Jak vysoký by měl být váš polštář? Nejlepší průvodce spánkem

Pokud se divíte, jak vysoký by měl být váš polštář, je to asi čtyři až šest palců. Existují však variace této výšky a tento článek vás provede, abyste zjistili, co je pro vás ideální. Abychom vám poskytli rychlý přehled o tom, co můžete očekávat, každé poloze pro spaní prospívá specifická výška polštáře.

Pamatujte, že se musíte seznámit s tím, jak spát na polštáři z paměťové pěny? O některých podobných pojmech bude pojednáno níže, ale vy se snažíte o podporu hlavy a krku obecně. Na vašem loftu nebo výšce polštáře záleží, protože to ovlivňuje vaši polohu při spánku.

Jak vysoký by měl být polštář

Určení správné výšky polštáře nebo podkroví bude záviset na vaší poloze ve spánku. Tímto způsobem můžete zaručit, že jste v dobré spánkové pozici, bez ohledu na to, zda spíte na zádech, na bocích nebo na břiše. Níže uvedený komplexní průvodce by vás měl naučit správné výšce polštáře pro každou pozici, ale pokud potřebujete znát konkrétní číslo, ideální rozmezí je mezi 4 až 6 palci.

Jak vysoký by měl být váš polštář pro spaní v zádech

Spánek na zádech je možná nejběžnější a doporučená poloha, protože je nejblíže přirozenému držení těla. U zadních pražců chcete použít polštář vysoký od 4 do 5 palců. Tento podkroví stačí k tomu, aby vaše hlava a krk zůstaly v rovině se zbytkem těla, aby se zabránilo bolesti krku.

Jak vysoký by měl být váš polštář pro boční spaní

Co když dáváte přednost spaní na boku? Postranní spánek je také dobrou polohou, zejména pro lidi s kyselým refluxem, dýchacími potížemi nebo dokonce těhotné ženy, které by neměly spát na zádech. Pokud takto spíte, použijte polštář s půdou mezi 5 až 7 palci.

Jak si všimnete, polštář pro boční spaní je vyšší než ten, který použijete, pokud spíte na zádech. Je to proto, že chcete vyplnit mezeru mezi krkem a rameny, abyste zabránili odchylkám v páteři. Vyšší lidé by měli dostat maximální 7palcovou výšku, aby zajistili, že jejich páteř je v neutrální poloze.

Jak vysoký by měl být váš polštář na spaní žaludku

Zdravotníci nedoporučují spát na břiše, protože tato poloha je pro páteř a krk ta nejpřirozenější. Někteří lidé však mají podmínky, které jim brání spát v jiné orientaci. Pokud je to váš případ, chcete použít polštář mezi 4 a 5 palci nebo dokonce plošší.

Proč používat ploché polštáře ke spánku žaludku? Používání vysokého polštáře, když spíte na břiše, zatěžuje váš krk. Někteří by si dokonce zploštili polštář nebo ztratili polštář na hlavě a místo toho jej umístili na oblast pánve.

A co kombinované pražce?

Ti, kdo se provinili tím, že se v noci hodně pohybují, jsou považováni za kombinované pražce. Možná spíte v určité poloze, ale probudíte se do jiné orientace. Nejlepší výška polštáře by se měla řídit doporučením vaší dominantní polohy.

Pokud se ocitnete v konkrétní pozici více, musíte pro tuto pozici získat výšku polštáře. Nejlepší by bylo, kdybyste zvážili také získání polštářů, které by se obalily kolem těla. Tímto způsobem zůstane podpora umístěna bez ohledu na vaši orientaci.

Jak pro vás najít správnou výšku polštáře?

Kromě určení polohy ve spánku můžete pomocí ručníků zvolit také ideální výšku polštáře. Skládejte čtyři ručníky, které se konfigurují do čtverců. Poté si nad ně položte hlavu a sundejte ručník, dokud vaše uši, ramena a boky nejsou v zákrytu.

Jakmile dosáhnete neutrálního držení těla, můžete změřit hromádky ručníků. Pomohlo by také vybrat si polštář s nastavitelnou výškou, abyste mohli vyjmout nebo přidat nádivku. Váš polštář musí doplňovat vaše tělo a polohu ve spánku.

Co je polštář?

Podkroví může být zaměnitelné s výškou polštáře, protože to je tloušťka polštáře. Při nakupování polštářů si všimnete, že výrobci používají štítky o půdě svého produktu. Nízký loftový polštář je obvykle 3 palce a nižší, následovaný středním loftem kolem 5 palců a nejvyšší, což je vysoký loft, je vyšší než 5 palců.

Jak již bylo řečeno, chcete si vybrat nízký loft, pokud spíte na břiše. Naopak, boční pražce budou pohodlné u polštářů s vysokým podkrovím. A konečně, zadní pražce jsou nejlepší se středními podkrovními polštáři.

Závěr

Pokud nakupujete nebo vyrábíte nový polštář, měl by se nejlépe hodit pro váš typ těla a spánkové návyky. Položte si proto otázku, jak vysoký by měl být váš polštář? Rozpětí mezi 4 až 6 palci má dobrou výšku, ale musíte znát také svoji spánkovou polohu.

Obecně platí, že zadní pražce mohou používat středně vysoký polštář, zatímco ti, kteří spí na boku, by měli používat polštáře s vysokým podkrovím. Pokud jde o žaludeční pražce, rozhodněte se pro nízký nebo plochý polštář, abyste se ujistili, že vás nezačne bolet krk. Pokud si nejste jisti, lehněte si na hromadu ručníků a změřte jejich výšku tam, kde je vaše páteř neutrální.

V opačném případě se rozhodněte pro nastavitelné polštáře, kde můžete přidat nebo odstranit jejich náplň. Chcete-li toho dosáhnout, můžete na polštář, který vyrábíte, přidat zip.