit se jiným technikám zavěšení pomocí zadních úchytů, sponek, háčků a mnoha dalších.

Souhrn

Polyestery jsou celkově vynikajícími materiály pro první uživatele závěsů, kteří nemají rádi údržbu drapérií a neznají složité vzory. Jakmile se zbavíte textilních vrásek způsobených obalem, nemusíte se příliš starat o časté opakování procesu – už nemusíte zdůrazňovat, jak se z polyesterových záclon vyhnou vrásky.