Jak uplést deku s kruhovými jehlami ve 2 krocích

Naučit se plést deku s kruhovými jehlami bude vyžadovat dva kroky. Zatímco pletení s kruhovými jehlami není tak vhodné pro začátečníky, jako používání rovné jehly , není důvod, abyste nevycházeli ze své komfortní zóny. Je dokonce ideální pro velké předměty, jako jsou deky.

Kruhové jehly znamenají, že nenesete váhu projektu na ruce. Úpravou projektu dokonce šetříte čas, protože pokaždé, když dokončíte řádek, není nutné otáčet deku. Pokud nám stále nevěříte, že tento projekt bude snadný, pokračujte ve čtení!

& nbsp;

Jak uplést deku s kruhovými jehlami pro začátečníky

& nbsp;

1. Nahoďte a uplete svůj vzor deky

Existují různé vzory a vzory přikrývek, které můžete použít k upletení přikrývky s kruhovými jehlami. V závislosti na vzoru tedy nahoďte požadovaný počet stehů. Cenným tipem pro pohodlnější pletení je nasazení na levou jehlu, protože stehy nakonec klouzají ke kabelu a udržují váhu vašich rukou.

Vaše levá ruka bude mít jehlu se stehy a po dokončení prvního řádku budete jehly přepínat. Zasuňte přízi mezi dva hroty jehly a začněte druhou řadu. Pokračujte v přepínání, dokud nedokončíte řady deky.

& nbsp;

2. Dokončete přikrývku

Po dokončení řádků vzoru by bylo nejlepší zkontrolovat měřítko nebo stehy na palec přikrývky. Možná budete muset použít menší jehly, pokud jsou stehy větší, než vzor vyžaduje, nebo přepnout na větší jehly, pokud je měřidlo příliš malé. Pokud ne, můžete pokračovat v dokončení deky a odhodit poslední řádek.

Krok finalizace se u každého vzoru deky liší, ale hlavním bodem je propletení konců do stehů, aby se pletená deka zajistila. Zkraťte konce a jste hotovi. V některých vzorech možná budete muset spojit hrany dohromady.

& nbsp;

Můžete pomocí kruhových jehel uplést deku?

Pomocí kruhových jehel můžete uplést deku, i když se běžně používají u menších oděvů. Pletení deky s kruhovými jehlami získáte několik výhod. Pro jednoho je to pohodlnější způsob, jak uplést něco tak velkého jako deka, protože nedržíte váhu samotné deky.

Kabel, který spojuje dvě jehly, vezme váhu z vašich paží a zápěstí. A co víc, nemusíte projekt odevzdávat pokaždé, když dokončíte řádek. Díky tomu je pletení rychlejší, zejména u deky.

& nbsp;

Jak dlouho by měla být kruhová pletací jehla pro přikrývku?

Pro pletení přikrývky jsou dobré délky kruhové jehly mezi 32 a 36 palce. Nemusíte odpovídat šířce projektu, jako byste pletli menší předměty. Uvedený rozsah by byl dost užitečný pro přikrývku širokou až 50 palců.

Kdo vyrábí přikrývky větší velikosti, může také získat delší jehly. 40palcová kruhová jehla by byla nejlepší délkou pro významné projekty. Tady jsou některé další úvahy, když používáte kruhové jehly s přikrývkami.

& nbsp;

Jaký typ kruhových jehel byste měli použít?

Kruhové jehly můžete rozlišovat podle typu materiálu, nejen podle jeho délky. Výběr mezi dřevem a kovem bude záviset na vašich osobních preferencích, ale každý typ nabízí také několik pozoruhodných výhod. Například dřevěné kruhové jehly na nich dobře drží, ale kovové jehly jsou odolnější.

Ti, kdo pletou vlněné deky, mohou také najít kov bude hladší aby vlna rychle klouzala. Ale pokud máte artritidu, rozhodněte se pro dřevěné kruhové jehly, protože jsou teplejší na dotek. Mějte na paměti tyto funkce a úvahy, aby byl váš zážitek z pletení pohodlnější.

& nbsp;

Co jsou zaměnitelné kruhové jehlice?

Můžete také narazit na vyměnitelné kruhové sady jehel. Od samotného názvu vám tyto jehly dávají svobodu měnit jehly uprostřed pletení, pokud váš měřicí pásek nedopadne tak, jak jste chtěli. Přicházejí v různých velikostech a šňůrách, které můžete během práce upravit.

Vyměnitelné kruhové pletací jehlice se liší velikostí jehly, velikostí hrotu jehly a délkou šňůry. Dokonce můžete plést na plocho nebo do kruhu a uzamknout práci, pokud musíte zastavit nebo zahájit jiný projekt. Spojovací kabel také udržuje jehly na místě a pomáhá rovnoměrně rozložit váhu, pokud pracujete na velkém projektu.

& nbsp;

Kolik stehů nahodím na deku?

Vzor, který jste vybrali pro přikrývku, bude uvádět počet stehů, které budete muset nahodit. Velikost přikrývky může také znamenat méně nebo více stehů. Pokud si nejste jisti, můžete vždy použít sestavitelné kalkulačky pro váš projekt.

& nbsp;

Závěr

Pokud jste unavení z snášení váhy projektu při pletení, zkuste použít kruhové jehly. V tomto článku jsme vás naučili, jak plést deku s kruhovými jehlami způsobem, který je pro začátečníky nejpříjemnější. Musíte nahodit stehy podle vzoru, zkontrolovat měřidlo a uvázat.

Pomohli jsme vám s tímto dvoustupňovým průvodcem? Nebojte se zanechat jakékoli komentáře a šťastné pletení!

& nbsp;